خرید صنایع دستی گیلان

اسفند
۰۱

خرید صنایع دستی گیلان

توسطalirastro |  

خرید صنایع دستی گیلان
 
 خرید صنایع دستی گیلان - خرید صنایع دستی گیلان
 
ملاتیما به عنوان یکی از بزرگترین سایت های صنایع دستی ایران ، شما را به خرید صنایع دستی گیلان دعوت می نماید ، پس همراه ما باشید .
مسلما اگر شما از دوستداران خرید صنایع دستی گیلان باشید ، یا اگر برای مسافرت به این شهر زیبا رفته باشید ، حتما سری به فروشگاه ها و نمایشگاه های فروش صنایع دستی خواهید زد .
معروف ترین و پر طرفدار ترین صنایع دستی گیلان عبارتند از :
محصولات چوبی گیلان : انواع هنرهای چوبی شامل سوختکاری روی چوب ، منبت کاری ، نازک کاری ، معرق و ساخت ظروف چوبی از صنایع دستی و سوغاتی های پر طرفدار این استان میباشد .
منسوجات دست باف (حصیر و یبد بافی ) : حصیر بافی و بید بافی یکی از قدیمی ترین صنایع دستی این استان است و به شکل های مختلفی مانند ، زنبیل ، کلاه ، شبد ، زیرداغی و انواع زیرانداز ها و …. یا بصورت محصولات تزئینی و رنگی بافته میشوند . بافت حصیر در بندر انزلی و خمام بیشتر است .
مکرومه : یکی از صنایع دستی که نسبتا جدید میباشد ، و انواع مختلفی کیف و … را میتوان با آن درست کرد .
فرش بافی: انواع فرش های دست باف ابریشمی و ساده با طرح ها مدل های بسیار متنوع ، یکی از صنایع این شهر میباشد .
بافت بامبو : به علت شکل پذیر بودن و شکننده نبودن ساقه های مامبو ، محصولات متنوع و باظرافتی را میتوان با آن تهیه کرد . بامبو بافی بیشتر در اطراف شهرستان لاهیجان صورت میگیرد .
چادربافی : یکی از صنایع دستی قاسم آباد ست که با ابریشم یا کاموا بافته میشود . چادرهای بافته شده بصورت چادر شب ، کوسن ، روتختی و … هستند .
نمد مالی : نوعی بافت سنتی که با پشم ساخته میشود ، و در عین حال ظرافت داشتن ، مرغوب و محکم است . و به علت مقاوم بودن نسبت به رطوبت ، مورد توجه بیشتر اهالی گیلان قرار دارد . نمد مالی در شهرهای مختلف مانند ، رودبار ، سمنان ، قوچان و … اجام میگیرد .
سفالگری و سرامیک : یکی از صنایع بومی و قدیمی گیلان است ، انواع ظروف ، گلدان ها ، خمره ها و کوزه های مختلف تولید و به فروش میرسد .
کوزه های سفالی به علت مطبوع و سالم نگه داشتن آب در خود ، طرفداران زیادی دارند .
محصولات پارچه ای : از جمله دوخت لباس های سنتی ، روسری ها و …
رشته دوزی : این هنر روی انواع کیف و کفش چرم انجام میشود ، و زیبایی خیلی خاصی به آن میدهد .
از دیگر صنایع دستی گیلان میتوان به عروسک بافی ، خراطی ، جاجیم و گلیم ، مروار بافی ، چموش دوزی یا چارق دوزی و … اشاره کرد .
 
شما کدام یک از این صنایع را برای خرید انتخاب میکنید؟
امیدواریم که از مقاله خرید صنایع دستی گیلان خوشتان آمده باشد .
 خرید صنایع دستی گیلان - ملاتیما
ایده های هنری
ایده های هنری
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
هنر دستی در خانه
شرکت های صادرکننده صنایع دستی
کیک استارتر ایرانی