مزایده آثار هنری

اسفند
۲۷

مزایده آثار هنری

توسطalirastro |  

 
مزایده آثار هنری
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
 مزایده آثار هنری - مزایده آثار هنری 1
 
مقاله در مورد مزایده آثار هنری و معرفی یکی از وب سایت های آنلاین حراجی اینترنتی در این حوزه ، پس همراه این مقاله کاربردی ما باشید .
پرداختن به فعالیت‌های هنری اگرچه صیقل روح و جان آدمی است اما همان‌طور که در مقاله‌های پیشین به آن پرداخته شد می‌تواند یک منبع درآمد مناسب برای هنرمند به‌حساب آید. با فروش این آثار هم امکان ادامه حیات آن هنر میسر می‌شود و هم هنرمند می‌تواند در جهت ارتقا سطح اقتصادی از آن بهره ببرد؛ ولی نکته‌ای که حائز اهمیت است چگونگی فروش این آثار است. دیگر مثل گذشته نمی‌توان تنها به فروش در یک فروشگاه اکتفا کرد از‌اینرو انواع و اقسام شیوه‌های فروش در میان هنرمندان رایج گشته است. یکی از این روش‌ها که در بیشتر کشورهای جهان از جمله روش‌های فروش به شمار می‌آید مزایده آثار هنری است که به دو شیوه مزایده فیزیکی و مزایده اینترنتی صورت می‌پذیرد که فروش آثار هنرمندان را فرامرزی می‌کند. مزایده فیزیکی که در آن آثار هنری در گالری‌ها در معرض فروش گذاشته شده و معمولاً به بهترین قیمت پیشنهادی فروخته خواهد شد.
 
 مزایده آثار هنری - مزایده آثار هنری 2
 
مزایده اینترنتی روشی که با رواج استفاده از اینترنت و فضای مجازی جان تازه‌ای به عرصه فروش آثار هنری بخشیده است. هم‌اکنون در ایران نیز سایتهایی وجود دارند که آثار هنری هنرمندان در رشته‌های گوناگون را بدون دریافت هزینه‌ای از آنان به نمایش گذاشته، به‌عنوان یک واسطه عمل کرده و آن را به فروش می‌رسانند؛ و هنرمندان می‌توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی در این گالری‌ها حضور داشته باشند. این شیوه به دلیل کم‌هزینه بودن امکان حضور در مزایده آثار هنری را برای هنرمندانی که ازلحاظ کیفیت کاری در سطح متوسطی هستند نیز فراهم می‌آورد و کمک شایانی به گسترش هنر خواهد کرد، ضمن آنکه متخصصان در عرصه برگزاری مزایده آثار هنری به قیمت‌گذاری آثار به‌نحوی‌که قیمت تناسب با اثر ارائه‌شده داشته باشد می‌کنند و این خود امری بسیار مهم به‌شمار می‌رود، چون معمولاً هنرمندانی که تجربه زیادی در این مسئله ندارند قیمت‌گذاری بر آثار را برحسب زحمتی که برای آن متحمل شده‌اند و یا بر اساس میزان علاقه‌مندی به آن انجام می‌دهند اما یک فرد متخصص آن اثر را برحسب کیفیت تعیین ارزش خواهد نمود. مزایده آثار هنری شیوه‌ای سودمند برای فروش آن است که در حال گسترش در همه کشورها است.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
مزایده آثار هنری - ملاتیما
کارهای هنری دستی
گالری آثار هنری
خرید لوازم هنری
لوازم هنری
فروش اینترنتی آثار هنری