نمایشگاه صنایع دستی ۹۶

آبان
۰۲

نمایشگاه صنایع دستی ۹۶

توسطmalatima |  

نمایشگاه صنایع دستی ۹۶

نمایشگاه صنایع دستی 96

نمایشگاه ملی صنایع دستی، امسال از ۱ تا ۷ شهریور در شهر تهران برگزار شد. در این نمایشگاه انواع غرفه های صنایع دستی وجود داشت و بازدیدکنندگان می توانستند در فضایی باز و کافی از صنایع دستی دیدن کنند. این نمایشگاه که به نسبت سال گذشته بزرگتر و دارای تعداد غرفه های بیشتر بود ،توانست تعداد زیادی بازدیدکننده را به محل برگزاری بکشاند.
مراسم های گوناگونی برای معرفی صنایع دستی در این نمایشگاه انجام شد. ۳۱ استان در ۵۰۰ غرفه محصولات خود را در معرض نمایش گذاشتند. این نمایشگاه که به نسبت سال قبل دارای زمان بیشتری بود و در طی ۷ روز میزبان تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بود توانست ، صنایع دستی اصیل ایرانی را نشان دهد و بخشی از انها را به فروش برساند.

نمایشگاه صنایع دستی 96

در این نمایشگاه بخش هایی برای مشاوره و بخش هایی برای معرفی صنایع دستی وجود داشت که اطلاعات لازم جهت شناخت و تولید و موارد مهم دیگر را به بازدیدکنندگان ارائه می داد.
مکان نمایشگاه صنایع دستی ۹۶ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی بود و یک نمایش ملی از صنایع دستی برای مردم بود. ورود برای تمامی افراد رایگان و ازاد بود و همه می توانستند از خدمات ان نمایشگاه بهره مند شوند.
مسئول این نمایشگاه و برگزارکننده ان سازمان میراث فرهنگی و سازمان صنایع دستی و گردشگری بودند . علاوه بر غرفه ها، چند چادر عشایری نیز برای اشنایی با صنایع دستی عشایران برپا گردید.
در نمایشگاه امسال خارجی ها نیز حضور خوبی داشتند و از صنایع دستی ایران دیدن کردند و از انها خرید کردند. وجود این نمایشگاه ها جهت اشنایی خود مردم و گردشگران خارجی با فرهنگ اصیل ایرانی بسیار مفید است. صنایع دستی نشان از رونق تجارت و صنعت در تمدن ایران است و برپایی این نمایشگاه توانست به اشنایی مختصر افراد گردشگر خارجی با این هنرهای اصیل منجر شود. هیئت های زیادی از کشورهای مختلف از این نمایشگاه دیدن کردند و با صنعت دستی ایران اشنا شدند.

نمایشگاه صنایع دستی 96

در این نمایشگاه غرفه های مخصوص کودکان و نوجوان نیز برپا بود. مربی ها و مسئولین با اموزش زنده به کودکان و نوجوانان انها را با هنرهای اصیل ایرانی اشنا کردند. مسئولین نمایشگاه صنایع دستی ۹۶ می گویند سعی می کنیم تا این روند را در سالهای بعد نیز ادامه دهیم تا نوجوانان و کودکان با صنایع دستی خوب اشنا شوند. کودکان بالای ۱۲ سال در صورت علاقه برای یادگیری به کلاسهای مربوطه ارجاع داده شدند.
البته مانند همیشه، تعدادی از غرفه ها داری تخلفاتی بودند که به انها تذکرات لازم داده شد. غرفه هایی که به جای صنایع دستی، در حال فروش چیزهای دیگر بودند و از این موقعیت سوء استفاده کردند.
به هر حال برپایی این نمایشگاه ها برای فروش و عرضه صنایع دستی ،بسیار باارزش است و باعث رونق و رواج این صنعت در میان مردم می شود. جای امیدواری است که با برگزاری هر چه بهتر این گونه نمایشگاه ها صنعت دستی ایران شکوفا گردد.

نمایشگاه صنایع دستی ملاتیما