راه اندازی کارگاه کیف دوزی

اسفند
۰۵

راه اندازی کارگاه کیف دوزی

توسطalirastro |  

 
راه اندازی کارگاه کیف دوزی
 
 راه اندازی کارگاه کیف دوزی - راه اندازی کارگاه کیف دوزی
 
ما به شما مواردی که برای راه اندازی کارگاه کیف دوزی به آنها نیازمند هستید را آموزش می دهیم ، پس همراه ما باشید ، تمامی افراد در سنین و جنسیت های مختلف ، برای حمل وسایل خود در محیط های مختلف به انواع کیف ها نیازمند هستند و قطعا همه ی ما در اتاق خود چند رنگ و مدل کیف چرمی ، پارچه ای ، پلاستیکی و … داریم .مخصوصا بانوان که طرفدار انواع کیف های دستی و گلدوزی شده میباشند .
کیف سازی میتواند بسیار پول ساز و سودمند باشد ، حالا این سوال پیش می آید که راه اندازی کارگاه کیف دوزی به چه صورت است ؟
در ابتدا باید مشخص کنید میخواهید چه نوع کاری داشته باشید؟ بعضی افراد میخواهند در کارگاه خود کیف های دست ساز و سنتی تولید کنند و خرده فروشی داشته باشند و برخی دیگر در ابعاد و تعداد بسیار بالا میخواهند تولید انبوه و ماشینی داشته باشند .
باتوجه به نوع کاری که میخواهید ، باید رقبای خود راشناسایی کنید و بررسی کنید که چگونه محصولات خود را ارتقاء دهید و اگر چه محصولاتی داشته باشید میتوانید در عرضه ی بازار از دیگر رقبا پیروز شوید .
 
تحلیل بازار
قبل از شروع کار تمام منابع ممکن را تحلیل کنید ، مشتریان بالقوه ی این محصولات را شناسایی کنید و اینکه طرفدار و خریدار چه نوع محصولی هستند ؟
از انواع فروشگاه های اینترنتی و … بازدید کنید ، اندازه ، طرح ها ، قیمت هارا یادداشت کنید . به مجلات و روزنامه ها نگاه کنید تا ببینید چه موقع ، کجا و نوع تبلیغاتشان چگونه است ؟
به فروشگاه ها و پاساژهای مختلف سربزنید تا متوجه شوید یک محصول را با چه نوسان و اختلاف قیمتی برای فروش گذاشته اند . به بازارها سر بزنید و قیمت انواع مواد اولیه را برسی کنید . کیفیت های بهتر با قیمت مناسب را پیدا کنید .
 
اصول کار را رعایت کنید
گاهی اوقات حتی برای فعالیت و کار در منزل هم نیاز به مجوز از شهرداری یا سازمان مخصوص دارید .برای خود یک نام تجاری تعیین کنید ، نام تجاری خود را ثبت کنید ، مجوز کسب و کار بگیرید و با هزینه ی کمی میتوانید نام کارگاه و شرکت خود را در روزنامه و مجلات معرفی کننده ی شرکت های این زمینه ثبت و منتشر کنید . برای خود سایت اینترنتی ، چنل تلگرام درست کنید و تبلیغ آن را در سایت های مختلف بگذارید تا نام کارگاه شما شناخته شود .
 
برنامه ریزی بازاریابی
یکی دیگر از موارد راه اندازی کارگاه کیف دوزی ، برنامه ریزی بازاریابی می باشد ، در اینترنت فرصت بزرگی برای بازاریابی کیف های دوخته شده وجود دارد ، در این زمینه میتوان وبسایت هایی مانند آمازون ، ایبی و … را نام برد که میلیون ها نفر در آن فعالیت میکنند و محصولات خود را در آن به فروش میگذارند .
شما هم میتوانید تبلیغات و محصولات کارگاه خود را در اینترنت به اشتراک بگذارید و مشتری پیدا کنید .
همچنین عوامل موثر بر پیشرفت سطح کاری را بررسی کنید ، که شامل قیمت ، کیفیت محصول ، راحتی محصول ، در دسترس بودن و … میباشند . اگر شما این موارد را به خوبی رعایت کنید ، حتی در یک بازار کار غنی شده هم میتوانید از بقیه پیشی بگیرید .
 
برنامه ریزی مالی داشته باشید
اگر میخواهید در کارگاه خود ماشین آلات کیف سازی بگذارید ، هزینه ی اولیه ی این ماشین در هر راه اندازی بسیار مهم میباشد . فعالیت های پولی خود را برای یک یا دوسال آینده تا حد امکان بررسی کنید ، اینکه چه مقدار پول و سرمایه اولیه نیاز دارید؟ برای هر ماه چقدر سرمایه برای امورات کارگاه ، حقوق کارمندان و مواد اولیه نیازمند هستید؟ چقدر درآمد میانگین خواهید داشت ؟ تجزیه و تحلیل این اطلاعات به شما کمک میکنند تا بدانید ، چقدر باید از شرکا یا سرمایه گذاران خود پول بگیرید ، یا اینکه تا زمانی که به سود دهی برسید ، از بانک چه مبلغ وامی با چه نوع بازپرداختی در خواست کنید . مطمئن شوید از برنامه ی مالی خود بطور دقیق باخبر هستید .
شما برای راه اندازی کارگاه کیف دوزی خود از چه روش هایی استفاده میکنید؟
 
اگر تولیدکننده صنایع دستی هستید ، شما می توانید محصولات خود را در سایت ملاتیما آپلود کنید ، ملاتیما یکی از بزرگترین سایت های صنایع دستی ایران می باشد و تمامی خدمات آن برای شما رایگان است .
 راه اندازی کارگاه کیف دوزی - ملاتیما
 
گلدان فانتزی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
هنر دستی در خانه