استارتاپ های موفق ایران

دی
۳۰

استارتاپ های موفق ایران

توسطalirastro |  

استارتاپ های موفق ایران

استارتاپ های موفق ایران

ایده های معروف و موفق استارتاپی در ایران در سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته اند. برخی از این ایده ها با الهام از مشابه خارجی طراحی شده و به مرحله عمل رسیده اند و با اجرای موفق موجب ایجاد یک کسب و کار موفق شده و برخی دیگر ایده ناب و خلاق صاحبان کسب و کار خود بوده اند. در ادامه به معرفی برخی از استارتاپ های موفق ایران می پردازیم.

ایده تخفیف گروهی

استارتاپ های موفق ایران - ایده تخفیف گروهی

ایده تخفیف گروهی در ابتدا توسط سایت تخفیفان در سال ۱۳۹۰ بنیان نهاده شد و سایت نت برگ نیز با فاصله اندک زمانی در همان سال به رقیب اصلی تخفیفان تبدیل شد.

ایده تاکسی آنلاین

استارتاپ های موفق ایران - ایده تاکسی آنلاین

ایده تاکسی آنلاین با الهام از ایده اوبر در ایران پایه ریزی شد و در مدت کوتاهی جای خود را در بین ایرانیان باز کرد. اسنپ به عنوان یکی از استارتاپ های موفق ایران و اولین سرویس تاکسی آنلاین در ایران به سرعت به موفقیت بزرگی دست یافت. دارا بودن مزایایی مانند دسترسی سریع به تاکسی، قیمت پایین تر نسبت به آزانس ها و تاکسی های درون شهری، مشخص بودن معیاری برای قیمت گذاری، امکان ارائه نظرات در خصوص راننده، امکان اسنفاده از تخفیفات و هدایا، استفاده رانندگان از نرم افزارهای مسیریاب و رسیدن سریعتر به مقصد همه و همه عوامل تاثیرگذار بر موفقیت این استارتاپ ایرانی بوده است. پس از اسنپ، تپسی نیز آغاز به کار نمود. هرچند تپسی در مقایسه با اسنپ از شهرت و موفقیت کمتری برخوردار شده است، اما با توجه به بازار مناسب این امر، به نظر می رسد افق روشنی در پیش روی تپسی نیز قرار دارد.

ایده دلیوری غذا

استارتاپ های موفق ایران - ایده دلیوری غذا

ایده تحویل غذا نیز یکی از ایده های موفق در ایران بوده است و چند استارتاپ موفق در این زمینه فعالیت در آمد. بدوفود و زودفود دو برند اصلی در این زمینه بوده اند که پس از موفقیت در شهر تهران، فعالیت خود را در سایر شهرها نیز آغاز نمودند. اخیرا اسنپ نیز کسب و کار خود در زمینه تحویل غذا را برند اسنپ فود استارت زده است.

ایده فروش اینترنتی کالا

استارتاپ های موفق ایران -ایده فروش اینترنتی کالا

بی گمان یکی از شناخته شده ترین و ارزشمندترین برندهای ایرانی برند دیجی کالا می باشد. این برند در ابتدا با هدف معرفی و مقایسه کالاهای دیجیتال و به طور خاص گوشی همراه تاسیس شد. اما با موفقیت و شهرت مناسب، کسب و کار خود را گسترش داده و هم اکنون پربازدیدکننده ترین سایت ایرانی می باشد. دیجی کالا هم اکنون دارای نزدیک به سه هزار کارمند بوده و در واقع یک کسب و کار بزرگ به شمار می رود.
بعد از دیجی کالا بامیلو نیز در این زمینه شروع به فعالیت نموده است. این سایت نیز تلاش دارد با معرفی تخفیفات ویژه جایگاه مناسبی در این فضا برای خود بیابد.

ایده دورکاری

استارتاپ های موفق ایران - ایده دورکاری

ایده دورکاری و فریلنسینگ نیز در سالهای اخیر در ایران طرفداران زیادی برای خود دست و پا کرده است. موفق ترین سایت در این زمینه سایت پونیشا و سایت انجام می دم هستند که با جذب افرادی که حاضر به دورکاری هستند از یک سو و کارفرمایان از سوی دیگر، فضایی برای ارتباط آنها فراهم کرده اند. پونیشا به معنی واقعی کلمه یکی از بهترین استارتاپ های موفق ایران است .

حمایت از ایده و ملاتیما
استارتاپ های موفق ایران - حمایت از ایده و ملاتیما
در صورت دارا بودن ایده مناسب در مورد کارآفرینی خیریه ها و صنایع دستی ، ملاتیما با پرورش ایده و حمایت از آن، شما را در جهت تبدیل شدن به استارتاپی موفق حمایت می نماید. جمع کردن سرمایه های کاری، بازاریابی محصولات و خدمات، ارائه مشاوره و … فضایی مناسب برای پشتیبانی ایده های استارتاپی شما می باشد.

کار گروهی
جذب سرمایه گذار
فروشگاه صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
حراجی اینترنتی