جواهرات دست ساز

فروردین
۱۵

جواهرات دست ساز

توسطalirastro |  

 
جواهرات دست ساز هنری
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
جواهرات دست ساز - جواهرات دست ساز
 
ساخت جواهرات دست ساز جزء هنرهای لذت‌بخش و مفرحی است که می‌تواند افراد بسیاری را جذب خود کند. پر کردن اوقات فراغت با ساخت جواهرات دست ساز هنری و یا پرداختن به این هنر به‌صورت حرفه‌ای که در هر دو حالت بدون صرف هزینه زیاد می‌توان به یک فعالیت هنری مشغول بود و از آن کسب درآمد نیز نمود؛ چنانکه در حال حاضر در کشور ما برخی از هنرمندان و صنعتگرانی که به این هنر می‌پردازند اکنون فعالیت خود را گسترش داده و در سطح وسیعی مبادرت به تولید و فروش آثار خود می‌کنند.
از میان جواهرات دست‌ساز هنری می‌توان به انواع زیر اشاره نمود:
 
جواهرات دست ساز - جواهرات دست ساز 1
 
زیورآلات بافتنی، مثل دستبند و انگشتر قالی یا دستبندهای دوستی که با انواع نخ و کاموا بافته می‌شود. سرویس‌های مهره‌ای، سرویس‌های مروارید و کریستال، زیورآلات چرمی، دستبندهای گلابتون، جواهرات فلزی مانند برنجی، مسی، نقره، طلا، پلاتین، استیل و … که به دلیل دوام بسیار زیاد آن‌ها طرفداران ویژه ای دارد. فلزات به دلیل نقش پذیر بودن در ساخت جواهرات بسیار کاربرد داشته و طیفی از آثار سنتی تا مدرن را در بر می‌گیرند.
در سال‌های اخیر فعالیت سازمان صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان فنی و حرفه‌ای در این رشته باعث جذب علاقه‌مندان بسیاری شده که به تولید جواهرات دست‌ساز خانگی مشغول‌اند و از طرق مختلف آن‌ها را به فروش می‌رسانند. یکی از راه های فروش آن‌ها فروشگاه‌های صنایع‌دستی است که به‌صورت دوره‌ای و مناسبتی در تمام شهرها برگزار می‌شود. فروشگاه‌های صنایع‌دستی و حتی بازارهای سنتی، مکان دیگری است که می‌توان جواهرات دست‌ساز هنری را در آن‌ها یافت. روش دیگری که تولیدکنندگان به فروش از آن طریق اقدام می‌کنند فروش اینترنتی و فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است؛ مثلاً فروشگاه اینترنتی زیورآلات بینا به آدرس جواهری بینا انواع جواهرات فلزی در نقوش سنتی و مدرن را عرضه می‌کند و یا سایت زیوران به آدرس زیوران یکی از فروشگاه‌های عمده زیورآلات دست‌ساز هنری است که انواع سنگ‌های طبیعی و رزین‌های طرح سنگ در آن یافت می‌شود.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله جواهرات دست ساز خوشتان آمده باشد .
جواهرات دست ساز - ملاتیما

ابزار هنری
خرید لوازم هنری
لوازم هنری
ظروف مسی اصفهان
صنایع دستی مسی اصفهان
هنرهای خانگی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
کارگاه تولیدی صنایع دستی
کارهای هنری دستی