خیریه کاریابی

دی
۰۲

خیریه کاریابی

توسطalirastro |  

خیریه کاریابی

خیریه کاریابی - خیریه کاریابی
نویسنده: پویان ایزدی
خیریه کاریابی به افرادی که به هر دلیل در شرایط مالی مناسبی به سر نمی برند و برای گذران امور روزمره به کار نیاز دارند کمک می کند تا شغل مناسب و مورد نظر خود را پیدا کنند.

مساله ی اشتغال از جمله مواردی است که در جوامع امروزی مورد توجه بسیاری از سردمداران و مسئولین بوده است.از طرفی مشکل اشتغال و عدم وجود کار مناسب برای افراد و سرپرستان خانواده ها سرمنشا مشکلات حاد بعدی از جمله فقر، فساد و … می باشد.بسیاری از مشاغل کاذب نیز به همین دلیل به وجود می آیند.در جامعه ای که افراد برای کسب معاش فقط به مشاغل کاذب و واسطه گری روی می آورند کم کم سرعت چرخ تولید کاهش پیدا می کند و عواقب بعدی را در پی خواهد داشت. در این میان کسانی هستند که می دانند چرا باید به دیگران کمک کنیم پس به ایجاد خیریه های اشتغال محور روی آورده اند .

در خیریه کاریابی چه فعالیتی صورت میگیرد؟

با استفاده از خیریه کاریابی بنگاه های اقتصادی و کارگاه های تولیدی کوچک می توانند کارگرانی مورد اعتماد و تایید شده را برای همکاری پیدا کنند و افراد نیازمند جویای کار نیز به کمک خیریه کاریابی به کارآفرینان خیرخواه معرفی خواهند شد.تمامی افرادی که در این فرایند شرکت دارند از اجر معنوی آن برخوردار خواهند شد. چرا که جامعه ای که در آن خود مردم دست به دست هم دهند و به افراد نیازمند کمک کنند، سعادتمند می شود.
از طرفی با ایجاد شغل برای نیازمندان آن ها با عزت نفس کار خواهند کرد و ارزش این کار به مراتب بیشتر از کمک های نقدی است که افراد خیرخواه به صورت مستقیم به این افراد می دهند.یک ضرب المثل معروف است که می گوید به جای اینکه به نیازمندان ماهی بدهید به آن ها روش ماهی گیری را یاد دهید. بنابراین ایجاد شغل مناسب از هر کار خیری برای پیشبرد اهداف یک جامعه کارآمدتر است.

کارآفرینان با ایجاد مراکزی جهت کار افراد نیازمند نه تنها موجب رونق اقتصادی بازار کشور می شوند بلکه بسیاری از افراد را که به کار نیازمند هستند ، تحت لطف و حمایت خود قرار خواهند داد. افراد نیازمند به کار می توانند با مراجعه به خیریه کاریابی با مشاوران این مراکز صحبت کرده و اطلاعات مورد نظر آن ها را در فرم های مخصوصی در اختیارشان قرار دهند. همچنین کارفرمایانی که قصد دارند با استخدام این افراد کار خیر و خداپسندانه ای انجام دهند نیز به کمک این موسسات کاریابی خیریه به هدف خود خواهند رسید.

معرفی چند نمونه خیریه کاریابی

خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع)

خیریه کاریابی - خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع)
این خیریه موسسه ای غیر دولتی و غیر سیاسی است، بنیان این موسسه به صورت مردم نهاد بوده در زمینه اصلاح و تغییر فرهنگ کار و رونق اشتغال فعالیت می کند. شما می توانید با مراجعه به سایت نذر اشتغال امام حسین با شرکت در دوره های آموزشی و فن آموزی رایگان و دیگر حمایت هایی که این موسسه اقدام به آن ها می نماید از خدمات و مزایای خیریه استفاده نمایید. مرکز این موسسه در شهر اصفهان است.

موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز

خیریه کاریابی - موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز
این موسسه همان طور که از اسمش معلوم می شود، در شهر تبریز قرار دارد یکی از اهداف این موسسه این است که کمکهای مردمی با چه نوع سیاست هایی به دست نیازمندان برسد تا کرامت نفس آن ها حفظ شود و شهری بدون گدا ایجاد و فقر و بیکاری را در جامعه از بین ببرد. شما می توانید برای استفاده از خدمات بخش خیریه کاریابی این مرکز به این لینکمراجعه نمایید.

موسسه خیریه خادمین کتیج

خیریه کاریابی - موسسه خیریه خادمین کتیج
این موسسه در سال ۱۳۸۶ تاسیس و در ابتدای سال ۱۳۸۷فعالیت خود را آغاز نمود. فعالیت های این موسسه در این راستا است که تسکینی بر رنج و غم های بی پایان نیازمندان مخصوصا کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و خانواده های نیازمند باشد.
فعالیت مرکز خادمین کتیج در تمام عرصه های اجتماعی، آموزشی و فرهنگی، بهداشتی و درمانی، عمرانی، اقتصادی و اشتغال زایی است. شما می توانید از طریق لینک واحد اشتغال اطلاعات لازم را در ارتباط با نحوه ی کاریابی خیریه بدست آورید.

سایت ملاتیما

خیریه کاریابی - سایت ملاتیما
ملاتیما ، یکی از بروزترین سایت های حمایت از نیازمندان و کمک به کارآفرینی آنها می باشد که در حال حاضر کمپین های موفق زیادی را ایجاد نموده است ، در ملاتیما از کنار هم قرار گرفتن کمک های کوچک ، حمایت های بزرگ جمع آوری می شود ، فقط کافی است تا در ملاتیما ثبت نام نمایید و اهداف خود را در قالب یک کمپین بیان کنید تا دیگران از کمپین شما حمایت نمایند . ملاتیما از تیمی دانشجویی منسجم تشکیل شده است .
به امید روزی که طرز فکر تمامی افراد به سمتی پیش رود که خوشبختی خود را در گرو خوشبختی دیگر افراد جامعه بدانند.
به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز دنبال کنید :
کمک به نیازمندان واقعی
کمک کردن به دیگران
راه های کمک به نیازمندان