استارتاپ های دانشجویی در دنیا

دی
۲۶

استارتاپ های دانشجویی در دنیا

توسطmalatima |  

 

استارتاپ های دانشجویی در دنیا

وجود فضای تحقیق و توسعه در دانشگاه های برتر دنیا موجب شده است دانشگاه ها خاستگاه تعداد زیادی از استارتاپهای موفق باشند. این امر به ویژه در آمریکا که محیط کسب و کار برای شکل گیری استارتاپها مساعد است نمود بیشتری دارند. برخی از بزرگترین شرکتها و استارتاپهای تاثیرگذار دنیای امروز در دانشگاه کلید خورده اند. در ادامه به بررسی برخی از این شرکتها می پردازیم.

فیسبوک

استارتاپ های دانشجویی در دنیا
داستان فیس بوک و مارک زاکربرگ داستانی آشنا در عصر نوین دیجیتال است. مارک زاکربرگ و دوستانش فیس بوک را در دانشگاه هاروارد استارت زدند. در ابتدا این شبکه اجتماعی مختص به دانشجویان دانشگاه هاروارد بود، اما در ادامه و با استقبال از آن، عضوگیری از سایر اقشار جامعه آغاز شد. در حال حاضر فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا با بیش از دو میلیارد نفر کاربر است

گوگل

استارتاپ های دانشجویی در دنیا
گوگل نیز توسط دو دانشجو با نامهای لری پیج و سرگی برین در سال ۱۹۹۸ ایجاد شد. هر دوی این افراد دانشجوی دانشگاه استنفورد بودند. این سایت معتبر که در زمینه جستجوی اینترنتی فعالیت دارد محبوبترین سایت جستجو و پر بیننده ترین سایت دنیا به حساب می رود. با موفقیت درخشان گوگل در عرصه دیجیتال، این شرکت هم اکنون وارد سایر عرصه های کسب و کار مانند انرژی، ترابری، پزشکی و … نیز شده است.

ملاتیما و حمایت از پروژه های دانشجویی

استارتاپ های دانشجویی در دنیا
ملاتیما در راستای تحقق برنامه های خود برای ایجاد برابری در بین افراد جامعه در راستای توسعه کسب و کار ، مهارت آموزی و تولید ثروت، فضایی ایجاد نموده است که در آن افراد بتوانند ایده های خود را عرضه کرده و از حمایت مالی سرمایه گذاران کوچک و بزرگ بهره مند شوند. این ایده ها می توانند در قالب برنامه های خیریه و یا صنایع دستی باشند. در این میان پروژه های دانشجویی (پروژه های خیریه و یا صنایع دستی) می توانند با ورود به ملاتیما جایی برای رشد و بالندگی بیابند. ملاتیما مکانی است برای نمایش افکار خلاقانه دانشجویان. جایی که در آن دانشجو توانایی به عمل رساندن تفکرات خلاقانه خود را به دست می آورد.

استارتاپ های دانشجویی در ایران

کیک استارتر ایرانی

کمک به دیگران بکنیم ولی (صدقه و یا دونیت ) ندهیم !

امیدواریم از مقاله ی استارتاپ های دانشجویی در دنیا لذت برده باشید