پر فروش ترین محصولات صنایع دستی

آبان
۰۶

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی
صنایع دستی از ان چیزهایی هستند که هر کسی دوست دارد در خانه خود داشته باشد. بسیاری از افراد دوست دارند از کالاهای صنایع دستی که نشان دهنده هنر و ظرافت ایرانی است ،خرید کنند. سلیقه ها متفاوت است و هرکس از کالایی متفاوت خوشش می اید اما بعضی کالاها در میان صنایع دستی هواداران بیشتر و خریداران بیشتری دارند. پرفروشترین محصولات صنایع دستی معمولا انهایی هستند که هنوز هم در زندگی امروزه به کار می ایند و کالاهایی که مورد استفاده در زندگی نیست، دارای خریداران کمتری است. متاسفانه امار دقیق در خرید و فروش انواع صنایع دستی در کشور موجود نیست و اطلاعات معمولا بر پایه تجربیات ،گمان ها و بعضی ارقام داده می شود که این موضوع خوشایندی نیست.

شش مورد از پر فروش ترین محصولات صنایع دستی:

فرش

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی-عکس1

بدون شک مهم ترین و شناخته شده ترین صنایع دستی ما فرش های دست باف هستند. به طور دقیق نمی توان گفت که پرفروش ترین است اما همواره در لیست پرفروشترین ها قرار داشته است. فرش دستباف ایرانی بویژه فرش اصفهان ، کرمان ،تبریز ،کاشان و یزد در کشور شهرتی بسیار دارند و در خارج از کشور هم برای خود نامی دست و پا کرده اند. در ایران بسیاری از افراد به جای فرش ماشینی ترجیح می دهند تا از فرش دستباف خرید کنند. صادرات محصولات فرش دستباف ما زیاد است و به بسیاری از کشورهای اسیایی و اروپایی فروخته می شود. انواع فرش ها در ایران به صورت دستی بافته می شود که هر کدام مشخصات مخصوص به خود دارند.

قلم کاری

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی-عکس2

از دیگر صنایع دستی ما که پرفروش است محصولات قلم کاری است. این محصولات به دلیل ظرافت و طرح های زیبای ان دارای مشتریان فراوانی است. انواع ظروف و پارچه های قلمکار در طرح ها و نقش و نگارهای مختلف در ایران تولید می شود. مردم ایران این هنر زیبا را بسیار می پسندند و خرید زیادی نسبت به این محصولات وجود دارد.استان اصفهان سهم مهمی در بازار این محصول دارد. پارچه قلمکار اصفهان یکی از مهمترین صنایع دستی و از پرفروشترین محصولات دستی صادراتی است.
کشورهایی نظیر چین، ایتالیا و انگلیس از خریداران عمده این محصولات شمرده می شوند. کشورهای همسایه نظیر عراق نیز از این محصولات استقبال فراوانی می کنند.

مینا کاری

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی-عکس 3

این محصولات نیز مانند قلم کاری دارای مشتریان فراوان هستند. طرح های ظریف و رنگ امیزی های ظریف این هنر بر روی ظروف سفالین و مسی باعث فروش زیاد انها شده است. صادرات این محصولات نیز زیاد است و مشتریان فراوانی در خارج دارد. گردشگران خارجی در ایران نیز معمولا از این محصول خرید می کنند و به عنوان سوغات به کشور خود می برند.

سفال، کاشی و سرامیک

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی - عکس4

سفال، کاشی و سرامیک سنتی نیز همچنان بازار پرفروشی دارند. ظروف سفالین با طرحهای زیبا هنوز هم به فروش می روند و هنوز هم کارگاههای سفالگری زیادی در کشور مشغول فعالیت هستند. کاشی و سرامیک سنتی نیز که در تزیین اماکن و ساختمان به کار می رود نیز دارای فروش زیادی است و بازار مناسبی دارند.

معرق

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی - عکس5

معرق کاری نیز که یک هنر شناخته شده است ،دارای فروش مناسبی در کشور است. انواع معرق های چوبی و غیر چوبی در کشور ساخته می شود و به عنوان کار هنری با قیمت زیاد به فروش می رسد.

جواهرات و سنگ های قیمتی

پر فروش ترین محصولات صنایع دستی - عکس 6

بدون شک گرانترین محصول در میان پر فروش ترین محصولات صنایع دستی ، مصنوعات سنگی مانند طلا و نقره ، زمرد، فیروزه و دیگر سنگ های قیمتی است. این صنایع دستی با قیمتهای بسیار گران به فروش می رسند و صادرات ان نیز در بسیاری مواقع به صورت قاچاق انجام می گیرد. مطمئنا این حوزه از صنعت دستی نیازمند توجه و مراقبت زیاد است.
صنایع دستی دیگر نیز فروش خود دارند اما محصولات بالا سهم بیشتری از فروش را به خود اختصاص داده اند. بسیاری از صنایع دستی ما بر اثر کم توجهی ما در حال نابودی است . هر چند پرفروش بودن یک محصول دستی یک امتیاز مهم است اما نباید باعث ان شود که دیگر محصولات دستی به دست فراموشی سپرده شوند.

امیدواریم مقاله ی پر فروش ترین محصولات صنایع دستی ، دید کلی درمورد خرید صنایع دستی به شما داده باشد

نمایشگاه صنایع دستی ملاتیما

خرید صنایع دستی

فروشگاه صنایع دستی ملاتیما

حراجی اینترنتی ملاتیما