ایده های استارتاپی

دی
۲۴

ایده های استارتاپی

توسطalirastro |  

ایده های استارتاپی

ایده های استارتاپی

توسعه فضای کسب و کار و گرفتن ایده از کشورهای پیشرفته در حوزه کارآفرینی موجب شده است در سالهای اخیر، ایده های استارتاپی جدید موفقی در ایران شکل بگیرند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

دکتر ساینا

ایده های استارتاپی - دکتر ساینا

یکی از موفق ترین و کاربردی ترین سایتها و اپلیکیشنهای موبایل است که در حوزه سلامت در حال فعالیت است. در این سایت و اپلیکشن، امکاناتی مانند مشاوره پزشکی، آشنایی با اصطلاحات رایج پزشکی که حتی برای دانشجویان و پرستاران نیز می تواند مفید باشد، خواص داروها، امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی پزشکان و مراکز درمانی، سیستم نوبت دهی آنلاین و … در دسترس است. به نظر می رسد سایت دکتر ساینا با وجود دوره عمر کوتاه خود محبوبیت زیادی در بین کاربران کسب کرده است.

مامانپز

ایده های استارتاپی - مامانپز

مامان پز یک سایت تهیه غذاست که مهمترین تفاوت آن با سایر سایتهای از این دست، تهیه غذا نه در رستوران که توسط زنانی در گوشه و کنار شهر است. این سایت توسط تبسم لطیفی دانش آموخته رشته MBA در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده است. در حال حاضر محدوده فعالیت این سایت شهر تهران می باشد. صاحبان سایت برای موضوعات بهداشتی و اطمینان مردم از کیفیت غذاها، راهکارهایی مانند پروانه بهداشت، تکمیل چک لیستهای بهداشتی و نظارت بر آنها و ارائه تصاویر آشپزخانه ها در سایت رو در پیش گرفته اند.

میهن استور

ایده های استارتاپی - میهن استور

فروشگاه اینترنتی میهن استور نیز یکی از فروشگاههای جدید اینترنتی است که همانند دیجی کالا در حال توسعه کالاهای خود در تمامی زمینه هاست. طراحی حرفه ای سایت و نیز وجود امکاناتی مانند پرداخت در محل، امکان مرجوع کردن کالا و نیز تنوع محصولات آینده مناسبی را برای این سایت پیش بینی می نماید.

گوشتالو

شاید سال گذشته هیچکس فکر نمی کرد به زودی گوشت مورد نیاز خود را نیز به صورت آنلاین سفارش دهد، اما گوشتالو با ایجاد سایت و اپلیکیشن جذاب، این رویا را به واقعیت تبدیل کرد. در واقع خرید گوشت برای بسیاری خریدی دشوار به شمار می رود، اما در گوشتالو، با توضیحاتی که در مورد قسمتهای مختلف گوشت داده شده است، فرد به آسانی می تواند گوشت مناسب خود را انتخاب و سفارش دهد. البته گوشتالو مختص عرضه گوشت قرمز نبوده و گوشت سفید، ماهی و … را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

حمایت از ایده های استارتاپی در سایت ملاتیما
ایده های استارتاپی - ملاتیما
ملاتیما یکی از سایتهای حامی کارآفرینی در ایران می باشد که با هدف جمع آوری سرمایه برای هنرمندان و خیریه های مهارت آموز و کارآفرین ایجاد شده است. در ملاتیما ، استارتاپ ها امکان معرفی محصولات و ایده های خود جهت جلب حمایت عموم و جذب سرمایه را دارند. بدین ترتیب با حمایت سایت ملاتیما، امکان جذب سرمایه برای استارتاپ هایی که ایده های نو و بکر در اختیار دارند فراهم شده است.

کراودفاندینگ
کمک کردن به دیگران
فروشگاه صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
حراجی اینترنتی