خریداران خارجی صنایع دستی

آذر
۲۸

خریداران خارجی صنایع دستی

توسطmalatima |  

خریداران خارجی صنایع دستی
صنایع دستی از جمله حوزه های پرمشتری در انواع ان است. مشتری های داخلی و خارجی زیادی از صنایع دستی خرید می کنند. مشتریان خارجی شامل تجار و بازرگانان و گردشگران می باشند. بیشتر خریداران خارجی صنایع دستی ایران را بی نظیر می دانند. اما چه کشورهایی بیشتر از دیگران از صنایع دستی خرید می کنند. ما در اینجا به چند کشور اشاره می کنیم.

عراق
خریداران خارجی صنایع دستی - عراق
به دلیل اشتراکات فرهنگی و مذهبی و همسایه بودن با هم، یکی از کشورهایی که از صنایع دستی ایران خرید می کند عراق است. انواع زیورالات ، ظروف شیشه ای و سفالین و فرش و گلیم توسط عراقی ها خریداری می شود.

ترکیه
خریداران خارجی صنایع دستی - ترکیه
کشور دیگری که از محصولات صنایع دستی ما زیاد خرید می کند ترکیه است. مبلمان های چوبی ، زیورالات و منسوجات از جمله موارد خرید انهاست.

افغانستان و پاکستان
خریداران خارجی صنایع دستی - افغانستان
هر چند اوضاع این دو کشور خیلی وقت است که مساعد نیست اما به هر حال از جمله کشورهای پرمشتری صنایع دستی ما هستند. فرش و گلیم و ظروف سفالی و مسی و زیورالات از جمله موارد خرید انهاست.

چین
خریداران خارجی صنایع دستی - چین
کشوری بزرگ که می تواند بازار بسیار مناسبی برای صنایع دستی ایران باشد. چینی ها عمدتا از زیورالات و ظروف شیشه ای در ایران استقبال کرده اند.

کشورهای اروپایی
خریداران خارجی صنایع دستی - اروپا
محصولات صنایع دستی به کشورهای اروپایی مانند المان ، فرانسه،ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و دیگر کشورها نیز صادر می شود‌. زیورالات ، فرش و زیلو و ظروف مسی و سفالین از جمله محصولاتی بوده اند که توسط انها خریداری شده اند.
خریداران خارجی عمدتا به زیورالات و وسایل تزیینی علاقه نشان داده اند و به دیگر محصولات صنایع دستی رغبت کمتری نشان داده اند. باید بتوان با تبلیغات و سرمایه گذاری مناسب دیگر محصولات صنایع دستی را نیز برجسته کرد تا خرید از انها بیشتر شود. کشورهای همسایه و عربی فرصت مناسبی برای بازار محصولات صنایع دستی هستند. کشورهای اروپایی نیز می توانند خریداران خوبی برای بازار ایران باشند. باید طرح و نقشه جامعی برای گسترش و رونق این صنعت پیاده شود تا میزان خرید خارجی از ان نیز بالاتر برود.

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی

نحوه ی صادرات صنایع دستی

امیدواریم از مقاله ی خریداران خارجی صنایع دستی لذت برده باشید