آموزش صنایع دستی شیراز

دی
۰۳

آموزش صنایع دستی شیراز

توسطalirastro |  

آموزش صنایع دستی شیراز

آموزش صنایع دستی شیراز - آموزش صنایع دستی شیراز
نویسنده: پویان ایزدی
آموزش صنایع دستی شیراز موضوعی است که در این مطلب به آن می پردازیم. همان طور که می دانید شیراز مهد هنر و تمدن ، سرزمین شاعران نام آشنای ایرانی است. این شهر از گذشته زادگاه هنرمندان بسیاری بوده است و از جمله شهرهای فرهنگی کشورمان محسوب می شود.
در شهر شیراز هنرهای دستی متنوع و زیبایی توسط دستان توانگر هنرمندان تولید شده و علاوه بر مردم هنردوست ایرانی ، توریستان خارجی نیز از طرفداران این صنایع دستی هستند. به همین دلیل آموزش صنایع دستی شیراز هم در این شهر طرفدارانی را به دنبال داشته است.
از جمله صنایع دستی شهر شیراز می توان به خاتم سازی، سفالگری، شیشه گری، قلم زنی، گلیم بافی، معرق، منبت کاری، مینیاتور و نمدمالی اشاره کرد.

معرفی برخی از هنرهای دستی شیراز

خاتم سازی

معرفی برخی از هنرهای دستی شیراز - خاتم سازی
روش کار در این حرفه به این شکل است که ابتدا نوارهای باریک ۱۰ سانتی از چوب، فلز و یا قطعه های استخوان با سطح مقطع مثلث شکل کنار هم چیده می شوند و آن ها به صفحات نازک برش داده می شوند.
چیدمان این متریال به گونه ای است که محصول نهایی نقش بسیار زیبا و هنری خواهد داشت. از این صفحات خاتم برای تزئین انواع وسایل مانند ظروف و جعبه ها و … استفاده می شود.

سفالگری

معرفی برخی از هنرهای دستی شیراز - سفالگری
سفالگر با چرخ سفالگری و گل رس ظروف سفالی زیبا و بی نظیری خلق می کند. هنر سفالگری از قدیمی ترین هنرهای ایرانی است. کار با گل رس بسیار آرامش بخش بوده و رابطه ی احساسی خاصی میان هنرمند و اثر هنری ایجاد می کند.

قلم زنی

معرفی برخی از هنرهای دستی شیراز - قلم زنی
در هنر قلم زنی با استفاده از قلم و چکش بر روی ظروف فلزی و بخصوص مس و نقره اشکال هنری زیبایی خلق می شود. هنر قلم زنی تنها به ظروف زیبای تزئینی محدود نشده بلکه تابلوها و تزئینات شگفت انگیزی را نیز این هنرمندان خلق می کنند.

معرفی برخی از آموزشگاه ها:

 
آموزشگاه گردشگران سرو شیراز

این مجموعه با استفاده از بهترین اساتید در زمینه ی آموزش صنایع ‌دستی کلاس های متنوعی برگزار می کند. برای مثال کلاس میناکاری اسلیمی شاخه های ختایی، پرداز و حجم، کلاس آموزش خاتم سازی مقدماتی و خاتم سازی پیشرفته، همچنین در از دیگر موارد آموزش صنایع دستی می توان به آموزش هنر سفالگری در این آموزشگاه اشاره کرد. در صورتی که تمایل دارید با این مجموعه و سایر خدمات آن ها بیشتر آشنا شوید می توانید به وب سایت آموزشگاه گردشگران سرو مراجعه کنید.

خانه فرهنگ شیراز

خانه فرهنگ شیراز واقع شده در چهارراه ملاصدرا به سمت سه راه برق ، جنب بانک پارسیان می باشد و در این مجموعه نیز کلاس ها و دوره های صنایع دستی نما کاشی، منبت، پیکرتراشی، خاتم، معرق، کاشی و چرم برگزار می شود. سایر اطلاعات این مرکز هنری را می توانید در وبلاگ خانه فرهنگ مشاهده نمایید.

سایر مراکز آموزش صنایع دستی شیراز

در صورتی که تمایل دارید با دیگر مراکز آموزش صنایع دستی در شیراز ، شماره تماس ها، آدرس و اطلاعات مربوط به زمان و نحوه ی برگزاری دوره های آموزشی آشنا شوید می توانید از این لینک استفاده نمایید.

سایت ملاتیما

معرفی برخی از هنرهای دستی شیراز - سایت ملاتیما
حالا به نظر شما چگونه می توان این محصولات را پس از یادگیری ساختشان به بازار معرفی کرد؟ ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می نماییم ، این سایت یکی از بهترین فروشگاه های صنایع دستی ایران است و هنرمندان در آن محصولات خود را برای فروش به مردم معرفی می نمایند، ملاتیما تا به الان کمپین های هنری زیادی را برگزار نموده است و از شما دعوت می نماید تا به جمع هنرمندان ما ملحق شوید .

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد صنایع دستی هستید ، مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می نماییم :
کار هنری در منزل با درامد بالا
پر فروش ترین محصولات صنایع دستی