لوازم های هنری

فروردین
۰۴

لوازم های هنری

توسطalirastro |  

 

لوازم های هنری

 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
برای پرداختن به فعالیت‌های هنری و یا ساخت صنایع‌دستی نیاز به لوازم های هنری خاصی خواهیم داشت ، پس همراه ما باشید با معرفی چند لوازم هنری
البته تعدادی از این ابزارها میان چندین هنر مشترک بوده و کاربرد زیادی دارند. گاهی نیز در صورت در اختیار نداشتن برخی از ابزارها می‌توان آن‌ها را با وسایل ساده‌ای که در منزل وجود دارد جایگزین نمود. در این مقاله قصد داریم به چند هنر دستی پرداخته ، ابزارهای موردنیاز و شیوه تهیه آن‌ها را معرفی نماییم.
 
لوازم های هنری - قلم زنی
 
قلم‌زنی هنر نشاندن نقش و نگار بر فلزاتی مانند نقره و مس. یکی از صنایع‌دستی کهن ایران که در شهر اصفهان بیشتر از شهرهای دیگر به آن پرداخته می‌شود. ابزارهای کار هنر قلم‌زنی از دو دسته تشکیل می‌شود: دسته اول در مرحله ساخت اشیاء به کار می‌روند که شامل سندان، چکش، کوره برقی، فرچه و دستگاه خم‌کاری فلزات است و دسته دوم در انجام قلم‌زنی به کار می‌رود، شامل انواع قلم آهنی (نیم بر، نیم ور، گرد سواد)، چکش، دستگاه ذوب قیر، پرگار جهت تهیه این ابزار علاوه بر فروشگاه‌ لوازم های هنری می‌توانید آن‌ها را از طریق سایت کارگاه قلم زنی که یک فروشگاه اینترنتی مربوط به هنر قلم‌زنی است خریداری نمایید.
 
لوازم های هنری - منبت کاری
 
منبت‌کاری هنر کنده‌کاری روی چوب و نقش برجسته بر آن، یکی از هنرهای اصیل و زیبای ایرانی که معمولاً در هر خانه‌ای یک نمونه از آن مانند قاب یا مبلمان پیدا می‌شود. ازجمله ابزارهایی که در این هنر مورداستفاده قرار می‌گیرد چاقو، انواع مغار (قلم منبت‌کاری که انواع و سایزهای متفاوتی دارد)، تراش چوب، سوهان، رنده چوب گیلویی و شفره هستندآنچه در میان این لوازم باید به آن پرداخت چوب‌های خاصی است که در هنر منبت‌کاری کاربرد دارند. چوب گردو به دلیل بافت نرم و رنگ خاصش بیشترین مصرف را در این زمینه دارد. این ابزارها را می‌توان در فروشگاه‌ لوازم های هنری و چوبی خریداری کرد و همچنین در سایت‌هایی مانند چوبها که نخستین فروشگاه اینترنتی محصولات چوبی در ایران است تهیه نمود.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله لوازم های هنری خوشتان آمده باشد .
لوازم های هنری - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
خرید سنگ فیروزه کوبی
۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا که باید بدانید
۹ تا از پر فروش ترین محصولات صنایع دستی ایران