عکس های سفره هفت سین

اسفند
۲۱

عکس های سفره هفت سین

توسطalirastro |  

 
عکس های سفره هفت سین
 
نویسنده : فاطمه قدیری
 
در این مقاله می خواهیم زیباترین عکس های سفره هفت سین را به شما عزیزان معرفی نماییم و ایده های کاربردی در مورد تزیین سفره هفت سین به شما خواهیم داد .
تاکنون عکس های سفره هفت سین بسیاری ممکن است مشاده کرده باشید ، ما سعی نموده ایم تا بهترین آنها را در اختیارتان قرار دهیم .
اسفند ماه که می‌شود بوی عید همه شهر را پر می‌کند و اولین شکوفه‌های بهاری بر شاخه‌ها خودنمایی می‌کنند اما آنچه همیشه برای من یادآور عید است ماهی قرمز کوچولویی است که مادرم در تنگ بلورین خانه می‌اندازد و انگار آن ماهی رسیدن عید را نوید می‌دهد.
 
 عکس های سفره هفت سین - عکس های سفره هفت سین 1
 
هفت‌سین سنت کهن ایرانیان است که قدمتی دیرینه دارد و برای ما تداعی کننده بهار و نشانی از عید باستانی نوروز است. انواع و اقسام سفره‌های هفت‌سین که در اسفند ماه در هر خیابانی می‌بینم یادآور خاطرات شیرین دوران کودکی است. لباس‌های نو، تخم رنگی سیب و سکه و سماق و سمنو، عیدی گرفتن از مادربزرگ و … اما چیزی که این سال‌ها به آن اضافه شده و زیبایی سفره‌های هفت‌سین را صدچندان می‌کند صنایع دستی زیبا و چشم‌نواز ایرانی است. در این میان سفالگران لاله‌جین دست به کار شدند و سفالینه‌های هفت‌سین در جای‌جای کشور در فروشگاه‌ها و حتی در دست دست‌فروشان توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند.
 
 عکس های سفره هفت سین - عکس های سفره هفت سین 2
 
ظروف سفالی متشکل از یک آیینه و شش ظرف کوچک معمولاً به رنگ‌های لاجوردی رنگ‌آمیزی شده‌ و به اشکال مختلفی مانند بوته‌جقه که از نقوش اصیل ایرانی شده‌اند. ترمه زیبای ایرانی سوغات ارزنده شهر تاریخی یزد، سفره این هفت‌سین کهن در کنار گل‌های سنبل حس شادابی و طراوت و زنده شدن دگرباره جهان را در انسان زنده می‌کند؛ حتی ظروف سفال برای سبزه عید، هم با اشکال سنتی و هم مدرن در بازارها دیده می‌شود.
 
عکس های سفره هفت سین - عکس های سفره هفت سین 3
 
طرح ترنج زیبا در بسیاری از صنایع‌دستی ایران نیز جای خود را در صنایع‌دستی باز کرده و از قاب آیینه گرفته تا شمعدان و ظروف کوچک هر چه بیشتر این سفره را اصیل و ایرانی می‌سازد. این روزها در گوشه و کنار شهر انواع سفره‌ها با طرح‌های سنتی ایرانی نشان از رونق گرفتن صنایع‌دستی من‌جمله سفال و سرمه‌دوزی و ترمه‌بافی و توجه بیش‌ازپیش مردم به این هنر صنعت دارد.
 
 عکس های سفره هفت سین - عکس های سفره هفت سین 4
 
اگر به هنر اصیل ایرانی و درک ایده های بهتر برای تزیین سفره هفت سین علاقه مند هستید ، ما به شما بازدید از ملاتیما ، یکی از بزرگترین سایت های هنری ایران را معرفی می نماییم .
امیدواریم که از مقاله عکس های سفره هفت سین خوشتان آمده باشد .
 عکس های سفره هفت سین - ملاتیما
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
عکس اتاق خواب پسرانه
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی