می‌خواهم به دیگران کمک کنم

فروردین
۲۲

می‌خواهم به دیگران کمک کنم

توسطalirastro |  

 

می‌خواهم به دیگران کمک کنم

 
می‌خواهم به دیگران کمک کنم - می‌خواهم به دیگران کمک کنم 1
 
نویسنده : فاطمه قدیری
می‌خواهم به دیگران کمک کنم ، مقاله ای است در مورد اهمیت کمک به دیگران و معرفی راه جدیدی برای کمک به خیریه ها ، تا خواسته عمومی می خواهم به دیگران کمک کنم بهتر محقق شود .
این شاید خواسته بسیاری از افراد باشد که تمایل دارند داشته‌های خود را با دیگران قسمت کنند خواه این داشته‌ها مادی باشند و خواه معنوی. برای کمک به دیگران راه‌های بسیاری وجود دارد. اگر هر فردی به توانایی‌های خود و امکاناتی که در اختیار دارد با دقت و ریزبینی توجه نماید یقیناً توانایی را در خود خواهد یافت که بتواند از آن در جهت امور خیریه و کمک به دیگران استفاده نماید . اکنون شاهد تعداد بسیار زیادی از مؤسسات خیریه با فعالیت‌های تخصصی هستیم که برخی از آن‌ها سعی می‌نمایند با عملکردی شفاف کمک‌های مردمی را در جهت بهبود وضعیت جامعه هدف خود، جذب کنند که با ارائه کمک‌های مالی و یا عضویت داوطلبانه در آن‌ها می‌توانیم در این راستا گام برداریم. ازجمله این فعالیت‌های داوطلبانه می‌توان به برگزاری کلاس‌های کمک‌آموزشی برای کودکان بی‌سرپرست تحت حمایت سازمان بهزیستی و یا داوطلبان نگهداری و رسیدگی به سالمندان و معلولان مراکز مربوطه مانند کهریزک اشاره نمود. کمک کردن به دیگران معمولاً باعث افزایش مهارت و تجربه در زندگی نیز خواهد شد. اگر افراد به چنین کارهایی اقدام نمایند این موضوع به‌طور مستقیم باعث می‌شود که تلاش‌های خود را برای انجام فعالیت‌های داوطلبانه و حرفه‌ای افزایش دهند. در حال حاضر برخی افراد که مهارت کافی در یک زمینه شغلی دارند تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال‌زایی برای اشتغال بانوان بی‌سرپرست و بد سرپرست نموده و علاوه بر مهارت‌آموزی زمینه کسب معاش را برای آنان فراهم آورده‌اند . بازارچه‌های خیریه یکی دیگر از راه‌های کمک به نیازمندان است که معمولاً توسط مراکز خیریه و یا سازمان‌های مربوطه و در مناسبت‌های خاص برگزار می‌شود و در آن افراد با استفاده از مهارت‌های خود به کسب درآمد به نفع نیازمندان اقدام می‌کنند. بازارچه‌های خیریه آزادی زندانیان از آن جمله است. یکی از روش‌های کمک به دیگران که نسبتاً جدید بوده و عملکرد خوبی نیز داشته است، رسانه‌هایی مانند مهربانه و یا دونیت هستند که اقدام به جذب حمایت‌های مالی پروژه محور برای کمک به نیازمندان می‌کنند . همان‌طور که گفته شد راه‌های بسیاری برای این مقصود وجود دارد کافی است کمی به اطراف خود دقت کنیم .
اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله می‌خواهم به دیگران کمک کنم خوشتان آمده باشد.
می‌خواهم به دیگران کمک کنم - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی خیرین تهران ، این مقاله خواندنی را از دست ندهید
چرا باید به دیگران کمک کنیم
خیریه کاریابی