خرید سنگ فیروزه خام

بهمن
۱۷

خرید سنگ فیروزه خام

توسطalirastro |  

خرید سنگ فیروزه خام

 
خرید سنگ فیروزه خام - خرید سنگ فیروزه خام
نویسنده : سمانه ملکی
سنگ فیروزه در واقع فسفات آبدار طبیعی آلومینیم است که از در کنار هم قرار گرفتن سنگ آلومینیوم ، مس و رطوب آب که به صورت سفره های زیرزمینی است ، ایجاد می شود . فیروزه دارای طیف رنگی آبی روشن تا سبز است که هرچه آبی تر باشد، کمیاب تر و با ارزشتر است. سنگ فیروزه به عنوان یک کانی کمیاب شناخته می شود و در ساخت زیورآلات به همراه فلزهای گرانبها مانند طلا و نقره مورد استفاده قرار می گیرد . فیروزه در کشورهایی مانند ایران، مصر، آمریکا ، آفریقا ، استرالیا ، سیبری و هند وجود دارد . نیشابور، دامغان و شهر بابک در ایران بزرگترین معدن فیروزه در ایران هستند که معدن نیشابور شناخته شده تر است . طبق نظر کارشناسان داخلی و خارجی، بهترین فیروزه ی جهان مربوط به ایران و به خصوص نیشابور است و آفریقا در مقام بعدی قرار دارد . فیروزه علاوه بر زیبایی خواص روانی و درمانی زیادی دارد که موجب استقبال خریداران سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی قرار گرفته است. خرید سنگ فیروزه خام برای هنرمندانی که با این سنگ سروکار دارند اهمیت ویژه ای دارد که در این پست به آن خواهیم پرداخت.
قبل از خرید سنگ فیروزه خام لازم است بدانید که :
ایران بهترین سنگ فیروزه ی دنیا را در خود دارد. قدمت معدن فیروزه ی نیشابور به هفت هزار سال پیش می رسد که قدیمی ترین معدن فیروزه در جهان است و طبق نظریه ی کارشناسان، این معدن تا ۲۰۰ سال دیگر نیز قابل برداشت است.
 
فیروزه تراشی به دو روش سنتی و مدرن انجام می شود که از نظر کارشناسان، فیروزه ای که با روش فیروزه تراشی سنتی به دست می آید ارزش بیشتری دارد . هنگام تراش این سنگ نباید هیچ شکست و یا نشانی از لب پر بودن در سنگ وجود داشته باشد و جلای مناسبی خورده باشد و مات و کدر نباشد.
 
وجود فیروزه ی تقلبی در بازار از مشکلات دیگر مشتریان این سنگ گرانبها است . یکی از مشکلات موجود در بازار فیروزه ، واردات بی رویه ی فیروزه ی بی کیفیت چینی و آمریکایی بود که با ممنوع شدن واردات فیروزه ، این مشکل کمتر شده است . هنگام خرید فیروزه باید بتوانید اصل بودن آن را تشخیص دهید در غیر این صورت حتما از یک شخص کارشناس در این زمینه نظر سنجی کنید و یا از سایت های معتبر خرید کنید. در صورتی که به فیروزه در حجم زیاد نیاز دارید ، خرید سنگ فیروزه خام بهترین پیشنهاد است.
 
فیروزه ی خام یا فیروزه ی راف چیست؟ فیروزه ای که از معدن استخراج می شود و هنوز مورد هیچ گونه تراش و دستکاری قرار نگرفته است ، فیروزه ی راف یا خام نامیده می شود . قیمت سنگ خام فیروزه ی نیشابور از کیلویی ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود و تا چند میلیون بالا می رود و این قیمت بستگی به کیفیت سنگ استخراج شده دارد. همین سنگ ها بعد از خالص سازی و فیروزه تراشی ، گرمی ۴ تا ۵ هزار تومان به فروش می رسند (این قیمت مربوط به زمستان ۱۳۹۷ و بر اساس سایت فیروزه آنلاین می باشد).
 
فیروزه ها در اندازه، وزن، رنگ و شکل متفاوت هستند و نمی توان قیمت ثابتی برای هر تکه سنگ فیروزه تعیین کرد . جدا از کیفیت سنگ ، نوع تراشی که بر سنگ فیروزه می خورد، بر روی قیمت آن تاثیر گذار است. همه ی این عوامل باعث می شود تا در بسیاری از موارد قیمت این سنگ توافقی باشد.

کار هنری در منزل با درامد بالا
بهترین فروشگاه های صنایع دستی

خرید سنگ فیروزه خام به دلایلی مانند شفاف بودن ، کیفیت بهتر ، خوش تراش بودن ، امکان ساخت سنگ های تراش خورده در شکل و ابعاد متنوع تر و آزادی عمل سازنده در این بخش مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد به خصوص از سمت اشخاصی که در کار ساخت طلا و زیورآلات هستند . بیشتر طلاسازان به خرید سنگ فیروزه خام اقدام می کنند تا سود بیشتری داشته باشند و سنگ را به شکل و اندازه های دلخواه خود تراش دهند. علاوه بر این سنگ خام فیروزه برای افرادی که در بخش صنایع دستی مانند فیروزه کوبی و ساخت ظروف ، قاب و حجم های مزین به فیروزه فعالیت می کنند ، به صرفه تر است.
چند روش معتبر برای خرید سنگ فیروزه خام را به شما معرفی می کنیم :
روش راحت که در حال پیشرفت هم هست ، روش خرید اینترنتی است :
 
خرید سنگ فیروزه خام - خرید سنگ فیروزه خام 4
برای دسترسی به فروشگاه معتبر اینترنتی سنگ فیروزه ی نیشابور می توانید به فیروزه آنلاین مراجعه کنید.
سایت گوهر ناب یکی دیگر از سایت های فعال در این زمینه است که شما برای خرید سنگ فیروزه خام می توانید به آن رجوع کنید .
سایت تخصصی دیگر که برای خرید سنگ فیروزه خام معتبر است ، دانا گوهر است. سایت های خرید و فروش دیگر مانند شیپور ، ایستگاه نیز اقدام به فروش سنگ خام فیروزه می کنند.
با جستجوی خرید سنگ فیروزه خام در گوگل شماره تماس اشخاصی را می توانید بیابید که در این کار تجربه و مهارت دارند .
در ضمن معادن فیروزه در نیشابور اقدام به برگزاری جمعه بازار می کنند که سنگ استخراج شده به صورت کیلویی به فروش می رسد که هنرمندان و کارگاه داران فیروزه تراشی مشتریان ثابت این بازارها هستند.
برای مطالعه ی بیشتر درباره ی سنگ فیروزه و خرید سنگ فیروزه کوبی به پست دیگر که توسط سایت ما تهیه شده است مراجعه بفرمایید . امیدواریم پست خرید سنگ فیروزه خام به سوالات شما پاسخ داده باشد و مورد استفاده ی شما قرار بگیرد.
 
منابع:
ایسنا
ایلنا
ناب گوهر
بیتوته
سنگ شناس
شهرآرا
 
مقالات مرتبط:
پر فروش ترین محصولات صنایع دستی
هنرهای خانگی درآمدزا
نحوه ی صادرات صنایع دستی