تزیین منزل عروس

فروردین
۰۴

تزیین منزل عروس

توسطalirastro |  

 

تزیین منزل عروس

 
تزیین منزل عروس - تزیین منزل عروس 1
 
نویسنده: فاطمه قدیری
برای طراحی دکوراسیون و تزیین منزل عروس گزینه‌های زیادی پیش رو داریم . طراحی کلاسیک، طراحی مدرن و … . یکی از این گزینه‌ها استفاده از طراحی سنتی ، هنری و صنایع‌دستی است . در تزیین منزل عروس با صنایع‌دستی می‌توان علاوه بر زیبایی می‌توان به آن منزل هویت نیز بخشید. اگر بخواهیم خانه‌ای کاملاً ایرانی داشته باشیم وسایل بسیاری برای این نوع دکوراسیون خواهیم یافت. کشور ما ایران یکی از کشورهایی است که صنایع‌دستی و هنری فراوانی دارد ، مثلاً انواع تابلو فرش‌های نفیس و ابریشمی یکی از مواردی است که در هر خانه‌ای جلوه گری می‌کند خصوصاً که این خانه منزل نو عروس نیز باشد و با دیگر دکوراسیون زیبا همراه شود.
 
تزیین منزل عروس - معرق کاری
 
معرق‌کاری دیگر هنر صنایع‌دستی است که هم تابلوهای زیبایی از آن ساخته می‌شود که معمولاً از نقوش مینیاتوری ایرانی است و هم انواع میزهای معرق‌کاری شده برای تزیین منزل عروس مناسب هستند.
 
 تزیین منزل عروس - خاتم کاری
 
انواع وسایل خاتم‌کاری نمونه دیگری از آثار صنایع‌دستی است که هنرمندان خاتم‌کار هنر خویش را بر بسیاری از وسایل تزئینی و کاربردی منزل مثل شیرینی خوری، جای دستمالی، ساعت و … نقش زده‌اند که علاوه بر زیبایی گران‌بها نیز هستند.
انواع تنگ‌های آبگینه که هنری قدیمی است و بیشتر جنبه زینتی دارد وسایل خوبی برای تزیین هستند.
در سال‌های اخیر هنر دیگری که بسیار موردتوجه هنردوستان قرارگرفته و استفاده از آن در تزیین منزل عروس یک ایده بسیار جالب و زیباست تابلوهای بزرگ دیواری به وسعت دیوار است. این اثر هنری ایرانی نیست اما به‌تدریج هنرمندان خوش‌ذوق ، طرح‌ها و نقوش ایرانی را در آن وارد کرده و با اضافه کردن آن به فضای منزل حال و هوای سنتی زیبایی در آن به وجود آوردند.
در مقاله‌های پیشین در مورد هنر چرم‌دوزی که جزء صنایع‌دستی به شمار می‌آید سخن گفتیم کف‌پوش‌ها و پادری‌های چهل‌تکه چرمی یکی دیگر از صنایع‌دستی است که از آن برای فرش کردن و تزیین منزل عروس می‌توان استفاده کرد. دراین‌باره می‌توان ایده‌های بسیاری را مطرح نمود که اجازه دهید در مطالب بعدی به آن بپردازیم.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله تزیین منزل عروس خوشتان آمده باشد .
تزیین منزل عروس - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۶ فروشگاه برای خرید رنگ وستا که باید در موردشان بدانید
بهترین فروشگاه های صنایع دستی
۹ کلاس صنایع دستی در شیراز جهت معرفی به هنرمندان