بهترین هدیه صنایع‌دستی

اسفند
۲۷

بهترین هدیه صنایع‌دستی

توسطalirastro |  

 
بهترین هدیه صنایع‌دستی
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
اگر به دنبال خرید بهترین هدیه صنایع دستی هستید ، پیشنهاد ویژه ما به شما مطالعه این مقاله می باشد پس همراه ما باشید .
حتماً تابه‌حال پیش آمده به یک دوست یا استاد خود هدیه‌ای تقدیم کنید. وقتی در چنین شرایطی قرار می‌گیرید کار کمی سخت خواهد شد. پیدا کردن یک هدیه مناسب و نفیس که درعین‌حال مناسب موقعیت و مقام آن فرد نیز باشد. چنانکه خودم برای تهیه هدیه‌ای مناسب برای استادم با چنین مسئله‌ای مواجه بودم و دست به دامان صنایع‌دستی زیبای کشورمان شدم. اگر به اقصی‌نقاط ایران سری بزنید خواهید دید که هر شهری صنایع‌دستی خاصی برای خود دارد که با داشتن هر یک از آن‌ها نام و نشان آن شهر همیشه در ذهن دارنده آن نقش خواهد بست. شهر اصفهان ازجمله شهرهایی است که هنرهای دستی بسیار ظریف و ارزشمندی دارد. در میان صنایع‌دستی تعدادی از صنایع هستند که به سبب ظرافت و زحمتی که در تهیه آن‌ها کشیده می‌شود معمولاً در زمره مواردی جای می‌گیرند که به‌عنوان یک هدیه نفیس انتخاب می‌شوند. خاتم‌کاری، میناکاری و پارچه‌های قلمکار ازجمله هنرهای زیبای شهر تاریخی اصفهان هستند که همیشه می‌توانند در میان گزینه‌های بهترین هدیه صنایع‌دستی جای بگیرند.
 
خاتم‌کاری
 
بهترین هدیه صنایع‌دستی - خاتم کاری
 
هنر اصیل شهر اصفهان که البته در شیراز هم به تولید آن مبادرت می‌ورزند. هنری از چینش اشکال هندسی منظم از جنس چوب و استخوان که اقلام بسیار زیادی از آن مانند قلمدان، ساعت و … در کشور یافت می‌شود. این هنر جنبه صادراتی نیز دارد و حتی در کشورهای دیگر نیز می‌توان به‌عنوان بهترین هدیه صنایع‌دستی زیبا آن را هدیه داد.
 
میناکاری
 
 بهترین هدیه صنایع‌دستی - میناکاری
 
هنری اصیل با قدمتی چند هزار ساله، نقاشی روی ظروف فلزی مانند گلدان، بشقاب و … از جنس مس، طلا یا نقره با رنگ‌های لعابی. رنگ خاصی که در این هنر همیشه موردتوجه صنعتگران و خریداران بوده و به‌عنوان مشخصه آن به‌شمار می‌آید آبی لاجوردی است یک هدیه شکیل و زیبا.
 
پارچه‌های قلمکاری
 
بهترین هدیه صنایع‌دستی- پارچه های قلمکاری
 
رومیزی‌ها و سفره‌های پر از نقش و نگار، هنر چاپ سنتی پارچه که در آن طرح‌هایی همچون بته‌جقه به‌وسیله مهرهای چوبی بر روی پارچه چاپ می‌شوند.
البته برای خرید چنین هدایایی نیازی نیست تا اصفهان سفر کنید این صنایع‌دستی علاوه بر اینکه در تمام فروشگاه‌های صنایع‌دستی یافت می‌شوند در سایتهایی مانند بامیلو و دیجی کالا نیز در بسته‌بندی‌های زیبا و مناسب هدیه به فروش می‌رسند.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله بهترین هدیه صنایع‌دستی خوشتان آمده باشد .
بهترین هدیه صنایع‌دستی - ملاتیما
هدیه مناسب
هدیه ارزان
هدیه برای مدیران
ظروف مسی اصفهان
صنایع دستی مسی اصفهان
هنرهای خانگی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
کارگاه تولیدی صنایع دستی
کارهای هنری دستی