۱۱ خیریه کمک به دانشجویان جهت حمایت از تحصیل و برنامه های هنری

اسفند
۰۷

۱۱ خیریه کمک به دانشجویان جهت حمایت از تحصیل و برنامه های هنری

توسطalirastro |  

 

خیریه کمک به دانشجویان

 
خیریه کمک به دانشجویان - خیریه کمک به دانشجویان 3
نویسنده : سمانه ملکی
برای ادامه تحصیل خود به حمایت مادی نیاز دارید؟ فعالیت هنری و یا صنایع دستی انجام می دهید؟ ما به شما ۱۱ خیریه کمک به دانشجویان را معرفی می نماییم.
آموزش و پرورش نیروهای کارآمد و متخصص نیاز اساسی هر کشور برای پیشرفت است و هیچ کس نباید به خاطر کمبود امکانات و یا عدم توانایی مالی از آموزش باز بماند. در واقع حمایت از کسی که اسطاعت مالی ندارد، تغییر آینده ی او است. فرد مستعدی که در مناطق محروم یا کمتر توسعه یافته تحصیل می کند ، از امکاناتی که در شهرهای بزرگ وجود دارد ، بی بهره است. برای حل چنین مشکلاتی ، خیریه ها و صندوق هایی مشغول به کار هستند که معمولا غیر انتفاعی و مردم نهاد هستند و توسط خیرین حمایت می شوند. هدف اصلی خیریه کمک به دانشجویان، تامین منابع مالی جهت ادامه تحصیل دانشجویان و یا ارتقا کیفیت آموزشی آنان می باشد . منابع مالی خیریه کمک به دانشجویان معمولا به دو صورت همکاری داوطلبانه و عضویت رسمی خیرین تامین می شود. کمک به دانشجویان بنا به شرایط و امکانات خیریه به چند شکل زیر انجام می شود:
پرداخت کل شهریه.
تامین وسایل و تجهیزات مورد نیاز.
پرداخت بخشی از هزینه های تحصیلی.
پرداخت وام کمک تحصیلی بدون بهره.
پرداخت کمک هزینه برای شرکت در همایش ها و جشنواره ها و…
در مرداد ۹۷ ، مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد که ۱۱۴ صندوق خیریه کمک به دانشجویان بی‌بضاعت دانشگاه‌های سراسر کشور راه اندازی شده است.
اکثر دانشگاه ها صندوق حمایتی از دانشجویان دارد که آنها را تحت پوشش قرار داده است و برای ارائه ی این تسهیلات قواعد و قوانین خاص خود را دارد و به دانشجویان کم استطاعت کمک بلاعوض می کند. شما می توانید نمونه ای از این قوانین که مربوط به ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد است را در سایت آنها مطالعه کنید.
در کنار تمام این صندوق ها ، خیریه کمک به دانشجویان نقش بسیار مهمی در کمک به دانشجویان مستعد دارد. این خیریه ها هزینه ی تحصیل دانشجویان را تامین می کند . در این پست تلاش می کنیم تا چند خیریه کمک به دانشجویان را خدمت شما معرفی کنیم. شما هم می توانید با پیوستن به چنین خیریه هایی از دانشجویان مستعد کشور حمایت کنید. حمایت شما بدون شک تغییر آینده و سرنوشت آنها را در پی خواهد داشت.
خیریه های کمی وجود دارند که به طور تخصصی به عنوان خیریه کمک به دانشجویان مشغول به کار هستند اما اکثر خیریه ها ، بخش آموزشی دارند که در آن بخش دانش آموزان و دانشجویان نیازمند را تحت پوشش قرار می دهند. مهمترین خیریه کمک به دانشجویان عبارتند از :
 
خیریه کمک به دانشجویان - خیریه کمک به دانشجویان 2

صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران

این صندوق با هدف تامین نیازهای مالی برای ادامه تحصیل دانشجویان تاسیس و مشغول به کار شده است. این صندوق وام های قرض الحسنه و یا بلاعوض در اختیار دانشجویان نیاز به کمک، قرار می دهد.

خیریه دانشجویی سابقون

این خیریه کمک به دانشجویان در سال ۱۳۸۵ در دانشگاه اصفهان تاسیس شده و فعال است و دانشجویان بی بضاعت را تحت پوشش دارد.
تلفن: ۳۷۹۳۲۲۲۸
آدرس: اصفهان – خیابان هزار جریب – دانشگاه اصفهان – طبقه فوقانی مصلی الغدیر.

واحد خیریه موسسه انصارالحسین علیه السلام

تلفن: ۳۳۵۰۷۰۰۱-۴ داخلی۴۰۶
تماس در ساعات اداری روزهای یکشنبه و چهارشنبه

موسسه خیریه پیام امید

خیریه ی پیام امید از جمله خیریه هایی است که در این بخش فعال است و به کمک موسسات آموزشی دیگر اقدام به جمع آوری کمک هزینه ی تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی می کند.
مدیر عامل: امیرحسین صانعی موسوی

چند خیریه مهم دیگر :

خیریه بیت المهدی
این خیریه جوانان و نوجوانان مستعد نیازمند جنوب کشور به ویژه جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان را تحت پوشش قرار داده است.
خیریه پیام آوران مهرعلوی
موسسه خیریه بهنام دهش پور
جامعه نیکوکاری ابرار
خیریه هفتصد دانه
موسسه خیریه نیکوکاران راه آسمان

ملاتیما

خیریه کمک به دانشجویان - ملاتیما
ملاتیما سایتی است برای حمایت از دانشجویان هنرمند که به دنبال پیشرفت در کار خود هستند ، در ملاتیما ، دانشجویان با بارگذاری کمپین های خود و تعریف مدت زمان و میزان بودجه مورد نیاز ، کمک های کوچک از تعداد زیادی حامی دیگر را در یافت می نمایند ، فقط کافی است وارد سایت ملاتیما شوید و کمپین خود را به رایگان راه اندازی کنید.
 
مقالات مرتبط:
خیریه کاریابی
۸ خیریه کارآفرین برتر ایران
چرا باید به دیگران کمک کنیم