شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی

اسفند
۲۷

شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی

توسطalirastro |  

 
شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
 شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی  - شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی  1
 
در این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در مورد شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی به شما عزیزان خواهیم داد و به معرفی چند مورد خواهیم پرداخت ، پس همراه ما باشید .
صنایع‌دستی نشان از هویت ملت دارد و همچون کتابی است که تاریخ در آن به تجسم درآمده. با نگاه به هر دسته از آثار می‌توان یک دوره تاریخی را مورد بررسی و واکاوی قرار داد. صنایع‌دستی عمری به قدمت بشر دارد. در گذشته‌های دور تولید بسیاری از وسایل به جهت استفاده آن در زندگی روزمره بود و هر کسی آن را برای استفاده شخصی تولید می‌کرد. سپس به‌تدریج با شکل‌گیری معاوضه‌ها تولید صنایع‌دستی نیز شکل خاصی به خود گرفت و از حالت شخصی خارج شد. این مسیر با ادامه یافتن در طی سالیان به نقطه کنونی رسیده است. اگرچه هنوز هم بسیاری از صنایع‌دستی در زمره آثار مصرفی جای می‌گیرد اما در وجه هنری نیز جایگاه ارزشمندی دارد و تبدیل به یک هنر صنعت سودآور شده است.
 
 شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی  - شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی  2
 
افرادی در این عرصه به‌طور خاص به خریدوفروش آن می‌پردازند و در حکم واسطه‌ای میان تولیدکننده و مصرف‌کننده عمل می‌کنند و کار خود را در قالب شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی به انجام می‌رسانند. در سال‌های گذشته فروش این صنایع بیشتر به‌صورت زمینه‌ای و به‌عنوان شغلی موروثی انجام می‌شد؛ چنانکه مثلاً افرادی در یک خانواده سال‌ها به تولید و عرضه یک اثر هنری اشتغال داشتند، اما اکنون افرادی تنها به‌عنوان فروشندگان این آثار در حال فعالیت هستند و به فروش طیف گسترده‌ای از آثار هنری مانند خاتم‌کاری، میناکاری، زیورآلات، چرم‌دوزی، حصیربافی، گلیم‌بافی و … مشغول به فعالیت هستند.
 
از جمله فروشگاه های صنایع دستی می توان به :
پرسیس آرت
دارینا
آپادانا آرت
 
شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی با ثبت شرکت خود و فعالیت قانونی عرصه‌ای مطمئن را برای تولیدکنندگان فراهم آورده‌اند که آثار خود را با اطمینان بیشتری از فروش آن به ارزش واقعی، تولید نمایند و به خریداران نیز این امکان را می‌دهند که به‌جای صرف وقت بسیار برای یافتن هر نوع اثر هنری با مراجعه به فروشگاه‌های ویژه صنایع‌دستی، هنر موردعلاقه خود را یافته و آن را خریداری نمایند. شرکت‌های صنایع‌دستی با جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی باعث توسعه فرهنگی در ابعاد بین‌المللی خواهند شد و نقش پررنگی در اعتلا فرهنگ و هنر داشته همچنین باعث پیوند هر چه بیشتر اقتصاد و هنر می‌شوند که می‌دانیم تأمین مالی و سرمایه‌گذاری عاملی بسیار مهم در توسعه هر فعالیتی به شمار می‌آید.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی خوشتان آمده باشد .
 شرکت ها و فروشندگان صنایع دستی  - ملاتیما
هنرهای خانگی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
کارگاه تولیدی صنایع دستی
کارهای هنری دستی