شرکت های صادر کننده صنایع دستی

اسفند
۲۴

شرکت های صادر کننده صنایع دستی

توسطalirastro |  

 
شرکت های صادر کننده صنایع دستی
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
 شرکت های صادر کننده صنایع دستی - شرکت های صادر کننده صنایع دستی 1
 
این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در مورد شرکت های صادر کننده صنایع دستی به شما عزیزان خواهد داد تا بتوانید با دقت بهتری اقدام به صادرات نمایید پس همراه ما باشید .
برخی از صنایع‌دستی که در هر کشوری تولیدکنندگان به ساخت آن مبادرت می‌ورزند هنر بومی و اصیل آن کشور به شمار می‌آید و بعضی نیز در تبادلات فرهنگی انتقال یافته، مردم دیگر کشورها آن را آموخته و در کشور خود به تولید آن اقدام می‌کنند. ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده بخشی از صنایع‌دستی آن مانند فرش یا خاتم، اصیل به‌حساب می‌آیند و برخی نیز از صنایع‌دستی کشورهای دیگر اقتباس شده است؛ اما معمولاً این صنایع‌دستی بومی هر کشوری است که برای خریداران در کشورهای دیگر جذاب بوده و تمایل به خرید آن دارند. ازآنجاکه تولیدکنندگان در مقیاس‌های گوناگون فعالیت، همه امکان صادر کردن تولید خود را ندارند شرکت‌هایی جهت جمع‌آوری این تولیدات و عرضه آن به بازارهای جهانی به وجود آمده‌اند که اقدام به بازاریابی و فروش در کشورهای دیگر می‌کنند.
 
 شرکت های صادر کننده صنایع دستی - شرکت های صادر کننده صنایع دستی 2
 
بر اساس گزارش‌های منتشرشده در سال ۲۰۱۸ ایران هم‌اکنون در رتبه سی و یکم صادرات صنایع‌دستی در جهان قرار گرفته و در داخل کشور نیز نخستین صادرات غیرنفتی به شمار می‌آید. ازجمله صنایع‌دستی ایران که در کشورهای دیگر مورد اقبال واقع شده می‌توان به انواع فرش و تابلو فرش، گلیم، زیرانداز، محصولات چوبی ازجمله مبلمان چوبی، محصولات خاتم‌کاری شده، مس، سفال، سرامیک و … اشاره نمود.
در میان کشورهایی که بازار هدف شرکت های صادر کننده صنایع دستی به شمار می‌آیند و مصرف‌کنندگان و خریداران بسیاری برای این آثار در آن کشورها وجود دارد می‌توان از کشورهای همسایه ازجمله امارات متحده عربی، ترکیه، افغانستان و عراق نام برد؛ اما شرکت‌های صادرکننده صنایع‌دستی در کشورهایی همچون اسپانیا، نروژ، رومانی، سوئیس، سوریه، ایتالیا، اندونزی و پرتغال با تقاضای بسیاری مواجه هستند و هر کشور متقاضی اقلام خاصی است، مثلاً گلیم و مبلمان چوبی بیشتر به اسپانیا و نروژ صادر می‌شود.
اگرچه در حال حاضر صادرات صنایع‌دستی در ایران از رونق خوبی برخوردار است اما باید این نکته را مدنظر قرار داد که اگر در بازاریابی و حتی بازار سازی در دنیا کوتاهی صورت پذیرد رونق صادرات کاهش خواهد یافت. ایجاد شبکه منسجم در میان تولیدکنندگان و صادرکنندگان به فروش و ارز‌آوری بیشتر کمک خواهد کرد و با توجه به نقش شرکت های صادر کننده صنایع دستی در ارزآوری لازم است تا با برنامه‌ریزی بیشتری در بازارهای جهانی در این عرصه گام برداشت.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله شرکت های صادر کننده صنایع دستی خوشتان آمده باشد .
 شرکت های صادر کننده صنایع دستی - ملاتیما
هنرهای دستی
عکس اتاق خواب دخترانه
گالری آثار هنری
فرش دستبافت قم
هنرهای خانگی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
وسایل چرم دوزی با دست