شرایط صادرات صنایع دستی

آبان
۰۷

شرایط صادرات صنایع دستی

توسطmalatima |  

 

شرایط صادرات صنایع دستی

 
شرایط صادرات صنایع دستی - شرایط صادرات صنایع دستی
نویسنده : سمانه ملکی
شرایط صادرات صنایع دستی ، فرصتی استثنایی برای پیشرفت تجارت شخصی و ملی است ، صنایع دستی یکی از صنایع مهم کشور است که سهم مهمی از صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است. از آنجا که جز صنایع تولیدی نیز به شمار می رود ، افزایش صادرات صنایع دستی به معنی افزایش بازار تقاضا و در نتیجه تولید و بازار کار بیشتر است که با توجه به بومی بودن این محصولات ، نقش بسزایی در کاهش نرخ بیکاری و ممانعت از مهاجرت خواهد داشت. صادرات صنایع دستی در واقع صادرات فرهنگ و هنر غنی ایران است که بسیار منحصر به فرد و ویژه است و طرفداران خاص خود را دارد . ایران سومین تولید کننده ی صنایع دستی و سی و نهمین صادر کننده در این بخش است که با اطلاع از شرایط صادرات صنایع دستی می توان این مقدار را بهبود بخشید و در صورت توجه لازم به این بخش می توان صادرات را به بطور قابل توجهی افزایش داد. ممکن است سوالاتی در زمینه ی صادرات صنایع دستی برای شما ایجاد شود مانند:
برای صادرات صنایع دستی باید چه میزان گمرک پرداخت کرد؟
لیست کلی هزینه های صادرات صنایع دستی چیست؟
تعرفه در کشور مقصد به چه صورت است؟
چگونه می توان کالای صادراتی را تحت پوشش بیمه قرار داد؟
کارت بازرگانی چیست و چگونه تهیه می شود؟ و…

به منظور صادرات صنایع دستی شرایطی لازم است که در ادامه به شرایط صادرات صنایع دستی می پردازیم.
 

داشتن کارت بازرگانی

 
شرایط صادرات صنایع دستی - داشتن کارت بازرگانی
بر اساس قوانین گمرکی کشور، برای انجام هر گونه صادرات و واردات توسط شخص حقیقی و حقوقی ، باید مجوزی به نام کارت بازرگانی اخذ کرد. بدون کارت بازرگانی امکان تجارت در زمینه صادرات و واردات وجود ندارد. این تجارت ، ثبت سفارش ، ترخیص کالا و حق گمرک را در بر می گیرد. اما برای تهیه ی این کارت چه اقداماتی لازم است ؟ برای صدور کارت بازرگانی باید دارای سه سال سابقه فعالیت تولیدی و تجاری باشید. برای دریافت این کارت می توانید از شرکت های مشاور فعال در این بخش استفاده کنید مانند فکر برتر فکربرتر. امروزه صنایع دستی مانند بسیاری موارد دیگر ، از مبادی غیر قانونی نیز صادر می شوند که موجب لطمه ی زیادی به این صنعت شده است.
 

بیمه

 
شرایط صادرات صنایع دستی - بیمه
همواره باید این نکته را مد نظر داشت که برای صادرات یکی از شرایط مهم، بیمه کردن کالاهای صادراتی است. از طریق انعقاد بیمه برای سفرهای دریایی یا زمینی ، فروشنده در صورت آسیب کالای خود ضرری نخواهد کرد.این آسیب ها می تواند مربوط به ریسک تجاری مانند بیمه ی حمل و نقل ، عدم پرداخت در زمان سررسید ، ورشکستگی و … باشد و یا مربوط به ریسک سیاسی مانند تیره شدن روابط سیاسی ، اعمال سیاست های محدود کننده و عوامل خارج از اختیار صادرکننده باشد. انواع بیمه در این زمینه وجود دارد و می توانید با توجه به سرمایه خود برای آن هزینه کنید. شرکت های بیمه قوانین خاص خود را در این بخش دارند اما به طور کلی ، ابتدا باید خریدار خارجی اعتبارسنجی شود و گزارش این اعتبار سنجی صادر شود و سقف اعتبار تعیین گردد. صندوق ضمانت صادرات ایران یکی از بهترین مراجع در این زمینه است. به علت اهمیت حمل و نقل ، اکثر شرکت های بیمه ، بیمه ی مخصوص حمل و نقل دارند که می تواند مورد استفاده ی صادرکننده ها نیز قرار گیرد.
 

پرداخت هزینه ها

 
شرایط صادرات صنایع دستی - پرداخت هزینه ها
نکته ی مهم در این بخش این است که صنایع دستی هیچ گونه عوارض صادراتی ندارد.
برای صادرات هر کالا ، سرمایه حرف اول را می زند.هزینه ی تهیه ی کالا ، بسته بندی مناسب، هزینه حمل و نقل و عوارض کشور مبدا و بیمه جز مهم ترین هزینه ها می باشد که تمام آنها با توجه به نوع کالایی که صادر می شود و قوانین کشور مقصد قابل محاسبه است که بدون شک به تخصص و دانش نیاز دارد . از آنجا که صنایع دستی دارای عوارض صادراتی نیست و تجار از پرداخت آن معاف هستند، نسبت به سایر کالاها هزینه ی کمتری دارند که می تواند به رونق رونق صادرات صنایع دستی کمک کند. برای دریافت اطلاعات در مورد هزینه های کشور مقصد، می توانید به لینک macmapمراجعه کنید. البته در دست داشتن کد تعرفه شش رقمی کالای مورد نظر ضروری است. در ضمن در صورتی که می خواهید اطلاعاتی در زمینه ی انواع حمل و نقل های موجود و شرایط حمل و نقل به دست آورید می توانید به
itairمراجعه نمائید.
 

بازاریابی و بازار هدف

 
شرایط صادرات صنایع دستی - بازاریابی و بازار هدف
امروزه بازاریابی به یکی از مهمترین موضوعات در زمینه تجارت و بازرگانی تبدیل شده است. برای صادرات صنایع دستی نیز باید بازاریابی خوبی داشته باشید.برای صادرات مناسب صنایع دستی، باید بازار هدف خود را کاملا شناخت و از تغییرات آن آگاه بود. بسته به نوع کشور و شهر، بازار دارای نیازهای متفاوتی است. بازارها در مقاطع مختلف دارای شرایط متفاوتی هستند. باید بدانید که چه کالایی را به کجا صادر می کنید. برای این کار می توانید با افراد باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

نحوه ی صادرات صنایع دستی
شرکت های صادرکننده صنایع دستی

تبلیغات مناسب ،می تواند بازار فروش شما را برای صادرات گسترش دهد. می توانید از طریق سایت های معروف فروش، مشتری های بسیاری را پیدا کنید. این مشتری ها می توانند اشخاص حقیقی یا شرکت ها باشند. تبلیغات مناسب، می تواند باعث کسب مشتری های دائمی برای شما شوند. برای کسب اطلاعات در زمینه ی بازارهای خارجی صنایع دستی می توانید به مقاله ی دیگر ما در همین سایت با عنوان خریداران خارجی صنایع دستی مراجعه کنید.
در آخر باید این نکته را گفت که مهم ترین شرط برای صادرات صنایع دستی، کیفیت کالای شماست. اگر شما بتوانید، کالای با کیفیتی تولید کنید حتما می توانید از طریق بازاریابی خوب کالای خود را صادر کرده و در کشورهای دیگر به فروش رسانید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد صادرات صنایع دستی به مقاله ی نحوه ی صادرات صنایع دستی رجوع کنید که توسط سایت ما تهیه شده است.
امیدواریم پس خواندن این مقاله دید روشنی و نسبی به شرایط صادرات صنایع دستی پیدا کرده باشید. در ضمن یکی از بهترین مراجع مشاوره اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران است که برای اطلاعات بیشتر و یا کسب مشاوره می توانید با دفتر مشاوره بازاریابی اتاق تهران و شماره های ۸۸۷۱۲۸۸۱ و ۸۸۷۲۶۸۲۴ تماس حاصل فرمائید.
 
منابع:
فکربرتر
tccim
 
مقالات مرتبط:
کار هنری در منزل با درامد بالا
ایده های هنری پولساز