انواع دستبند

فروردین
۰۴

انواع دستبند

توسطalirastro |  

 

انواع دستبند

 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
در این مقاله انواع دستبند های هنری را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد ، دستبند هایی که با دیدن تصاویر آنها علاقتان نسبت به دستبند بیشتر خواهد شد .
ایام و مناسبت‌های خاص باعث می‌شوند افراد خوش‌ذوق و باسلیقه به دنبال زیورآلاتی باشند که زیبایی آن را به زیبایی خویش اضافه کرده و در هر محفلی بدرخشند، ازجمله زیورآلاتی که در میان خانم‌ها و آقایان طرفداران ویژه‌ای دارد و از آن استفاده می‌کنند انواع دستبند است و در این میان دستبندهای هنری و صنایع‌دستی بسیار موردتوجه علاقه‌مندان و مصرف‌کنندگان قرارگرفته و در انواع طرح‌ها و جنس‌ها ساخته می‌شود. این دستبندها در فروشگاه‌های صنایع‌دستی ، گالری‌های زیورآلات و فروشگاه‌های اینترنتی مانند چونک و دیجی کالا و جواهر بازار به فروش می‌رسند. علاقه‌مندان به ساخت این زیورآلات هنری نیز می‌توانند وسایل موردنیاز آن را از فروشگاه‌های خرازی در تمام شهرها و در فروشگاه‌های اینترنتی مانند خرازی آنلاین و هنرجان تهیه کنند. چند نمونه از انواع دستبندهای هنری و صنایع‌دستی :
 

دستبند مینا

 
 انواع دستبند - دستبند مینا
 
دستبندهای فلزی که عمدتاً از جنس مس و نقره بوده، با طرح‌هایی از جنس مینا بر آن نقش و نگار آفریده‌اند و با بندهایی از جنس فلز یا چرم آن را آراسته‌اند.
 

دستبند های دوستی

 
انواع دستبند - دستبند های دوستی
 
این نوع دستبند با انواع نخ دمسه، کاموا و نخ گلدوزی با استفاده از بافت‌های سنتی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف بافته می‌شود، حتی از آن برای بند ساعت نیز استفاده می‌شود.
 

دستبند های مهره‌ای

 
انواع دستبند - دستبند های مهره ای
 
در خرازی‌ها انواع و اقسام مهره‌های بلوری و چوبی را حتماً دیده‌اید. با استفاده از آن‌ها می‌توان دستبندهای زیبایی با ترکیب رنگ‌های فوق‌العاده و انواع بافت‌های گوناگون را ساخت. این دستبندها به جهت قیمت بسیار مناسب آن طرفداران زیادی دارد.
 

دستبند های فلزی

 
 انواع دستبند - دستبند های فلزی
 
از فلزات گوناگونی مانند نقره، مس، برنج، تیتانیوم و … انواع و اقسام زیورآلات ازجمله دستبند ساخته می‌شود. به دلیل نقش‌پذیر بودن فلز، آثار تولیدشده از این جنس معمولاً دارای نقوش هنری مدرن و سنتی زیبایی است و حتی انواع ساده آن نیز بیشتر در مدل‌هایی که شباهت به زیورآلات دوره‌ها باستانی دارد طرفداران بسیاری پیدا کرده، علاوه بر فروشگاه‌های صنایع‌دستی و اینترنتی اگر سری به اطراف تئاتر شهر بزنید با دستبندهای خاص و زیبایی که هنرمندان ساخته و به فروش می‌رسانند مواجه خواهید شد.
 

دستبند های قالی

 
 انواع دستبند - دستبند های قالی
همیشه قالی را زیر پا انداخته‌ایم. تابه‌حال آن را به دست خود بسته‌اید بله دستبند قالی طرحی از قالی و گلیم ایرانی که بر یک دستبند ساده فلزی متصل شده و به نام دستبندهای قالی معروف است دستبندی خلاقانه و درعین‌حال سنتی
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله انواع دستبند خوشتان آمده باشد .
انواع دستبند - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی ۳۶ تا از بهترین کلاس های هنری در اصفهان برای هنرجویان
آموزش صنایع دستی در تهران
آموزش صنایع دستی شیراز