استارتاپ فرهنگی

دی
۲۴

استارتاپ فرهنگی

توسطmalatima |  

 

استارتاپ فرهنگی

استارتاپ فرهنگی
استارتاپهای فرهنگی استارتاپهایی هستند که در حوزه فرهنگ و هنر به فعالیت می پردازند. استارتاپهای فرهنگی به دلیل ویژگیهای خاص خود در کشور ما کمتر مورد اقبال عمومی قرار گرفته اند. اما واقعیت این است که فعال شدن این دسته از استارتاپها، تاثیر مستقیم و فراوانی بر روی فرهنگ جامعه خواهند داشت.
استارتاپهای فرهنگی به دلیل دیربازده بودن، زمان بیشتری برای دستیابی به سود و درآمد دارند. این امر موجب شده است هزینه تبلیغات آنها بالاتر از استارتاپهای سایر حوزه ها باشد. از سویی به نظر می رسد حوزه فرهنگ از دنیای تکنولوژی دور مانده و متخصصین حوزه های فرهنگی تعامل چندانی با متخصصین برنامه نویسی، تکنولوژی و … ندارند و این امر نیز درصد موفقیت آنها را در مقایسه با استارتاپهای سایر حوزه ها در ردیف پایین تری قرار داده است. همچنین نتایج استارتاپهای فرهنگی موفق نیز در کشور ما چندان به نمایش گذاشته نشده و تبلیغات مناسبی برای آن صورت نمی پذیرد و این امر نیز به نوبه خود منجر به عدم شناخت افراد جامعه و به تبع آن عدم تمایل به سرمایه گذاری در این حوزه می گردد.

وضعیت استارتاپهای فرهنگی در دنیا

استارتاپ فرهنگی
استارتاپهای فرهنگی دردنیا همانند سایر حوزه ها فعال بوده و کسب و کار خود را به خوبی به مرحله اجرا و بازدهی می رسانند. خرید و فروش محصولات فرهنگی، آموزشهای هنری، سایتهای محصولات خانگی، سایتهای عرضه موسیقی و … همه و همه از حوزه هایی هستند که استارتاپهای موفقی در سرتاسر دنیا در آن به فعالیت مشغولند.

ملاتیما و استارتاپهای فرهنگی

استارتاپ فرهنگی
ملاتیما نیز که از سایتهای فعال کشور در زمینه سرمایه گذاری جمعی می باشد در زمینه حمایت از استارتاپهای فرهنگی نیز فعالیت دارد. با نگاهی اجمالی به پروژه های ثبت شده و فعال در ملاتیما می توان به این نتیجه رسید که حمایت از استارتاپهای فرهنگی که در زمینه های کارآفرینی و مهارت آموزی در خیریه ها و یا صنایع دستی و هنر فعالیت دارند ، جایگاه ویژه ای در این سایت دارد. ملاتیما معتقد است حمایت از این دسته از استارتاپها و ایده های خلاقانه آن می تواند در دراز مدت، پیشرفت و رشد مناسبی برای سطح فرهنگ و هنر جامعه ایرانی فراهم آورد.

کمک به دیگران بکنیم ولی (صدقه و یا دونیت ) ندهیم !

حمایت مالی(انواع مدل های جذب حمایت مالی)

کار های هنری در منزل

امیدواریم از مقاله ی استارتاپ فرهنگی لذت برده باشید صفحه های ما را دنبال کنید .