فواید و خواص دستبند های مسی

اسفند
۲۷

فواید و خواص دستبند های مسی

توسطalirastro |  

 

دستبند های مسی

 
دستبند های مسی - دستبند های مسی 3 1
نویسنده: فاطمه قدیری
همراهمان باشید با معرفی دستبند های مسی بسیار زیبا ، در این مقاله اطلاعات بسیار خوبی در مورد دستبند های مسی به شما خواهیم داد .
استفاده از زیورآلات فلزی از دیرباز رایج در همه جای دنیا از جمله ایران و مصر مرسوم بوده که دستبند های مسی یکی از این اقلام است. فلزاتی همچون طلا، نقره، برنج و مس در ساخت این دستبندها به کار می‌روند که یا برحسب زیبایی و ارزش آن‌ها انتخاب می‌شود یا به جهت خواص شفابخشی و درمانی که آن فلز دارد از آن استفاده می شود.دستبند های مسی یکی از زیورآلات زیبای فلزی به‌شمار می‌آید که برای هر رده سنی، خانم‌ها و آقایان مناسب است؛ ضمن آنکه مس نیز مانند طلا در افزایش سطح انرژی انسان مؤثر است به همین دلیل سال‌هاست که از آن در هنر ساخت زیورآلات فلزی استفاده می‌شود.
 
دستبند های مسی - دستبند های مسی 2 1
درست است که علیرغم تاریخچه درمانی مس که بسیار قدیمی بوده و به عهد مصر باستان باز می‌گردد دلایل کافی برای اینکه با قطع و یقین در مورد اثرات درمانی آن صحبت کنیم وجود ندارد، اما عده‌ای از متخصصان، صنعتگران و هنرمندانی که از این فلز در کار خود استفاده می‌کنند بر این عقیده‌اند که در اثر تماس پوست بدن با فلز مس خستگی فرد رفع شده و انرژی وی مضاعف می‌گردد. از دیگر خواص آن کاهش دردهای مفصلی است که از دستبند های مسی به‌عنوان یک درمان مکمل برای کاهش و بهبود دردهای آرتروز استفاده می‌شود.
 
دستند های مسی - دستبند های مسی 1
بر طبق ادعایی دیگر آهن و روی موجود در مس، در ترکیب با عرق پوست جذب بدن شده و کمبود این دو عنصر را نیز جبران می‌کند. استفاده از دستبندهای پهن و باریک مسی با طرح‌ها و نقوش مدرن و سنتی دیرزمانی است که میان مردم رایج است و اگر فرد را دچار حساسیت پوستی نکند استفاده از آن مانعی ندارد علاوه بر این‌ها رنگ زرد و درخشان مس همچون آفتاب چشم‌نواز و سرشار از انرژی است که وقتی با طرح‌ها و نقش‌های هنرمندانه همراه می‌شود زینت بسیار زیبایی بر دستان خواهد بود.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله دستبند های مسی خوشتان آمده باشد .
 دستبند های مسی - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
نکات مهمی که قبل از خرید ظروف مسی اصفهان باید بدانید
صنایع دستی مسی اصفهان
۱۹ فروشگاه لوازم هنری که واجب است آنها را بشناسید