کاردستی برای کودکان

دی
۰۳

کاردستی برای کودکان

توسطalirastro |  

کاردستی برای کودکان
ساخت کاردستی برای کودکان کار چندان سختی نیست.کودکان با کاردستی های ساده و در عین حال زیبا بسیار خوشحال می شوند. کاردستی های متفاوتی از جنس های متفاوت برای کودکان ساخته می شود و شما می توانید از انها بهره ببرید. در زیر لیستی از کاردستی هایی که می توانید برای بچه ها درست کنید اورده شده است.
جامدادی کاغذی
کاردستی برای کودکان-جامدادی کاغذی
وسایل مورد نیاز:دو بطری پلاستیکی هم اندازه، زیپ و چسب
ابتدا سر بطری ها را از انها جدا کنید و انها را روی هم قرار دهید. زیپ را درون قسمت داخلی بطری اول قرار داده و بچسبانید و قسمت بالایی زیپ را به درون بطری ودیگر بچسبانید. مواظب باشید چسب زیپ را خراب نکند.دقت کنید که اندازه بطری ها به گونه ای باشد که جامدادی به اندازه دلخواه شما تهیه شود. می توانید اگر خواستید به جامدادی طرح و نقش و رنگ بدهید.
صورت حیوانات
کاردستی برای کودکان-صورت حیوانات
وسایل مورد نیاز: ظرف یکبار مصرف، چسب ،کاغذ و رنگ
ابتدا ظرف یکبار مصرف را با توجه به حیوانی که می خواهید بسازید رنگ و نقاشی کنید. بعد از ان باید برایش گوش تهیه کنید. با استفاده از کاغذ و نوع حیوان برایش گوش بسازید و به ظرف سر حیوان بچسبانید. حال شما یک صورت حیوان دارید.
گلدان شیشه ای یا پلاستیکی
کاردستی برای کودکان-گلدان شیشه ای یا پلاستیکی
یک بطری شیشه ای یا پلاستیکی مناسب را انتخاب کنید. یک بادکنک را به طور کامل دور ان بپیچید به گونه ای که سر بادکنک در بالا قرار گیرد و محلی برای گذاشتن گل ها باشد. حال شما یک گلدان ساده برای کودک خود دارید.
ساخت گل با کاغذ
کاردستی برای کودکان-ساخت گل با کاغذ
این کار بسیار راحت است. ابتدا دایره وسط گل را درست کنید و سپس گلبرگها را به شکل مناسب تهیه کرده و به دایره وسط بچسبانید. گل را به صورتی که دوست دارید رنگ کنید. اگر دوست دارید می توانید به ان ساقه نیز بچسبانید.
خانه های مقوایی
کاردستی برای کودکان-خانه های مقوایی
مقوا یکی دیگر از وسایلی است که می توان با ان کاردستی برای کودکان ساخت. خانه مقوایی یکی از انهاست. ابتدا باید قسمت پایین خانه را با مقوا درست کنید. مربع یا مستطیل گونه با خودتان است. سپس قسمت بالای خانه را بسازید و به قسمت پایین بچسبانید . بالای خانه می تواند مخروطی شکل و یا به شکل خانه های شیب دار ساخته می شود. اگر دوست دارید می توانید چیزهای دیگری مانند دودکش را نیز با مقوا ساخته و به خانه خود بچسبانید.
کار دستی درخت با کاغذ و مقوا
کاردستی برای کودکان-کاردستی درخت با کاغذ و مقوا
ساخت درخت با کاغذ و مقوا برای کودکان سبب اشنایی انان با طبیعت و محیط های سبز می شود. برای این کار باید ابتدا تنه درخت را تهیه کنید. یک قطعه مقوا را به شکل استوانه دراورده و سپس انتهای ان را با قیچی برش دهید تا شکل زیبایی پیدا کنند. سپس باید تنه را با رنگ قهوه ای و سبز و زرد رنگ امیزی کنید. پس از تنه نوبت شاخه ها و برگ هاست. انها را با کاغذ درست کرده و به تنه بچسبانید.
انواع زیاد دیگری از کاردستی ها را می توانید از طریق فیلم و تصویر یاد بگیرید و برای کودکان بسازید.

اگر از این مقاله خوشتان آمده، همراه مقاله های دیگر ما باشید.

نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی