جواهرات دست ساز

فروردین
۱۵

جواهرات دست ساز

توسطalirastro |  

 

جواهرات دست ساز هنری

 
جواهرات دست ساز - جواهرات دست ساز
 
نویسنده: فاطمه قدیری
ساخت جواهرات دست ساز جزء هنرهای لذت‌بخش و مفرحی است که می‌تواند افراد بسیاری را جذب خود کند. پر کردن اوقات فراغت با ساخت جواهرات دست ساز هنری و یا پرداختن به این هنر به‌صورت حرفه‌ای که در هر دو حالت بدون صرف هزینه زیاد می‌توان به یک فعالیت هنری مشغول بود و از آن کسب درآمد نیز نمود؛ چنانکه در حال حاضر در کشور ما برخی از هنرمندان و صنعتگرانی که به این هنر می‌پردازند اکنون فعالیت خود را گسترش داده و در سطح وسیعی مبادرت به تولید و فروش آثار خود می‌کنند.
از میان جواهرات دست‌ساز هنری می‌توان به انواع زیر اشاره نمود:
 
جواهرات دست ساز - جواهرات دست ساز 1
 
زیورآلات بافتنی، مثل دستبند و انگشتر قالی یا دستبندهای دوستی که با انواع نخ و کاموا بافته می‌شود. سرویس‌های مهره‌ای، سرویس‌های مروارید و کریستال، زیورآلات چرمی، دستبندهای گلابتون، جواهرات فلزی مانند برنجی، مسی، نقره، طلا، پلاتین، استیل و … که به دلیل دوام بسیار زیاد آن‌ها طرفداران ویژه ای دارد. فلزات به دلیل نقش پذیر بودن در ساخت جواهرات بسیار کاربرد داشته و طیفی از آثار سنتی تا مدرن را در بر می‌گیرند.
در سال‌های اخیر فعالیت سازمان صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان فنی و حرفه‌ای در این رشته باعث جذب علاقه‌مندان بسیاری شده که به تولید جواهرات دست‌ساز خانگی مشغول‌اند و از طرق مختلف آن‌ها را به فروش می‌رسانند. یکی از راه های فروش آن‌ها فروشگاه‌های صنایع‌دستی است که به‌صورت دوره‌ای و مناسبتی در تمام شهرها برگزار می‌شود. فروشگاه‌های صنایع‌دستی و حتی بازارهای سنتی، مکان دیگری است که می‌توان جواهرات دست‌ساز هنری را در آن‌ها یافت. روش دیگری که تولیدکنندگان به فروش از آن طریق اقدام می‌کنند فروش اینترنتی و فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است؛ مثلاً فروشگاه اینترنتی زیورآلات بینا به آدرس جواهری بینا انواع جواهرات فلزی در نقوش سنتی و مدرن را عرضه می‌کند و یا سایت زیوران به آدرس زیوران یکی از فروشگاه‌های عمده زیورآلات دست‌ساز هنری است که انواع سنگ‌های طبیعی و رزین‌های طرح سنگ در آن یافت می‌شود.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله جواهرات دست ساز خوشتان آمده باشد .
جواهرات دست ساز - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی ۳۶ تا از بهترین کلاس های هنری در اصفهان برای هنرجویان
آموزش صنایع دستی در تهران
۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا که باید بدانید