تابلو نقاشی

فروردین
۱۰

تابلو نقاشی

توسطalirastro |  

 

تابلو نقاشی

 
نویسنده: فاطمه قدیری
معرفی برترین تابلو نقاشی های جهان و ایران به همراه تصاویر این شاهکارهای هنری نوشته دیگری از خانم فاطمه قدیری است که در این بخش با آن همراه خواهیم شد .
وقتی صحبت از تابلو نقاشی و آثار برتر و فاخر جهان به میان می‌آید بعضی از اسامی نخستین نام‌هایی هستند که در ذهن صف نقش می بندند. یکی از این آثار بدون شک تابلو نقاشی مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی (۱۵۰۳-۱۵۱۹) است. این اثر هنری اکنون در موزه لوور پاریس نگه‌داری می‌شود.
 
تابلو نقاشی - تابلو نقاشی
 
تابلو نقاشی برج بابل (۱۵۶۳) که پیتر بوگل مهتر آن را بر اساس آنچه از برج بابل در کتاب مقدس بیان شده به تصویر کشیده است. این اثر، یک نقاشی معماری کم نظیر است که اکنون در موزه کانستیستوریس در وین نگهداری می‌شود .
 
تابلو نقاشی - تابلو نقاشی 4
 
موج نهم اثر هنری ایوان آیوازوفسکی است که آن را در سال (۱۸۵۰) در مورد تلاش برای نجات از امواج اقیانوس نقاشی کرده و از آن به‌عنوان زیباترین نقاشی روسیه نام می‌برند. این شاهکار هنری در موزه دولتی روسیه در سن‌پترزبورگ وجود دارد.
 
تابلو نقاشی - تابلو نقاشی 1
 
ون گوک نقاش که شاهکارهای هنری بسیاری از او به‌جای مانده است. تابلو نقاشی شب پرستاره (۱۸۸۹) یکی از این آثار است که آن را با توجه به شرایط روحی خود و هنگامی‌که در آسایشگاه بستری بوده کشیده است و گل‌های آفتابگردان (۱۸۸۸) نیز دیگر اثر اوست که اکنون در گالری ملی لندن نگهداری می‌شود.
 
تابلو نقاشی - تابلو نقاشی 2
 
سالوادور دالی نامی بزرگ و آشنا که نمی‌توان تابلوی نقاشی تداوم حافظه (۱۹۳۱) او را در شمار آثار هنری بزرگ جهان به شمار نیاورد.
تابلو نقاشی «باغ اسرار» اثر هنری فرهاد مشیری که بالاترین برآورد را در قیمت‌گذاری‌های مجموعه حراج کریستی به خود اختصاص داده است. تصویر یک خرس که با قطعاتی درخشان از فلز، مهره و میخ ساخته شده و کودکی خفته نیز در آغوش داشته و نشانی از خاطرات کودکی دارد. در حراج کریستی مبلغ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به‌عنوان قیمت پایه برای این اثر هنری تعیین شده است. این نقاش پیش‌ازاین نیز با فروش یک تابلوی دیگر به ارزش یک میلیون دلار به‌عنوان اولین نقاش یک میلیون دلاری خاورمیانه و گران‌ترین نقاش ایرانی شناخته شده بود.

معرفی چند نمونه لوازم نقاشی پرکاربرد

 
تابلو نقاشی - تابلو نقاشی 3
 
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله تابلو نقاشی خوشتان آمده باشد .
تابلو نقاشی - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
کارهای هنری دستی
مواد اولیه محصولات هنری
گالری آثار هنری
خرید لوازم هنری