خرید گلدان سفالی

فروردین
۰۹

خرید گلدان سفالی

توسطalirastro |  

 

خرید گلدان سفالی

 
خرید گلدان سفالی - خرید گلدان سفالی
 
نویسنده: فاطمه قدیری
اگر به دنبال خرید گلدان سفالی هستید ، ما به شما مطالعه این مقاله را پیشنهاد می کنیم ، مقاله ای درباره گلدان سفالی و معرفی انواع آن .
گلدان‌ سفالی از جنس خاک رس بوده و به انواع گلدان‌های لعابی، غیر لعابی و سرامیک تقسیم می‌شوند. گلدان‌های سفالی را می‌توان جزء آثار صنایع‌دستی و هنری به‌حساب آورد که صنعتگران و سفالگران به ساخت و تولید آن می‌پردازند.
لالجین به‌عنوان پایتخت سفال ایران مرکز تهیه و خرید گلدان سفالی است که به‌عنوان صنایع‌دستی مصرفی و تزئینی در سراسر کشور یافت می‌شود. این گلدان‌ها به دو صورت لعاب‌دار و بدون لعاب در دو شکل مصرفی و زینتی وجود دارند.
گلدانهای سفالی دارای مزایا و معایبی هستند ازجمله خاک رس به دلیل املاح گوناگون موجود در آن، گلدان‌های سفالی در چند رنگ به وجود می‌آورد؛ اما همگی دارای رنگ گرمی بوده و نسبت به گلدان‌هایی از جنس‌های دیگر مزایای برای مصرف دارد گلدان‌های سفالی امکان تنفس ریشه گیاهان را به‌خوبی فراهم آورده و با خروج آب اضافی باعث تعادل در میزان آب موردنیاز گیاه شده و باعث رشد بهتر آن‌ها می‌شوند در کنار این محاسن معایبی نیز دارد همچون شکننده بودن آن خصوصاً در فصل زمستان. به دلیل منافذ بسیار در سطح خود نیز باعث می‌شوند که آب گل‌ها زودتر از بین بروند و املاح موجود در آب به‌صورت شوره بر دیواره گلدان می‌نشیند. انواع لعاب‌دار گلدان‌های سفالی که به سرامیک موسوم هستند در برابر محیط و تغییر دما مقاوم بوده و بیشتر جنبه تزئینی دارد، اما همین لعاب باعث سنگینی و افزایش وزن گلدان می‌شود.
خرید گلدان سفالی علاوه بر مصرف داخلی علاقه مندانی در خارج از کشور نیز دارد. یکی از خریداران مهم این گلدان‌ها، کشورهای عربی هستند که هر دو نوع گلدان زینتی و مصرفی با نقش و نگار اصیل اسلامی را خریداری می‌کنند؛ اما اروپا و آمریکا نیز در زمره خریداران گلدان‌های سفالی بزرگ با نقش و نگار ایرانی باستانی و طرح‌های گل‌وبته هستند.
استفاده از هنر حکاکی و نقاشی بر روی سفال رواج بسیاری دارد و گلدان‌های سفال مینا یکی از جدیدترین هنرهای سفالین است که این روزها طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی دیده می شود .
انواع زینتی گلدان‌های سفالی را می‌توان از طریق فروشگاه‌های اینترنتی مثل لاله جین سفال و پارسی گل نیز تهیه نمود.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله خرید گلدان سفالی خوشتان آمده باشد .
خرید گلدان سفالی - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا که باید بدانید
شرایط صادرات صنایع دستی
۱۹ فروشگاه لوازم هنری که واجب است آنها را بشناسید