استارتاپ های دانشجویی در ایران

دی
۲۶

استارتاپ های دانشجویی در ایران

توسطmalatima |  

 

استارتاپ های دانشجویی در ایران

استارتاپهای دانشجویی ایرانی نیز مانند سایر انواع استارتاپها در حال رشد و توسعه هستند. در سالهای اخیر استارتاپهای موفقی را شاهد بوده ایم که توسط دانشجویان رشته های مختلف پا به عرصه وجود گذارده اند. در ادامه به بررسی برخی از این استارتاپها می پردازیم:

اسنپ

استارتاپ های دانشجویی در ایران
اسنپ در سال ۱۳۹۳ توسط یک دانشجوی مهندسی برق دانشگاه فردوسی مشهد با نام شهرام شاهکار ایجاد شد. این استارتاپ در طول مدت کوتاه فعالیت خود توانسته است جای خود را در بین موفق ترین استارتاپهای ایرانی پیدا کند. اسنپ هم اکنون محبوبترین اپلیکیشن حمل و نقل عمومی در کشور می باشد که هزاران راننده را در استخدام خود دارد. با فعالیت درخشان اسنپ در حوزه حمل و نقل، هم اکنون شاهد ورود آن به سایر حوزه ها مانند تهیه غذا نیز هستیم.

کافه بازار

استارتاپ های دانشجویی در ایران
کافه بازار نیز یکی از استارتاپهای موفق دانشجویی است که توسط حسام میرآرمندهی، رضا محمدی و چند دانشجوی دیگر دانشگاه شریف در سال ۱۳۸۹ ایجاد شد. این استارتاپ که در زمینه تهیه اپلیکیشنها و ارائه آنها فعالیت دارد یکی از موفق ترین استارتاپهای ایرانی می باشد. با حضور موفقیت آمیز این استارتاپ، همانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر شاهد توسعه و ورود آن به سایر حوزه ها هستیم، به گونه ای که سایت و نرم افزار دیوار نیز از دیگر محصولات این شرکت معتبر و خوشنام می باشد.

ملاتیما و حمایت از استارتاپهای دانشجویی

وجود چنین افراد نخبه ای در کشور، تیم ملاتیما را بر آن داشت تا در جهت یاری رساندن به این افراد برای دستیابی به اهدافی مانند: حمایت از خیریه ها و هنرمندان گامی بردارند. ایده ملاتیما بر اساس سرمایه جمعی شکل گرفته است. ملاتیما فضایی ایجاد می کند که در آن دانشجویان خلاق بتوانند ایده های خود را در صورتی که در زمینه کارآفرینی و مهارت آموزی در خیریه ها و یا صنایع دستی باشند ، به آسانی ثبت نموده و معرفی نمایند.

کیک استارتر ایرانی
کمک به دیگران بکنیم ولی (صدقه و یا دونیت ) ندهیم !
حمایت مالی(انواع مدل های جذب حمایت مالی)

امیدواریم از مقاله استارتاپ های دانشجویی در ایران برده باشید