راه و روشهای کمک به دیگران

فروردین
۲۵

راه و روشهای کمک به دیگران

توسطalirastro |  

 

راه و روشهای کمک به دیگران

 
راه و روشهای کمک به دیگران  - راه و روشهای کمک به دیگران
 
نویسنده : کتایون صمدی
به راستی راه و روشهای کمک به دیگران کدام اند ؟ چگونه می توانیم در زندگی دیگران تاثیرگذار باشیم ؟ همراه ما باشید با مقاله ای در مورد راه های کمک به دیگران .
در جهت کمک به نیازمندان و افرادی که در جامعه توان کافی برای داشتن یک زندگی متوسط و سالم ندارند راه‌های گوناگونی وجود دارد عده‌ای از افراد، نیازمند کمکهای مادی ما نیستند بلکه نیاز دارند تا از حمایت‌های معنوی افراد خیر بهره‌مند شوند؛ مثلا زمانی که طرح حمایت از کودکان بی‌سرپرست در ایران مطرح شد تنها حمایت‌های مالی مدنظر سازمان بهزیستی نبود بلکه حامیان را دعوت به حمایت‌های معنوی همچون نگهداری از این کودکان در میان اعضای خانواده نمود. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که امکان اشتغال‌زایی برای افراد دیگر را دارید می‌توانید با جذب این افراد محیطی را فراهم آورید که در کنار شما به کسب مهارت مشغول شده و بتوانند به استقلال مالی و معنوی خود دست یابند. کما اینکه بسیاری از افراد در حال حاضر باهدف کمک به دیگران به ارائه آموزش‌های رایگان به اقشار مختلفی از جوامع هدف مثل کودکان بهزیستی، معتادان ترک کرده، زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست و … می‌کنند. باید به یاد داشته باشیم که برای موفق شدن و دست یافتن به اهداف بزرگ‌، مهم است خود را باور داشته باشیم به عبارتی رسیدن به خودباوری رکن مهم موفقیت است؛ اما مهم است به دیگران نیز کمک کنیم خودشان را باور داشته باشند. اگر به دیگران کمک کنیم تا به خودباوری برسند و به اهدافشان دست یابند، خود نیز می‌توانیم با به موفقیت بیشتری دست‌یابیم. مراکزی هستند که به‌طور حتم از حمایت و کمک¬های شما استقبال می‌کنند، حال این کمک مادی باشد یا معنوی. به‌طور مثال اگر یک معلم هستید می‌توانید در هفته چند ساعت را برای آموزش به کودکان کار اختصاص دهید، اگر پزشک هستید به ویزیت رایگان نیازمندان اقدام نمایید، اگر خیاط هستید زمانی را برای آموزش خیاطی به زنان سرپرست خانوار در نظر بگیرید. حضور در بازارچه‌های خیریه و فروش آثار دست‌ساز نیز یکی دیگر از این راه‌هاست، اگر تخصص خاصی ندارید ساعاتی را برای فعالیت در یک خانه سالمندان اختصاص دهید، راه‌های کمک به دیگران به‌اندازه تعداد همه افراد است فقط کافی است بیندیشیم و بهترین راه را انتخاب کنیم .
راه و روشهای کمک به دیگران از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با انواع راه های همدلی با دیگران تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله راه و روشهای کمک به دیگران خوشتان آمده باشد .
راه و روشهای کمک به دیگران  - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
بهترین خیریه در اصفهان کدام است؟ پاسخ سوال شما در این مقاله است
کراودفاندینگ
چرا باید به دیگران کمک کنیم