معرفی چند نمونه لوازم نقاشی پرکاربرد

اسفند
۱۰

معرفی چند نمونه لوازم نقاشی پرکاربرد

توسطalirastro |  

 

لوازم نقاشی

 
 لوازم نقاشی - لوازم نقاشی
 
در این مقاله ما به شما ، بهترین لوازم نقاشی و هر آنچه شما جهت نقاشی به آن نیاز دارید را معرفی می کنیم . پس همراه ملاتیما باشید .
نقاشی یک از پر طرفدار ترین شاخه ی هنر میباشد ، آشنایی با لوازم نقاشی برای هر هنرمندی ضروری است . در این مطلب انواع ابزار نقاشی را به شما معرفی میکنیم .
 

مداد رنگی

 
 لوازم نقاشی - مداد رنگی
 
کیفیت و نرمی نوک مداد از مهم ترین آپشن های انتخاب مداد رنگی میباشد . بهترین مارک مداد رنگی فابرکاستل پلی کروم Faber-Castell Polychromos است … اگر شما دنبال بهترین میگردید ، پس جواب شما این مداد رنگی ها هستند . البته قابل ذکر است که قیمت بالایی داند .
 

رنگ روغن

 
 لوازم نقاشی - رنگ روغن
 
رنگ روغن ها مارک های متعدد و زیادی دارد ، بطور کلی بهترین مارک برای رنگ روغن ” وینزور مدل وینتور ” Winsor Winton Oil میباشد که طبعا قیمت بالاتری هم نسبت به سایرین دارند . اگر بودجه شما کم است میتوانید از رنگ روغن ریوز Reeves استفاده کنید . برای خرید رنگ های اکریلیک باید اینعوامل را در نظر بگیرید : کیفیت ، رنگ ، پایداری ، زمان خشک شدن ، مارک ها و … این رنگ ها اصولا به دو دسته ی رنگ های دانش آموزان و هنرمندان تقسیم میشود . رنگ های اکریلیک هنرمندان یا حرفه ای دارای طیف گسترده ای از رنگ ها با غلظت بالا میباشد . اگر شما یک مبتدی هستید یا بودجه کمی دارید ، بهتر است از رنگ های کیفیت دانش آموزان استفاده کنید .
 

قلمو

 
 لوازم نقاشی - قلمو
 
درکل برای رنگ های روغن ، اکریلیک ، آبرنگ ، ۸ شکل قلم وجود دارد که هرکدام برای تکنیک و مکان خاصی به کار می روند . جنس قلمو یک فاکتور مهم است ، قلمو هایی مانند موی سمور که لطافت و انعطاف بیشتری دارند ، بهتر است .
البته ممکن است کمی طول بکشد تا اسم انواع قلمو هارا به یاد بسپرید . قلمو های سر تخم مرغی : برای ناحیه های زیادی مورد استفاده قرار میگیرد ، برای مناطق وسیع و سایه زدن ها کارایی بالایی دارد . قلم های بادبزنی ( در عکس دومی از سمت راست ) این قلمو ها عموما برای کشیدن اشکال خطی بخصوص درخت ها بکار میرود .
 

قلمو های تخت و مستطیلی

 
 لوازم نقاشی - قلمو های تخت و مستطیلی
 
این قلمو ها دارای سر مسطح مربع یا مستطیلی هستند ، انعطاف پذیری بالایی دارند و میتوانند برای قسمت های بزرگ تابلو یا بخش هایی که نیاز به رنگ زیاد دارد بکار روند .
 

قلم های گرد و نوک تیز

 
 لوازم نقاشی - قلم های گرد و نوک تیز
 
این قلمو ها بخاطر ارتفاع و بزرگ بودن وسط آنها میتوانند به خوبی مناطق بزرگ را رنگ کنند و بخاطر نوک تیزشان برای کشیدن و رنگ کردن نقاط ظریف و کوچک بکار روند. سایز این قلمو ها از ۰۰۰۰ که ریز ترین است شروع و به ۲۴ که بزرگترین است ختم میشود .بهتر است برای شروع از سایز ۶ تا ۸ شروع کنید تا دستتان در کنترل و استفاده از قلمو راه بیفتد . برای نقاشی با اکریلیک به دو شکل قلموی مستطیل تخت و گرد نوک تیز احتیاج دارید .
 

قلم های ۰.۵ یا ۰۰۰

 
 لوازم نقاشی - قلم های 0.5 یا 000
 
ریزترین و نوک تیز ترین سایز قلمو ها میباشند ، حتما یک یا دو عدد از این سایز قلمو برای کشیدن تابلو ها لازم است . چون تمام نقاط باریک مناظر ، صورت ها و … را میتوان به راحتی با این قلمو کشید .
 

قلمو های تخت و بزرگ

 
 لوازم نقاشی - قلمو های تخت و بزرگ
 
این قلمو ها عموما برای مخلوط کردن یا ایجاد تنالیته بین چند رنگ مورد استفاده قرار میگیرند . برای رنگ کردن فضای بزرگ تابلو یا زردن رنگ پایه و پس زمینه هم کاربرد دارند .
 

بوم های نقاشی

 
 لوازم نقاشی - بوم های نقاشی
 
از جمله لوازم نقاشی ، بوم های نقاشی می باشند ، بطور کلی بوم ها از پارچه کتانی ، الیاف طبیعی و .. درست میشود و سپس بروی یک قاب محکم میشوند . بهترین نوع بوم ، پارچه کتانی است ، هر چقدر دانه های سطح بوم ریزتر و متراکم تر باشد ، بهتر است و برای کشیدن تصاویر دقیق مناسب تر است . وزن بوم بستگی به تراکم دارد . وزن بالاتر ، کیفیت بهتری دارد . بوم ها را میتوان بصورت دستی هم درست کرد ، از لحاظ قیمت ،ارزان تر میشود ، ولی زمان و وقت زیادی میبرد .
 

سه پایه

 
 لوازم نقاشی - سه پایه
 
سه پایه نقاشی وظیفه نگهداشتن تابلو و بوم را دارد . در انتخاب سه پایه به این نکات دقت کنید : ارتفاع سه پایه ، محکم بودن قطعات ، داشتن قلاب و گیره مناسب برای چفت شدن بوم روی سه پایه ، اگر در محیط شما دسترسی سریع به ظرف قلمو و … خود ندارید ، سه پایه ای را انتخاب کنید که جلویش یه قسمت اضافه برای اینکار داشته باشد . ابعاد سه پایه باید با محیط شما متناسب باشد ، سه پایه های بزرگ به درد فضاهای کوچک نمیخورند . زیرا احتمال برخورد با آنها و افتادن تابلو زیاد است و عملا بلا استفاده میشوند . اگر محیط شما بسیار کوچک است ، سه پایه ساده ( در عکس اولی سمت چپ ) را تهیه کنید .
از دیگر لوازم نقاشی میتوان به آبرنگ ، قلم آبرنگ ، کاردک ها ، ورق های مخصوص آبرنگ ، پاستل ها ، پالت رنگ ، مقوای مدادرنگی و … اشاره کرد .
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا علاقمند به این حوزه می باشید ، از سایت ملاتیما ؛ یکی از بزرگترین سایت های آثار هنری ایران بازدید نمایید .
لوازم نقاشی - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۱۹ فروشگاه لوازم هنری که واجب است آنها را بشناسید
شرکت های صادر کننده صنایع دستی
کراودفاندینگ ایرانی