تزیینات سنتی

آبان
۱۹

تزیینات سنتی

توسطmalatima |  

اقلام و تزیینات سنتی در منزل
اقلام سنتی می توانند در تزیین خانه نقش مهمی ایفا کنند و در جاهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرند. از انجا که وسایل سنتی دارای ظرافت خاصی است ،زیبایی ویژ ه ای را به منزل می بخشند. این محصولات در تنوع زیاد و رنگ و نقش های گوناگون برای سلایق مختلف ساخته می شوند.اگر می خواهید با تزیین خانه خود با محصولات سنتی به ان روح تازه ای ببخشید، می توانید از مطالب زیر استفاده کنید.
ظروف سنتی
تزیینات سنتی - ظروف
ظروف سنتی دارای ظرافت های واقعا بی نظیری هستند. ظروف میناکاری شده، ظروف خاتم کاری شده، ظروف مسی یا سفالی هر کدام زیبایی های خود را دارند. موارد کاربرد زیادی دارند و دارای عمر و دوام مناسبی نیز هستند.
رنگ های زیبای ظروف مینا کاری واقعا چشم نواز است و در تزیین خانه بسیار موثرند. برای مثال ظروف میناکاری شده با رنگ های ابی فیروزه ای شهرت زیادی دارند و زینت بخش محیط منزل شما خواهند بود.
ظروف خاتم کاری شده نیز در جای خود بسیار زیبا هستند و می توانند در خانه به کار گرفته شوند.(مانند ظروف میوه خوری، شکلات خوری و …)
پارچه های سنتی
تزیینات سنتی - پارچه سنتی
از دیگر مواردی که می توان در خانه به کار گرفت، پارچه های سنتی هستند که در رومیزی ها، کوسن ها ،سفره ها و پرده ها مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه های گرانبهایی مانند ترمه ، مخمل و زربفت می توانند زیبایی خانه شما را دو چندان کنند.
فرش و گلیم
تزیینات سنتی - فرش
از دیگر چیزهایی که در منازل هم برای پوشش و هم برای تزیین استفاده می شود، فرش و گلیم هستند. فرش های ماشینی امروزه زیبایی فرش های دستباف را ندارند. فرش و گلیمهای دستباف زیبایی منحصر به فردی را به خانه شما خواهند بخشید.

گلدان
تزیینات سنتی - گلدان
امروزه در بیشتر خانه ها گلدان وجود دارد. می توان از گلدانهای سنتی به جای گلدانهای معمول استفاده کرد تا زیبایی خانه افزایش یابد. گلدانهای سفالی ، گلدانهای میناکاری شده یا خاتم کاری شده جلوه خاصی به منزل شما می بخشند.
تابلو
تزیینات سنتی - تابلو
ار دیگر وسایل تزیینی امروزه تابلوهای نقاشی، خوشنویسی و دیگر تابلوهاست که بر روی دیوار نصب می شوند. تابلو های سنتی مانند تابلوهای معرق ، منبت کاری شده، نقش برجسته و تابلوهای خوشنویسی شده می توانند جهت تزیین منازل استفاده شوند یا اینکه می توان قاب تابلو های نقاشی را تغییر داد و از قاب های خاتم کاری و میناکاری زیبا جهت این موضوع استفاده کرد.
اقلام سنتی زیاد دیگری نیز وجود دارند که می توانند در خانه مورد استفاده قرار گیرند که می توانید از انها در منزل خود کنید. کافی است که به وسایل خانه خود نگاهی بیاندازید تا متوجه این موضوع شوید.

امیدواریم از مقاله تزیینات سنتی لذت برده باشید شما می توانید تزیینات سنتی را مانند ظروف میناکاری شده را از ملاتیما تهیه کنید
خرید صنایع دستی

فروشگاه صنایع دستی ملاتیما

نمایشگاه صنایع دستی ملاتیما

حراجی اینترنتی ملاتیما