هنرهای خانگی

دی
۳۰

هنرهای خانگی

توسطalirastro |  

 
هنرهای خانگی
 
هنرهای خانگی
 
هنرهای خانگی به هنری اطلاق می شود که در خانه برای ساخت آن از دست یا ابزارهای ساده استفاده می شود. ایران نیز از دیرباز به دارا بودن هنرهای دستی خانگی متنوع و باکیفیت شهره بوده است. در این میان برخی از هنرهای خانگی در مقایسه با سایرین محبوب تر بوده و بازار کار مناسب تری در اختیار دارند که در ادامه به شرح آن می پردازیم:
 
هنرهای خانگی چوبی
 
هنرهای خانگی - هنرهای خانگی چوبی
 
به هنر ساخت و ایجاد آثار ارزشمند هنری با استفاده از چوب، صنایع دستی چوبی گفته می شود. هنر صنایع دستی چوبی در کشور ما و سایر کشورها از ارزش فوق العاده ای برخوردار است. برخی از زیررشته های این هنر عبارتند از: کنده کاری روی چوب، معرق چوب، خراطی، حصیربافی، بامبو بافی و …
 
ساخت زیورآلات
 
هنرهای خانگی - ساخت زیورآلات
 
ساخت زیورآلات نیز یکی از رشته های پرطرفدار در ایران و به ویژه در جامعه جوان ایرانی است. همچنین محصولات این رشته به خارج از کشور نیز قابل صادرات می باشد. ساخت انواع بدلی جات و یا ساخت زیورآلات با سنگهای اصل و قیمتی هر دو رشته ای پرطرفدار برای آغاز یک کسب و کار مناسب می باشند.
 
شیشه های سنتی
 
هنرهای خانگی - شیشه های سنتی
 
هنر شیشه و ساخت دست سازه های شیشه ای هم در ایران و هم در خارج از کشور علاقمندان زیادی دارد. محصولات این رشته به کشورهایی مانند امارات، عراق و کشورهای غرب اروپا صادر می شود.
 
چرم دوزی
 
هنرهای خانگی - چرم دوزی
 
چرم دوزی و محصولات چرمی به ویژه محصولات دست ساز علاقمندان زیادی دارند. بازار کار مناسب این رشته از هنرهای خانگی موجب شده است بسیاری از جوانان تمایل به ورود به این رشته و اشتغال در آن داشته باشند.
 
سفالگری
 
هنرهای خانگی - سفالگری
 
سفاالگری نیز یکی از رشته های قدیمی و پرطرفدار در ایران محسوب می شود. علاقه ایرانیان به دست سازه های سفالی می تواند مسیر مناسبی برای علاقمندان به سفالگری فراهم آورد.
 
قالیبافی ، گلیم بافی ، جاجیم بافی
 
هنرهای خانگی - قالیبافی ، گلیم بافی ، جاجیم بافی
 
قالی، گلیم و جاجیم ایرانی یکی از نشانه های هویت ایرانی محسوب می شود. امکان ایجاد کارگاه های خانگی می تواند موجب اشتغالزایی در این رشته پرطرفدار گردد. بازار مناسب داخلی و خارجی نیز یک مزیت برای کارآفرینان این رشته به شمار می رود.
 
بافتنی
 
هنرهای خانگی - بافتنی
 
بافتنی نیز یکی از هنرهای دستی محبوب در بین ایرانیان محسوب می شود. بافت انواع لباس ها و وسایل خانگی و تطبیق آن با مدهای روز جامعه منجر شده است که این هنر در بین جوانان به ویژه خانمها احیا شود. به نظر می رسد ایجاد مراکز تخصصی بافتنی دستی ایده ای مناسب در این رشته پرطرفدار باشد.
 
ملاتیما و حمایت از هنرهای خانگی
هنرهای خانگی - ملاتیما و حمایت از هنرهای خانگی
ملاتیما از سازندگان صنایع دستی حمایت ویژه ای به عمل می آورد. هنرمندان ملاتیمایی امکان عرضه محصولات خود در سایت را داشته و می توانند از این طریق محصولات خود را در بین هزاران حامی ملاتیمایی بازاریابی کنند.
 
هنرهای دستی خانگی
کار گروهی
جذب سرمایه گذار
فروشگاه صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
حراجی اینترنتی