ابزار هنری

فروردین
۰۲

ابزار هنری

توسطalirastro |  

 

ابزار هنری

 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
در این مقاله ما به شما ابزار هنری ، جهت خلق آثاری مردم پسند را معرفی خواهیم کرد ، پس اگر به دنبال ابزار هنری هستید مطالعه این مقاله را به شما بسیار توصیه می کنیم .
 

پتینه‌کاری

 
 ابزار هنری - پتینه کاری
 
هنری که با انواع رنگ‌ها و ایجاد بافت‌های مختلف، به اشیاء ظاهری کهنه و قدیمی می‌بخشد. به این هنر اصطلاحاً کهنه‌کاری نیز می‌گویند و برای اشیائی مانند مجسمه، ظروف سفالین، قاب عکس، مبلمان و …به‌کار می‌رود. از ابزار موردنیاز آن می‌توان به انواع قلم‌مو، انواع اسفنج، اسپری، رنگ، سیم ظرف‌شویی، انواع سمباده، کاردک، اکلیل، انواع چسب، ورق طلا، نقره و مس، دستمال و پارچه‌های بافت‌دار جهت ایجاد بافت بر روی کار پودر مل و ماده ترک اشاره نمود. این لوازم را می‌توانید از تمام فروشگاه‌هایی که ابزار هنری می‌فروشند تهیه کنید ضمن آنکه سایت‌هایی مانند خوش دست نیز با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی رنگ و ابزار اقدام به عرضه آن‌ها نموده‌اند.
 

ویترای

 
 ابزار هنری - ویترای
 
هنر تزئین ظروف شیشه‌ای با رنگ. این هنر نه‌تنها در ایران بلکه قرن‌ها است که در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران خاص خود را دارد و هنرمندان بسیاری در این زمینه فعال هستند. تابلوهای شیشه‌ای جزء صنایع‌دستی‌ای است که این روزها خریداران بسیاری را جذب کرده است. از ابزارهای این هنر می‌شود از رنگ‌های مخصوص ویترای، شیشه یا ظروف شیشه‌ای، قلم‌مو، اسفنج، خمیر دورگیر، حلال ویترای و … نام برد. چیزی که در این هنر بسیار به شما کمک خواهد کرد آگاهی از علم ترکیب رنگ‌هاست. فروشگاه‌های لوازم هنری و فروشگاه‌های اینترنتی مانند نگار ایرانی محل عرضه این ابزار هنری هستند.
 

چرم‌دوزی

 
 ابزار هنری - چرم دوزی
 
هنری که از قدیم‌الایام در ایران رواج داشته و هنوز نیز علیرغم تولید صنعتی، نوع طبیعی و دست‌دوز آن، به‌عنوان صنایع‌دستی، بسیار ارزشمند است. از ابزار کار این هنر می‌توان به انواع چرم، موم، سنبه، چاقوی لویس، تخته، مشته و چکش، اسپیسر کوک، خط‌کش فلزی، گونیا بزرگ، چسب آهن، غلطلک، قیچی یا کاتر، لبه گرد‌کن و آرمیتاژ اشاره نمود.سایت سحر چرم یکی از فروشگاههای است که می توانید ابزارهای چرم دوزی را در آن بیابید .
در باب ابزار هنری بسیار می توان نوشت که ما به ذکر چند مورد بسنده نمودیم.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله ابزار هنری خوشتان آمده باشد .
 ابزار هنری - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی ۶ فروشگاه اینستاگرامی برای خرید ظروف مسی
۱۹ فروشگاه لوازم هنری که واجب است آنها را بشناسید
از کجا دستبند مسی بخریم؟ در این مقاله همراه ما باشید