چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم

فروردین
۱۸

چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم

توسطalirastro |  

 

چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم

 
چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم - چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم 1
 
نویسنده: فاطمه قدیری
اگر به دنبال پاسخ به سوال چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم هستید ، پیشنهاد ما به شما مطالعه این مقاله خواندنی در مورد چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم است تا دید بسیار مناسبی در این زمینه بدست آورید .
در میان انواع و اقسام فعالیت‌های عام‌المنفعه و انسان دوستانه، تشکیل بنیادها سازمان‌ها و سمن‌های خیریه، یکی از اقدامات خیرخواهانه تشکیل و راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه است که در کنار سایر فعالیت‌های خیریه محیطی برای کسب‌وکار و بازاریابی برای مشاغلی است که در آن‌ها به عرضه تولیدات خود می‌پردازند. این‌گونه عواید حاصل از فعالیت اقتصادی آن با توجه به نظر مجریان صرف گروه هدف می شود گروه هدف نیز معمولا بیماران، ایتام، فقراء و نیازمندان، معلولین، زنان بی‌سرپرست یا خودسرپرست، دانش آموزان بی‌بضاعت و یا ورزشکاران، هنرمندان، محیط‌زیست و… می باشند. اگر صاحبان این اقلام از افراد تحت حمایت باشند این حضور باعث خودکفایی و استقلال در کارشان خواهد شد، اما در گروه‌های مشارکت‌کننده در این فعالیت محدودیتی وجود ندارد و همه فعالان اقتصادی و اجتماعی و … می‌توانند در کمک به دیگران مشارکت و به نفع نیازمندان به کسب سود بپردازند. در این بازارچه‌ها افراد به‌صورت داوطلبانه اقدام به اخذ غرفه‌ها می‌کنند و محصولات خود را ارائه می‌دهند.
تشکیل بازارچه‌های خیریه در جهت کمک به نیازمندان شیوه و رویکردی متفاوت با مراکز خیریه دارد این بازارچه‌ها در بیشتر شهرها به‌صورت دوره‌ای (سالانه و فصلی) برگزار می‌شوند و مدت‌زمان آن‌ها بسته به شرایط و امکانات مجری محدودیتی ندارد و در زمینه‌هایی مانند صنایع‌دستی غذا شیرینی سلامت و … محصولات خود را ارائه می‌نمایند. معمولاً از سوی خیریه‌ها برگزار می‌شوند و توسط یک هیئت اجرایی به انتخاب غرفه داران و تعیین رویکرد و جامعه هدف بازارچه می‌پردازند که این کار نیاز به هماهنگی با شهرداری یا استانداری دارد.
تشکیل هر بازارچه خیریه‌ اهدافی را دنبال می‌کند ازجمله : معرفی و شناساندن خیریه‌های ذینفع در این رویداد، پرورش حس انسان‌دوستی و کمک به دیگران در افراد اعم از کودکان و نوجوانان و جذب آن‌ها به فعالیت‌های خیرخواهانه، جذب مشارکت‌های مردمی در زمینه خیریه هم‌زمان با ایجاد کسب‌وکار و بازاریابی، معرفی و حمایت از کارآفرینان ، شناسایی و بازاریابی برای بانوان خودسرپرست، همراه کردن فعالیت‌های خیرخواهانه با فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ایجاد فضایی مفید و سرگرم‌کننده، معرفی و بازاریابی برای صاحبان حرفه و صنایع مختلف، مشارکت زنان خانه‌دار در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.
در ادامه این مطلب به ذکر نمونه‌ای خواهیم پرداخت : بازارچه خیریه پاوه که جمعی از فعالین فرهنگی شهرستان در نظر گرفتند تا تمامی عواید آن را با همکاری اداره بهزیستی شهرستان به گروه هدف که معلولین شهرستان بودند اختصاص دهند. اولین بازارچه‌ی خیریه پاوه به‌صورت یک‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب برگزار شد و شامل غرفه‌های: غذا، شیرینی و دسر، صنایع دستی، کودکان، سلامت و محیط زیست بود .
اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم خوشتان آمده باشد .
چگونه یک بازارچه خیریه ایجاد کنیم - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
چرا باید به دیگران کمک کنیم
معرفی خیرین تهران ، این مقاله خواندنی را از دست ندهید
۴ خیریه در شیراز که در صورت نیاز باید با آن ها آشنا باشید