تولید کنندگان صنایع دستی

اسفند
۲۴

تولید کنندگان صنایع دستی

توسطalirastro |  

 
تولید کنندگان صنایع دستی
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
 تولید کنندگان صنایع دستی - تولید کنندگان صنایع دستی 3
 
در مورد تولید کنندگان صنایع دستی تا چه میزان اطلاعات دارید ؟ همراه ما باشید با مقاله ای که به شما عزیزان ، دید بسیار خوبی در مورد تولید کنندگان صنایع دستی خواهد داد .
صنایع‌دستی یکی از جلوه‌های فرهنگ و هنر و آیین هر کشوری به حساب می‌آید چراکه می‌تواند آن را در قالبی آمیخته با احساس به عموم مردم بشناساند. صنایع‌دستی عمری به قدمت بشریت دارد و در هر دوره‌ای از ادوار تاریخی به‌نوعی نمایان گشته است. در گذشته بیشتر از جنبه زیبایی و مصرف شخصی به این هنر صنعت نگاه می‌شده اما سال‌هاست این رویکرد تغییر یافته است و جنبه اشتغال‌زایی آن نیز موردتوجه بسیاری از تولیدکنندگان صنایع‌دستی قرار گرفته است. البته برای تحقق این امر در بعضی از هنرها دیگر تولید در مقیاس کوچک مقرون‌به‌صرفه و یا حتی امکان‌پذیر نبوده و بنابراین هنرمندان این حوزه برای گسترش کار خود و کسب درآمد اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های بزرگ و کوچک کرده اند، چنانکه امروز شاهد فعالیت بسیاری از کارگاه‌ها در تمام شهرهای ایران هستیم.
 
 تولید کنندگان صنایع دستی - تولید کنندگان صنایع دستی 2
 
کارگاه‌های سفال، خاتم، سرمه‌دوزی، چرم‌دوزی و … که هنرهای اصیل و قدیمی ایرانی محسوب می‌شوند و یا هنرهای مدرن‌تری مثل ویترای، معرق شیشه و … عده‌ای از تولیدکنندگان در منازل مسکونی امکان اختصاص فضایی محدود به تولید آثار خود و راه‌اندازی چنین کارگاه‌های را دارند و حتی بعضاً به‌صورت خانوادگی مشغول به فعالیت در این عرصه هستند، بعضی نیز اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های بزرگی همچون کارگاه‌های قالیبافی یا مینا کاری کرده‌اند؛ اما در این میان هنوز هستند هنرمندانی که برای باروری جنبه اقتصادی هنر خود نتوانسته‌اند کارگاهی را راه‌اندازی کنند که برای حل این مشکل و حمایت از تولیدکنندگان توانمند در عرصه صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی کشور اقدام به در اختیار گذاری برخی از بناهای تاریخی که در تملک این سازمان است و امکان بهره‌برداری از آن‌ها وجود دارد به‌صورت کوتاه‌مدت سعی در حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی فاقد کارگاه و رونق و اعتلای صنایع‌دستی که آیینه فرهنگ ملی کشورمان ایران است داشته و امید است با توجه به اینکه صنایع‌دستی از توان اشتغال‌زایی و ارزآوری بسیار خوبی برخوردار می‌باشد مورد اقبال و توجه بیشتری از سوی هنرمندان، صنعتگران و مسئولان قرار گیرد.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
 تولید کنندگان صنایع دستی - ملاتیما
هنرهای دستی
عکس اتاق خواب دخترانه
گالری آثار هنری
فرش دستبافت قم