خرید لوازم هنری

اسفند
۱۰

خرید لوازم هنری

توسطalirastro |  

 
خرید لوازم هنری
 خرید لوازم هنری - خرید لوازم هنری
 
یکی از مهم ترین کارها برای خلق آثار هنری ، خرید لوازم هنری مناسب میباشد . کوچکترین اشتباه در خرید لوازم هنری ، میتواند باعث کاهش کیفیت کار ، زیبا نشدن و حتی خراب شدن آن شود . شما میتوانید از سایت ها و فروشگاه های آنلاین لوازم مورد نظر خود را تهیه کنید . ولی اگر آشنایی قبلی با محصولات و مارک ها ندارید ، پیشنهاد میشود ابتدا در مورد نکاتی که باید ابزار کار شما داشته باشند مطالعه کنید و بعد بصورت حضوری به فروشگاه ها ،مراکز ، و بازارچه هایی که ابزار هنری میفروشند مراجعه کنید و با دقت جنس لوازم و مارک آنها را بررسی کنید .
اگر شما علاقه مند به ساخت محصولات رزینی دارید ، باید دقت کنید که دقیقا به چه محصولات و اجناسی نیاز دارید .
 
 خرید لوازم هنری - خرید لوازم هنری
 
نکات مهم برای خرید لوازم هنری : ابزار آلات رزینی:
 
برای تهیه محصولات رزینی در درجه اول باید رزین اپوکسی شفاف بخرید ( نوعی رزین شفاف که بعد از خشک شدن مثل شیشه میماند ) . انواع دیگر رزین ها بعد از خشک شدن یک مقدار کدر تر ، سفید ، یا زرد میشوند . شما به قالب های سیلیکونی نیاز دارید ، اگر مهارت ساخت قالب را دارید ، میتوانید سیلیکون و گچ بخرید ، و خودتان قالب بسازید ، در غیر اینصورت قالب ها را آماده تهیه کنید .
حتما پیمانه های مدرج در چند ابعاد بخرید (از هر پیمانه دو عدد ) …. در کار با رزین باید دو ظرف دقیقا یک اندازه داشته باشید ، و دقیقا همان درصدی که روی خود ظرف نوشته شده از هرکدام بریزید و ( گاهی اوقات ۵ درصد رزین و ۵۰ درصد هاردنر / گاهی اوقات ۶۰ رزین ، ۴۰ هاردنر ) اگر شما حتی یک مقدار کم درصد رزین و هاردنر را بالا و پایین کنید ، باعث میشود رزین شماهرگز خشک نشود و کاملا زحمت و مصالح شما به هدر برود .
یک ظرف پلاستیکی بزرگ ، برای ریختن و مخلوط کردن رزین .
دو پیمانه دسته دار ، برای اینکه رزین را از داخل بشکه ها ، به داخل پیمانه مدرج بریزید ، هیچوقت این دو پیمانه را داخل ظرف همدیگر نکنید .
یک بسته چوب بستنی بزرگ و قاشق یک بار مصرف .
دستکش یکبار مصرف یا دستکش لاتکس ، حتما هنگام کار با رزین باید دستکش دست کنید ، چون آغشته شدن پوست به رزین بسیار دردسر ساز است و در طولانی مدت آسیب و بیماری دارد .
لباس کار ، ترجیحا با روکش پلاستیک ، رزین بعد از خشک شدن مانند شیشه میشود ، و مطمئنا اگر روی پارچه بریزد ، کاملا لباس خراب میشود … پس حتما یک لباس کار بخرید .
گل های خشک کوچک ، نگین ها و اشکال فانتزی کوچک در ابعاد مناسب تهیه کنید .
سرکه (قرمز یا سفید ) … تنها چیزی که رزین را پاک میکند سرکه است . پس حتما یک ظرف سرکه بخرید . بعد از آغشته شدن دست یا پوست به رزین ، ابتدا دستان خود را با سرکه ماساژ دهید ، بعد که از چسبناکی درآمد و حالت سُر گرفت با یک پارچه یا دستمال کاغذی کاملا پاک کنید ، بعد با مایع دستشویی بشورید و آب بکشید .
اگر میخواهید در تعداد بالا برای فروش کارهای رزینی درست کنید ، حتما رزین را مستقیم از شرکت تولید کننده ، بصورت چند کیلویی خریداری کنید . چون از لحاظ قیمت و میزان رزین ، بسیار به صرفه تر هستند .
 
 خرید لوازم هنری - خرید لوازم هنری
 
نکاتی که هنگام خرید ابزار سوخت کاری با چوب باید به آنها دقت کنید :
 
هویه چوب، یک نوع هویه چوب را انتخاب کنید که دست شما در آن احساس راحتی کند . برای کشیدن تابلو و … باید ساعت ها هویه چوب را در دستانتان نگه دارید ، پس یک ابعاد و شکلی را انتخاب کنید که دستانتان اذیت نشود یا نسوزد .
اگر هویه شما سر های متفاوت نداشت ، میتوانید یک سنباده آهن بگیرید ، و خودتان سر هویه را متناسب با قسمت های متفاوت شکل دهید .
چوب ، در این کار شما میتوانید جنس های مختلف چوب را بخرید ، فقط باید دقت کنید از چوب های ام دی اف استفاده نکنید ، چون خورده چوب ها باعث از بین رفتن سطح صاف و خراب شدن کار میشوند .
سنباده ، چند سایز سنباده های دستی و ورقه ای تهیه کنید .
براق کننده چوب یا کیلر ، ترجیحا براق کننده هایی که آماده هستند را بخرید ، در بعضی از مکان ها تینر و براق کننده را به شما میدهند و شما خودتان باید باهم مخلوط کنید …. از فروشنده سوال کنید و حتما مخلوط آماده ی آن را تهیه کنید چون بالا و پایین شدن درصد آنها دردسر ساز است .
پایه ی هویه ، یک سری نگهدارنده هایی برای هویه وجود دارد ، حتما یکی از آنها را بخرید ، چون هویه ی چوب به شدت درجه حرارت بالایی دارد و نمیتوانید به جایی تکیه دهید .
چوب های درختان بصورت ورقه ای و حلقه شده ، بعضی مراکز ، درختان را در عرض های یک یا دوسانت برش داده اند ، این سطح برای سوخت کاری خیلی مناسب است ، اگر میتوانید از این نوع چوب ها بخرید .
 
 خرید لوازم هنری - خرید لوازم هنری
 
نکات لازم هنگام خرید ابزار برای تراشکاری چوب:
 
در خرید لوازم هنری چوبی ، درجه ی اول جنس چوب برای این کار بسیار مهم است . چوب درختان عادی بسیار محکم است و میتواند به مغار ها و یا دست شما آسیب بزند . بهترین جس چوب ، گردو ، نارون ، چنار ، بید ف چوب سفید ، کیک و راش و … میباشد .
سوهان ، سوهان های دسته دار و ورقه ای تهیه کنید … دقت کنید که سوهان چوب دانه های درشت تری دارد .
مته ی دستی ، چاقو و اره …. به نسبت جنس و میزان سفتی چوبتان ، باید ابزاری هم که انتخاب میکنید تیغه محکم تری داشته باشند .
دستکش ، حتما دستکش چند لایه و بسیار محکم را برای زمان های برشکاری بخرید . در کار با چوب دفعات زیادی پیش می آید که اره و مغار از چوب در رفته و با دست اصابت کنند ، اگر دسکش مناسب داشته باشید ، احتمال آسیب بسیار کم میشود .
مغار ، مغار های دسته چوبی را انتخاب کنید که دور آنها و در انتها یک حلقه فلزی وجود دارد . مغار های دسته پلاستیکی ، به هیچ وجه انتخاب مناسبی برای تراشکاری با چوب نیستند ، ارزان تر هستند ولی بسیار راحت تیغ و دسته ی آنها میشکند .
یکی دیگر از چیزهایی که هنگام تراشکاری با چوب نیاز دارید ، الکل ، چسب بخیه ، باند و چسب زخم میباشد . حتما قبل از شروع کار این محصولات را بخرید … چون آسیب در کار اجتناب ناپذیر است . اگر هنگام آسیب چسب بخیه نداشتید ، میتوانید از مخلوط عسل + زردچوبه استفاده کنید . اگر آسیب عمیق بود ، حتما به درمانگاه مراجعه کنید .
آیا شما هنگام خرید لوازم هنری ، به نکات مربوط به ابزار آلات دقت میکنید ؟
امیدواریم که از مقاله خرید لوازم هنری خوشتان آمده باشد .
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید ، پیشنهاد ویژه ما به شما قرار دادن آثار خود در سایت ملاتیما یکی از بزرگترین سایت های صنایع دستی ایران می باشد .
 خرید لوازم هنری - ملاتیما
 
 ظروف مسی اصفهان - ظروف مسی اصفهان ملاتیما
 
لوازم هنری
گلدان فانتزی
شرکت های صادرکننده صنایع دستی
کراودفاندینگ ایرانی