تزیین اتاق خواب

فروردین
۱۶

تزیین اتاق خواب

توسطalirastro |  

 

تزیین اتاق‌خواب

 
تزیین اتاق خواب - تزیین اتاق خواب 1
 
نویسنده: فاطمه قدیری
اگر به دنبال تزیین اتاق خواب خود هستید ، ما به شما مطالعه این مقاله را پیشنهاد می کنیم تا دید بسیار مناسبی را در تزیین اتاق خواب به دست آورید ، پس همراه ما باشید .
اتاق‌خواب در هر منزلی جایی است که باید امن و راحت باشد و دکوراسیون و تزیین اتاق خواب نقش بسیار پررنگی در تأمین این راحتی دارد . برای یک تزئین مناسب و درعین‌حال زیبا و کاربردی باید به چند موردتوجه نمود. در هر اتاق‌خوابی چند بخش اصلی وجود دارد که در تزئین آن باید به تک‌تک آن‌ها به‌طور خاص توجه شود. یکی از این بخش‌ها دیوارهای اتاق است. دیوار سفید و ساده شاید در بعضی مواقع زیبا باشد اما استفاده از المان‌های تزئینی برای دیوارها مانند استفاده از انواع کاغذ دیواری‌های تک نقش، کاغذهای دیواری سه‌بعدی و یا کاغذهای تلفیقی می‌تواند فضای اتاق‌خواب را دگرگون کند. امروزه شرکت‌هایی وجود دارند که کاغذ دیواری با طرح موردنظر شما را به‌صورت سفارشی تولید می‌کنند. استفاده از انواع نورها و هالوژنها را نیز فراموش نکنید اما اگر سنتی پسند هستید آباژورها و چراغ خوابهایی مثل لاله ها تزئین زیبایی برای اتاق خواب شما خواهد بود.
 
تزیین اتاق خواب - تزیین اتاق خواب 2
 
بخش دیگر پنجره‌های اتاق هستند. استفاده از پرده‌های مناسب که در مواقع لزوم بتوان اتاق را با آن‌ها کاملاً تاریک کرد به ایجاد فضایی راحت بسیار کمک خواهد کرد اما اگر تمایلی به داشتن پرده‌های تیره یا ضخیم ندارید می‌توانید از دو پرده استفاده کنید که پرده داخلی با رنگ و فضای اتاق‌خواب شما هماهنگی داشته باشد. کف اتاق قسمت دیگری است که با انواع تزئین آن می‌توان فضای متنوعی ایجاد نمود. استفاده از انواع فرش‌های مدرن یا فرش‌های سنتی مثل گلیم یا فرشینه‌های چرمی برای اتاق‌خواب گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسند، حتی پادری‌های بافته‌ شده از پارچه‌های رنگارنگ این روزها در دکوراسیون مدرن اتاق‌خواب برای خود جا باز کرده است.
تخت خواب و لوازم اتاق نیز عامل دیگری است که در این مطلب به آن می‌پردازیم. وسایل شخصی و قفسه‌ها و طبقه‌هایی که برای نگهداری آن‌ها به کار می‌روند یا فرم تخت خواب در تزیین اتاق خواب بسیار مهم است، خصوصاً در اتاق‌های هنری مدرن اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که در اتاق‌خواب سنتی احساس راحتی بیشتری می‌کنید گمان می‌کنم لحاف و تشک را ترجیح بدهید که با انواع و اقسام دوخت‌ها و تزئینات سنتی می‌توان آن را آراست.
یکی دیگر از عوامل زیباکننده اتاق خواب ، استفاده از محصولات صنایع دستی است ، انواع تابلوهای نقاشی ، تابلوهای میناکاری و میزهای خاتم کاری می توانند جلوه های خیره کننده ای را به اتاق شما بدهند.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله تزیین اتاق خواب خوشتان آمده باشد .
تزیین اتاق خواب - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۹ گزینه برای ساخت و خرید محصولات چوب و رزین و مواد اولیه آنها
شرایط صادرات صنایع دستی
بهترین فروشگاه های صنایع دستی