معرفی ۴ خیریه مشهد که باید آنها را خوب بشناسید

اسفند
۲۶

معرفی ۴ خیریه مشهد که باید آنها را خوب بشناسید

توسطalirastro |  

خیریه مشهد

 
خیریه مشهد - خیریه مشهد
می خواهیم ۴ خیریه مشهد را به شما معرفی نماییم که در بین خیریه های مشهد باید آنها را به خوبی بشناسید چون اگر خیر و یا نیازمند هستید ، گزینه های مناسبی برایتان هستند.

خیریه منتظرین ولی عصر(عج) مشهد

 
خیریه مشهد - خیریه منتظرین ولی عصر(عج) مشهد
۱۹ سال از تاسیس این خیریه در مشهد می گذرد ، تاکنون برنامه های متنوع زیادی برای حمایت از ایتام و نیازمندان در جهت آموزش و خودکفایی آنها صورت گرفته است ، تا این مرکز توانمندسازترین خیریه مشهد لقب بگیرد. ۱۳ شعبه و مراکز این خیریه نشان از عزم راسخ آنها و گستردگی فعالیت برای دنبال کردن اهدافشان می باشد. این خیریه دارای ۴ مرکز کارآفرینی جهت مهارت آموزی به نیازمندان ، ۱ مرکز فرهنگی در راستای انجام برنامه های مذهبی نظیر اعتکاف ، جشن ها ، روضه و … ، ۱ مرکز مشاوره برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی جوانان و زوجین تحت پوشش ، ۱ صندوق کارگشایی به منظور اعطای وام به نیازمندان ، ۱ دفتر مرکزی و ۳ شعبه برای مدیریت بهتر و دریافت کمک های مردمی در سطح مشهد است.
آموزش هایی که در مراکز کارآفرینی این خیریه داده می شود شامل آموزش خیاطی به زنان که در این کارگاه بیش از ۱۰۰ چرخ خیاطی صنعتی پیشرفته به کار گرفته می شود تا به بهترین شکل مهارت انتقال گردد و زنانی که در این کارگاه مهارت می آموزند به عنوان سرپرست خانواده به امرار معاش زندگی از طریق این کارگاه می پردازند. هم چنین در دوره های کامپیوتر این مراکز افراد تحت پوشش زیادی مدرک فنی حرفه ای دریافت نموده اند.
صندوق کارگشایی این خیریه تاکنون در مجموع مبلغی حدود ۱.۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان به حدود ۵۳۰ نفر از افراد تحت پوشش وام اختصاص داده است تا از طریق این وام های خرد ، یاری رسان نیازهای ضروری افراد باشد. از دیگر نکات قابل تامل بحث واسطه گری این خیریه برای همسان یابی جوانان جهت ازدواج است که این طرح منجر به ازدواج ۴۵۰ نفر تاکنون گشته است. تعداد ۱۳۰ پزشک با این خیریه همکاری دارند و ویزیت رایگان برای بیماران نیازمند انجام می دهند. بخشی دیگر از برنامه های این خیریه شامل تهیه بیش از ۵۶۰ سری جهیزیه برای دختران آبرومند و نیازمند است .
مطالب بالا تنها گوشه ای از فعالیت های این خیریه در مشهد است و رشد بالای این خیریه در طی ۱۹ سال نشان از مدیریت مناسب و همدلی خیرین نیکوکار با دل های مهربان است.
 
خیریه منتظرین ولی عصر(عج) مشهد - خیریه مشهد 2
آدرس مراکز و شعبات خیریه منتظرین ولیعصر مشهد:
دفتر مرکزی ، مرکز مشاوره و صندوق کارگشایی: قاسم آباد ، استاد یوسفی ۲۴ ، جنب مسجد المنتظر
مدیر: آقای انتظاری
تلفن: ۳۶۶۳۱۹۱۹
شعبه طلاب و مرکز کارآفرینی: طلاب ، وحید ۲۲
مدیر: خانم صادقی
تلفن:۳۲۷۲۱۰۹۰
شعبه امیرآباد: بلوار الزهرا ، رو به روی دبیرستان یحیی ابن زید
مدیر: خانم خاوری
تلفن:۳۲۶۷۷۷۹۶
شعبه الهیه و مرکز کارآفرینی: الهیه ۲۵ ، جنب مسجد امام رضا
مدیر: خانم شفازاده
تلفن: ۳۵۳۱۴۰۵۰
مرکز کارآفرینی: امیرآباد ، کال زرکش ، مقابل درمانگاه
مدیر: خانم مقدم
تلفن:۰۹۰۲۸۹۱۹۸۶۹
مرکز کارآفرینی: محمدآباد ، محمدآباد ۲۹ ، جنب مسجد ابوالفضلی ها
تلفن: ۳۳۶۹۹۰۵۴
مرکز فرهنگی: امیرآباد ، نیلوفر ۳۲ پلاک ۱۴
مدیر: خانم موسویان

۱۱ خیریه کمک به دانشجویان جهت حمایت از تحصیل و برنامه های هنری

خیریه فرزندان غدیر مشهد

 
خیریه مشهد - خیریه فرزندان غدیر مشهد
خیریه فرزندان غدیر مشهد ، حامی ایتام محصل و خانواده های آنها در مشهد است ، ۵۰ سال از زمان فعالیت این خیریه می گذرد و تاکنون با قدرت برنامه های مختلفی را برگزار نموده است ، بانیان این خیریه افراد نیکوکاری هستند که هر ساله با شرکت در همایش های این خیریه دور هم جمع می گردند تا مشکل گشای افراد بسیاری باشند. اگر پیگیر برنامه های این خیریه باشید حضور یک فرد با انرژی قطعا حس بسیار خوبی را به شما معرفی می کند و آن شخص مهندس تقوی اصل فرزند مرحوم حاج محمود تقوی اصل (بنیان گذار خیریه فرزندان غدیر مشهد) به عنوان مدیرعامل این خیریه است.
برخی از اقدامات صورت گرفته در این خیریه مشهد شامل ، تهیه ۲۲۰ پک لوازم التحریر برای ایتام تحت پوشش این خیریه قبل از شروع سال تحصیلی ۹۷ می باشد تا این کودکان هیچ گاه طعم تلخ کمبود علاقمندی هایشان و مقایسه خود با دیگران را نکشند. با همیاری خیرین نیکوکار این خیریه ، سبدهای کالا برای حل نیاز های اولیه ۱۸۰ خانواده تحت پوشش این خیریه صورت گرفته است. در مراسم دعوت از خیرین این خیریه بیش از ۸۰۰ نفر از مهربانان با حضور در سالن همایش های هتل ثامن مشهد ، لحظه ای زیبا را به ارمغان آوردند و در این همایش برند های مختلف و زیادی از بانک انصار ، چی توز تا پپسی حضور داشتند.
مدیرعامل: مهندس تقوی اصل
آدرس:مشهد، بلوار احمدآباد، بلوار ابوذرغفاری ، بین ابوذرغفاری ۱۶ و چهار راه بعثت ، پلاک۱۶۰
تلفن: ۳۸۴۰۰۷۷۲

خیریه مردم نهاد طرح یاری مشهد

 
خیریه مشهد - خیریه مردم نهاد طرح یاری مشهد
اعضای داوطلب این خیریه به نوعی جوان ترین خیریه مشهد را رقم زده اند ، طرح یاری متشکل از جوانان دانشجو و باانگیزه برای حمایت از کودکان نیازمند و خانواده های تحت پوشش آنها تشکیل شده است.
زمینه فعالیت این خیریه شامل برگزاری جشن های شاد برای کودکان محروم ، تهیه و پخش بسته های مواد غذایی ، بازدید از مراکز سالمندان و بهزیستی ، کمک تحصیلی و لوازم التحریر ، آموزش و مشاوره تحصیلی ، تهیه لوازم بهداشتی و شیرخشک ، درمان کودکان ، رقم زدن آرزوهایشان و خرید لباس است.
این خیریه در مشهد و حومه آن تمرکز دارد تاکنون ۴۰ خانواده را به صورت ماهیانه تحت پوشش قرار داده است ، هم چنین در برگزاری جشن ها برای کودکان در یلدای سال ۹۷ برای ۵۰۰ نفر از کودکان نیازمند ضیافت جشنی زیبا به همراه شام برگزار گردید.
این خیریه مردم نهاد در حال حاضر مکان ثابتی ندارد و کمک ها و هماهنگی ها از طریق فضای مجازی صورت می گیرد. چنان چه شما خیریا داوطلب برای همکاری با خیریه طرح یاری و یا نیازمند حمایت از کودک خود هستید می توانید با عضویت در فضای تلگرام و یا اینستاگرام این گروه با آنها در ارتباط باشید.

ملاتیما

 
خیریه مشهد - ملاتیما
شاید خودتان و یا در فامیلتان هنرمندانی رو داشته باشید که دنبال پیشرفت هنرشان هستند و یا به دنبال بستری برای فروش محصولاتشان و حتی حمایت از خودشان باشند حتی ممکن است مدیر یک خیریه باشید و یا یک نیازمند با استعداد که به دنبال راهی برای گسترش برنامه هایتان می گردید.
این دغدغه ها منجر به ساخت سایت تامین مالی ملاتیما شد ، سایتی که اکنون مورد استقبال بسیاری از دانشجویان سراسر ایران برای دریافت کمک های مالی و معنویشان قرار گرفته است ، ملاتیما پلتفرمی برای حمایت از خیریه های نوآور و هنرمندان می باشد ، کافیست داخل سایت پروژه خود را پس از ثبت نام تعریف نمایید تا فرصتی برای حمایت توسط سایرین برای آن بوجود بیاید. گستره فعالیت ملاتیما فقط مشهد نیست و ما پذیرای تمام عزیزان در سراسر این هستیم هر کدام از ۴ خیریه مشهد ویژگی های خاص خود را دارند که این مدل خیریه نیز در نوع خود جالب است.
بنیان گذاران: سید محمد علی جعفری ، علی راست رو صرمی
آدرس: دانشگاه قم ، واحدهای فناور
تلفن پاسخ گویی ۲۴ ساعته: ۰۹۱۹۰۴۹۵۹۵۰
 
مقالات مرتبط:
۴ خیریه قم که برترین خیریه ها به حساب می آیند
بهترین خیریه در اصفهان کدام است؟ پاسخ سوال شما در این مقاله است
۸ خیریه کارآفرین برتر ایران