بیشترین صادرات صنایع دستی ایران

آبان
۰۷

بیشترین صادرات صنایع دستی ایران

توسطmalatima |  

بیشترین صادرات صنایع دستی ایران
صنایع دستی یکی از بخش های مهم در بخش صادرات است. ایران که دارای تمدنی کهن و ریشه دار است، دارای صنایع دستی بسیاری است که می تواند مشتریان زیادی از سراسر دنیا داشته باشد. در صورت توجه لازم به این بخش می تواند باعث ارز آوری بسیار خوبی برای کشور شود.
بدون شک بعضی از محصولات صنایع دستی طرفداران بیشتری دارند و بیشتر به کشورهای خارج صادر می شوند. در زیر به کالاهایی که بیشترین صنایع دستی را دارند، اشاره مختصری می کنیم.

انواع فرشهای دستباف

بیشترین صادرات صنایع دستی ایران - فرش

جای هیچ گونه شکی نیست که این محصولات دارای بیشترین میزان صادرات هستند. شهرت فرش های دستباف ایرانی جهانی است و این محصولات گران قیمت ،خواهان های زیادی دارند. فرش دستباف دارای انواع گوناگونی است که هر کدام دارای طرح و بافت و ابعاد متفاوتی هستند. انواع قالی و قالیچه های نفیس، انواع گلیم، زیلو و دیگر فرشهای دستباف در قیمت های گران به کشورهای مقصد صادر می شوند.

ظروف شیشه ای و مسی

بیشترین صادرات صنایع دستی ایران - ظروف مسی
این محصولات نیز جزء کالاهایی هستند که سهم زیادی در صادرات دارند. ظروف شیشه ای سنتی در طرحهای زیبا به جز کشورهای عربی، همسایه در دیگر کشورها نیز مشتریان فراوانی دارد. ظرف مسی سنتی قلم زنی شده نیز صادرات خوبی دارند و به کشورهای زیادی فرستاده می شوند.

سفال و سرامیک

بیشترین صادرات صنایع دستی ایران  - سفال

این محصولات دارای مشتریان بسیار زیادی در دنیا هستند. سفالهای سنتی ساخته شده از خاک در طرح های زیبا و سرامیک های طرح و نقش دار زیبا در جهان مشتریان فراوانی دارند و دارای سهم صادرات بالایی هستند.

محصولات چوبی

بیشترین صادرات صنایع دستی ایران - محصولات چوبی

چوبهای معرق کاری شده و چوبهای مینا کاری شده و دیگر محصولات دستی ساخته شده از چوب نیز به کشورهای زیادی صادر می شوند. این محصولات به دلیل ظرافت و طرحهای زیبا دارای مشتریان زیادی است و همواره چشمان زیادی را متوجه هنر ظریف و اصیل خود می کند.
دیگر محصولات سنتی مانند پارچه های زینتی سنتی ، زیورآلات سنتی و دیگر موارد نیز دارای صادرات خوبی هستند اما بیشترین سهم در صادرات مربوط به موارد بالاست. بدون شک می توان با سرمایه گزاری و برنامه ریزی مناسب ، صنایع دستی را به یکی از درآمدزاترین بخش های صادراتی تبدیل کرد.

امیدواریم از مقاله ی بیشترین صادرات صنایع دستی ایران استفاده کرده باشید

شرایط صادرات صنایع دستی

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی

نمایشگاه صنایع دستی ملاتیما

فروشگاه صنایع دستی ملاتیماحراجی اینترنتی ملاتیما

خرید صنایع دستی