هنر دستی در خانه

بهمن
۰۶

هنر دستی در خانه

توسطalirastro |  

 
هنر دستی در خانه
 
هنر دستی در خانه - هنر دستی در خانه 2
 
در این مقاله سعی داریم تا به شما چند هنر دستی در خانه را معرفی نماییم ، هنرهای دستی ای که یادگیری هر کدام مزیت های فراوانی به همراه دارد پس همراه ما باشید. پس همراه ما باشید.
 
قالیبافی
 
هنر دستی در خانه - قالیبافی
 
قالی بافی یکی از ارزشمندترین رشته های هنری در ایران محسوب می شود. محصولات این رشته هنری که با نام بانوان هنرمند ایرانی عجین شده است دارای طرفداران زیادی نه تنها در ایران که در سرتاسر جهان می باشد. شهرهایی همچون تبریز، مشهد، کاشان، اصفهان و … قطب های قالی بافی در ایران به شمار می روند.
 
کاشی شکسته
 
هنر دستی در خانه - کاشی شکسته
 
کاشی شکسته هنری است بسیار زیبا که به دلیل سادگی و عدم نیاز به ابزارهای پیچیده می تواند به عنوان یک هنر دستی در خانه مطرح باشد. در این هنر، تکه های شکسته شده کاشی در کنار یکدیگر قرار گرفته تا طرحی زیبا ایجاد نمایند. ساخت انواع وسایل دکوری، آینه های تزئین شده با کاسی شکسته، آیه های قرآنی ساخته شده با این هنر و … از جمله محصولات هنر کاشی شکسته می باشند.
 
قلاب بافی
 
هنر دستی در خانه - قلاب بافی
 
قلاب بافی هنر بافتن تور با نخ و کاموا است که از آن برای ساخت انواع وسایل خانگی، پوشاک و … استفاده می شود. قلاب بافی شامل سه شیوه اصلی قلاب بافی ساده، قلاب بافی برجسته و قلاب بافی معرق است که در این میان، قلاب بافی معرق زیباتر و محبوب تر است.
 
کار روی پارچه
 
هنر دستی در خانه - کار روی پارچه
 
امروزه تزئین پارچه با شیوه های مختلف در منزل رواج زیادی دارد. سرمه دوزی، ملیله دوزی، منجوق دوزی، سنگ دوزی، مروارید دوزی و … هنرهای خانگی برای جلوه بخشیدن به انواع پارچه به شمار می روند. این هنر علاوه بر صنعت پوشاک، در ساخت تابلو، تزئین لوازم خانگی و … نیز کاربرد دارد.
 
گلدوزی
 
هنر دستی در خانه - گلدوزی
 
گلدوزی هنری است که در آن با استفاده از نخ ابریشم و یا نخ گلابتون گل های برجسته بر روی پارچه ایجاد می شود. در ابتدا تنها طرح های گلها بر روی پارچه ایجاد می شد، اما با توسعه این هنر، طرح های دیگری نیز وارد این رشته شد. هم اکنون هنر گلدوزی با دو شیوه دستی و چرخی انجام می شود.
 
ملاتیما محلی برای ارایه هنر دستی
هنر دستی در خانه - هنر دستی در خانه 1
سایت ملاتیما با پتانسیل بالای خود بستری برای معرفی انواع هنر دستی در خانه است ، اگر هنرمند هستید پیشنهاد ویژه ما به شما استفاده از بستر رایگان سایت ملاتیماست.
 
هنرهای خانگی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی