خرید سنگ فیروزه کوبی

اسفند
۰۳

خرید سنگ فیروزه کوبی

توسطalirastro |  

 

خرید سنگ فیروزه کوبی

 
خرید سنگ فیروزه کوبی - خرید سنگ فیروزه کوبی 4
نویسنده : سمانه ملکی
خرید سنگ فیروزه کوبی چه نکاتی دارد؟ از کجا می توانم سنگ با کیفیت مناسب و بالا بخرم ؟ این سوالاتی است که شما حتما دایما با آن رو به رو بوده اید ، پس برای جوابشان همراه ما باشید.
فیروزه کوبی یکی از صنایع دستی مهم و نفیس است که مرکز اصلی آن اصفهان است . هنر فیروزه کوبی نسبت به سایر هنرهای دستی رایج در بخش فلزات و یا هنرهای رایج در اصفهان ، از قدمت کمتری برخوردار است به طوری که قدمت آن را ۷۰ سال می دانند و اولین تولیدات آن ، زیورآلات بود. این هنر ترکیبی از قطعه‌های کوچک سنگ فیروزه بر روی سطح فلزی مانند مس ، نقره، ورشویی ، برنج و برنز است . در فیروزه کوبی ، فلزات به شکل ظروف ، زیور آلات و حجم های دیگر در می آیند و سپس سطح آنها از فیروزه هایی به شکل موزاییکی پر می شود . قیمت این کار به وزن و شکل ظرف ، نوع فلز، کیفیت فیروزه و ظرافت آن بستگی دارد . هر چه فاصله ی بین فیروزه ها کمتر باشد و از نظم بیشتری برخوردار باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت. جدا از بحث فلز به کار رفته و شکل حجم ، اصل بودن فیروزه ی به کار رفته در آن بسیار مهم است. اگر قصد خرید این محصول زیبا حتما از اصل بودن سنگ های آن اطمینان حاصل کنید . متاسفانه سنگ های بی کیفیت ، تقلبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

کار هنری در منزل با درامد بالا

مراحل ساخت حجم فیروزه کوبی شده عبارت است از : زرگری که شامل آماده سازی سطح فلزی مورد نیاز به شکل دستی و یا صنعتی است ، فیروزه کوبی که شامل تمیز کردن ، مرتب کردن ، کنار هم قرار دادن ، گرم کردن و قرار دادن در لاک مخصوص کار است و پرداخت کاری که به منظور جلا بخشیدن و اتمام کار انجام می شود. برای مطالعه ی دقیق و کامل این مراحل می توانید به ظریف شاپ مراجعه کنید .
از مواد اولیه ی هنر فیروزه کوبی می توان به ظرف مورد نظر ، سمباده ، لاک تیره و فیروزه اشاره کرد . اگر به این هنر علاقه دارید و برای مطالعه ی فهرست کامل لوازم مورد نیاز فیروزه کوبی می توانید فایل آن را از irantvto دانلود کنید.
سنگ فیروزه در واقع فسفات آبدار طبیعی آلومینیم است که از در کنار هم قرار گرفتن سنگ آلومینیوم ، مس و رطوب آب که به صورت سفره های زیرزمینی است ، ایجاد می شود . مرغوب ترین آن در ایران استخراج می شود و معدن فیروزه ی نیشابور مهم ترین و معروفترین معدن فیروزه ی کشور است . برای مطالعه ی بیشتر درباره ی سنگ فیروزه به پست دیگر که توسط سایت ما تهیه شده است ، با عنوان خرید سنگ فیروزه خام ، مراجعه بفرمایید .
فیروزه ی مخصوص فیروزه کوبی یکی از مواد اولیه ی مهم در این صنعت است که به آن نیاز دارید . اما سنگ فیروزه کوبی چیست و چه تفاوتی با سنگ فیروزه ی عادی دارد و هنگام خرید سنگ فیروزه کوبی چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم ؟ بهترین مرکز برای تهیه و خرید سنگ فیروزه کوبی کجاست ؟ قیمت آن در حال حاضر چقدر است؟ کدام نوع سنگ فیروزه کوبی برای این کار مناسب تر است؟
 
خرید سنگ فیروزه کوبی - خرید سنگ فیروزه کوبی 3
در بسیاری از موارد صنعتگرانی که در این بخش فعالیت می کنند خرده سنگهای فیروزه ای که در معدن هنگام استخراج به دست می آید و یا در کارگاههای فیروزه تراشی ایجاد می گردد را به صورت کیلویی خریداری می کنند. این سنگ ها در واقع ضایعات سنگ فیروزه است و در موارد دیگر مانند صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی غیر قابل استفاده است.
هنگام خرید سنگ فیروزه کوبی دقت داشته باشید تا ناخالصی موجود در آن برطرف شده باشد و یا در حد گل و خاکی باشد که شما بتوانید قبل از استفاده ، با شستشو تمیز کنید در غیر این صورت از ارزش کار کاسته خواهد شد. در ضمن باید به خاطر داشته باشید که در مرحله ی فیروزه کوبی فیروزه تا ۴۰ درجه حرارت می بیند و در مرحله ی پرداخت کاری ، سمباده کشی انجام می شود که در صورت مرغوب نبودن فیروزه ، احتمال کنده شدن و خرد شدن فیروزه وجود دارد.
 
خرید سنگ فیروزه کوبی - خرید سنگ فیروزه کوبی 2
برای خرید سنگ فیروزه کوبی می توانید به بازارهایی که در روز جمعه در کنادر معدن فیروزه ی نیشابور برپا می شود، رجوع کنید. محل مناسب دیگر برای خرید سنگ فیروزه کوبی ، کارگاه های فیروزه تراشی است که در نیشابور ، مشهد ، شهربابک به طور ویژه مشغول به کار هستند .
قیمت این سنگ در حال حاضر از کیلویی حدود ۲۵۰ هزار تومان شروع می شود . راه مناسب دیگر برای خرید این سنگ ها خرد اینترنتی است که به طور بسیار محدود انجام می شود و نمی توان کیفیت آن را تایید کرد اما سایت فروشگاه اینترنتی فیروزه ی نیشابور با لینک فیروزه آنلاین جز سایت های معتبر در این زمینه است.
 
مقالات مرتبط:
خرید سنگ فیروزه خام
پر فروش ترین محصولات صنایع دستی
آموزش صنایع دستی در تهران