موسسات خیریه در تهران

فروردین
۰۸

موسسات خیریه در تهران

توسطalirastro |  

 
موسسات خیریه در تهران
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
 موسسات خیریه در تهران - موسسات خیریه در تهران 1
 
در این مقاله به معرفی موسسات خیریه در تهران می پردازیم ، موسساتی که تمام هدف خود را در پیش گرفته اند تا به یاری هموطنان خود بپردازند .
موسسات خیریه نهادهایی هستند که در همه کشورها به انجام فعالیت‌های انسان¬دوستانه فارغ از جنس، سن و قومیت‌ها می‌پردازند و معمولاً تأمین هزینه‌های آن‌ها توسط افراد خیر انجام می‌پذیرد. در ایران نیز چنین نهادهایی کم نیستند و هر یک حوزه کاری مشخصی دارند قصد داریم در طی چندین مقاله به معرفی برخی از آن‌ها بپردازیم.
تعدادی از موسسات خیریه در تهران عبارت اند از :
 
موسسه خیریه کهریزک : بنیادی است غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی. مکانی که توانسته تاریخی نزدیک به نیم‌قرن را در خدمت به سالمندان و معلولان جامعه رقم بزند و مأمنی مطمئن برای نیازمندان واقعی جامعه باشد. اعتبارات آن با بخشش نیکوکاران تأمین و در راستای اهداف موسسه هزینه می‌شود. ضمن آنکه نیروهای داوطلب نیز در این مجموعه همکاری دارند. امروزه آسایشگاه خیریه کهریزک با احداث بناهای زیبا برای معلولان و سالمندان با کاربری‌های مختلفی نظیر کارگاه‌ها، فیزیوتراپی، ساختمان بیماران ام.اس، کتابخانه، سالن ورزشی، فضای سبز مطلوب و آب‌نما و… در حال ارائه خدمات به مددجویان می‌باشد.
 
انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران : مؤسسه‌ای غیرانتفاعی مردمی و مستقل است به ارائه خدمات به بیماران کلیوی (دیالیزی، پیوندی) اشتغال و بیش از ۱۵۷ شعبه در سراسر کشور دارد. این موسسه توسط تعدادی از بیماران و خانواده‌هایشان و با مساعدت چند تن از افراد خیرخواه و کادر درمانی مشغول به فعالیت است. پیگیری مسائل دارویی و درمانی بیماران و خدمات آموزشی و پیشگیری از رئوس برنامه‌های این انجمن است.
انجمن خیریه بهداشتی و درمانی حضرت ابوالفضل (ع) (ویژه بیماران کلیوی و قلبی) زمانی پا به عرصه فعالیت گذاشت که بیماران نارسایی مزمن کلیوی به دلیل مشکلات خاص این بیماری شدیداً به حمایت و پشتیبانی نیاز داشتند. در طول سالیان گذشته خلأ بزرگی از مسائل بیماران به‌ویژه بیماران نیازمند قلبی و کلیوی را مرتفع ساختند. این انجمن خیریه به مساعدت در راستای درمان بیماران کلیوی، پیوندی، دیالیزی، کاشت حلزون شنوایی، بیماران قلبی عروقی بزرگ‌سال و اطفال، خدمات پزشکی، پاراکلینیکی، ارزاق و خدمات مددکاری اجتماعی می‌پردازد.
 
موسسه خیریه بوتراب : یکی دیگر از موسسات خیریه در تهران موسسه بوتراب است ، این موسسه با بررسی مسائل و مشکلات ایتام و برنامه‌ریزی‏‌های عملیاتی برای کودکانی که نیازمند حمایت هستند سعی در تأمین مایحتاج زندگی ایتام، ایجاد و گسترش مراکز فرهنگی، توانمندسازی و اشتغال¬زایی و ارائه خدمات فرهنگی دارد و به اموری همچون تأمین جهیزیه، تأمین هزینه‌های درمانی، تأمین کمک‌هزینه تحصیلی و … می پردازد .
اگر به دنبال حمایت از افراد نیازمند هستید ما به شما نسل جدید وب سایت حمایتی ملاتیما را معرفی می کنیم .
امیدواریم که از مقاله موسسات خیریه در تهران خوشتان آمده باشد .
موسسات خیریه در تهران - ملاتیما
کراودفاندینگ ایرانی
همکاری و کمک به دیگران
کمک به دیگران چه فایده ای دارد
کمک کردن به دیگران
راه های کمک به نیازمندان