استارتاپ های موفق ایرانی

دی
۲۳

استارتاپ های موفق ایرانی

توسطalirastro |  

استارتاپ های موفق ایرانی

استارتاپ های موفق ایرانی

در سالهای اخیر، استارتاپ های موفق ایرانی ایجاد شده اند، استارتاپ هایی مانند دیجی کالا، آپارات، بازار، اسنپ، همگردی دلتا و … همین طور استارتاپ های جدید فراوانی نیز وجود دارند که آینده آنها نیز درخشان به نظر می رسد. استارتاپ هایی مانند دکتر ساینا، مامان پز، میهن استور و …
استارتاپ چیست؟

استارتاپ های موفق ایرانی

از استارتاپ، تعاریف مختلفی ارائه شده است. برخی از مراجع، استارتاپ ها را شرکتهای نوپایی می دانند که به دنبال پیشرفت و گسترش هستند. اما برخی دیگر کسب و کارها و نهادهایی را که در دوران طفولیت خود قرار داشته و در شناخت مدل کسب و کار آنها ابهام وجود دارد را به عنوان استارتاپ معرفی می کنند. برای مثال، سالهای ابتدایی ایجاد فیس بوک که موسسین آن با فضایی مبهم در خصوص آینده فیس بوک و مدل کسب و کارشان مواجه بودند را می توان به عنوان دوران استارتاپی این جامعه مجازی به شمار آورد. با گشتی در فضای اینترنت می توان دریافت که اجماع بیشتری بر روی تعریف دوم وجود داشته و بنابراین می توان آن را به عنوان تعریف استارتاپ در نظر گرفت.

وضعیت استارتاپ های ایرانی

استارتاپ های موفق ایرانی

در سالهای اخیر، استارتاپ های زیادی در ایران ایجاد شده اند. توسعه فرهنگ کارآفرینی، ایجاد رشته مدیریت کارآفرینی در دانشگاهها، وضعیت نامناسب نظام کارمندی، توجه بخش خصوصی به درآمدزا بودن این بخش همه و همه باعث اقبال عمومی به استارتاپ ها در ایران هستند، به گونه ای که رتبه ایران در بررسی دیده بان کارآفرینی در خصوص استارتاپ ها رتبه ۲۳ است که رتبه متوسط و نسبتا مناسبی محسوب می شود و نشان می دهد استارتاپ های موفق ایرانی در حال رشد هستند.

حمایت از استارتاپ ها

استارتاپ های موفق ایرانی

در سالهای اخیر، سایتها و مجامع بسیاری جهت حمایت از استارتاپ ها ایجاد شده اند. یکی از این نهادها، سایت ملاتیما است که با نگرشی متفاوت به دنبال حمایت از استارتاپ های ایرانی (در زمینه صنایع دستی و یا کارآفرینی در خیریه ها) می باشد. ملاتیما با راهبردهای خلاقانه خود، حمایت از فضای کسب و کارهای نوپا که در زمینه کارآفرینی خیریه ها و صنایع دستی فعالیت می نمایند را در برنامه خود دارد.

فروشگاه صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
حراجی اینترنتی