کارهای هنری خلاقانه

بهمن
۲۸

کارهای هنری خلاقانه

توسطalirastro |  

آنچه باعث رونق در خرید محصولات هنری می شود بدون شک ، کارهای هنری خلاقانه است ، با غرق شدن در عصر مدرن و ماشینی شدن تمام صنایع ، از جمله وسایل تزئینی منزل ، مجددا موج بزرگی از علاقه مندی به هنرهای دستی و وسایلی که بصورت دستی ساخته میشود پدیدار شده است . بطوری که اکثر میگویند وسایل و دکور های دست ساز ، آرامش و انرژی بیشتری برایشان به همراه دارد .
در این مطلب ۶ تا از محبوب ترین کارهای هنری خلاقانه در سال های اخیر را معرفی میکنیم :
 
فرش بافی
 
 کارهای هنری خلاقانه - فرش بافی
 
فرش و قالیچه دست باف ، هنری است که بسیار در داخل و خارج کشور علاقه مند های فراوانی دارد .دلیل اینکه فرش و قالیچه های دست باف ، یک هنر شگفت انگیز و قابل تحسین برای بسیاری است ، این است که آنها تاریخ و گذشته را حمل میکنند . طرح های روی آنها ممکن است معانی مذهبی ، طلسم ، یا داستان ها و سنت هایی باشند که نسل به نسل منتقل شده اند . ایجاد این طرح ها و در عین حال حفظ یکپارچگی و زیبایی آن نیازمند مهارت و تجربه و دانستن تکنیک های بسیاری است که همه در کنار هم یک قالیچه زیبا را بودجود می آورند .
 
شمع سازی
 
 کارهای هنری خلاقانه - شمع سازی
 
درحالیکه در عصر مدرن علاقه به شمع ها در خانم ها بیشتر از آقایان میباشد ، ساختن شمع ، یک هنر نسبتا مردانه است که به هزاران سال پیش بازمیگردد ، به ویژه در قرون وسطی ، تجارت شمع برای روستاها بسیار حیاتی بوده ، در آن دوره شمع از چربی حیوانات یا موم ساخته میشد ، و از جاییکه نور یک نیاز ضروری است ، تمام کسب و کارها ، کلیسا ها ، منازل و … به سازنده های شمع متکی بودن . و شمع سازی یک کار خیلی حرفه ای برای یک هنرمند قرون وسطایی به حساب می آمده است . امروزه با اینکه وجود شمع یک نیاز ضروری نیست ، ولی می توان با آن یک فضای عاشقانه ، مردانه و …. با آن بوجود آورد . شمع ها به علت داشتن انرژی ، محیط مثبتی را بوجود می آورند و سوسو زدن یک شمع با عطر چوب صندل ، وانیل و … یک محیط دنج و آرامش بخش ایجاد میکند که اکثر افراد را به خود جذب میکند .
 
بدلیجات دست ساز
 
 کارهای هنری خلاقانه - بدلیجات دست ساز
 
شاید فکر کنید تاریخچه جواهرات دست ساز نمیتواند جالب باشد ولی در حقیقت بسیار جالب است که بدانیم در زمانی بعنوان بخشی از فرهنگ وارد شده است . میگویند ، آغاز جواهر سازی در بیرجند حدود ۷۰ هزار سال پیش بوده است و از آن هنگام بعنوان یک شیء زینتی و زیبا در تجارت ها ، خرید و فروش و بعضی بعنوان طلسم از آنها استفاده میکردند . با اینکه همه میدانند جواهرآلات خاصیت عملی و کاربرد ضروری برایشان ندارد ولی همواره در تمام دوران و فرهنگ ها بیشتر افراد به آن علاقه مند هستند و در اکثر موارد وجود آن برای شخص ضروری است و ساخت جواهرآلات از جمله دست ساز و ماشینی ، در طول زمان گسترش پیدا کرده و طرفداران زیادی داشته است . هنگام حضور پیدا کردن در یک مهمانی ، یا یک جلسه کاری و … داشتن یک جواهر زیبا و هماهنگ با پوشش ، میتواند زیبایی و جذابیت را چند برابر کند .
 
نقاشی رنگ روغن
 
 کارهای هنری خلاقانه - نقاشی رنگ روغن
 
یکی دیگر از کارهای هنری خلاقانه تابلوهای رنگ روغن همیشه مورد توجه زیادی بوده است . برای یک هنرمند ، کشیدن تابلو رنگ روغن یک وسیله ی آرامش بخش ، و برای طرفداران یک دکور و منظره ی زیبا به حساب می آید . تابلوهای تقاشی به علت متنوع بودن و سبک های زیادی که دارد ، میتواند افراد با هر سلیقه و نوع کاربردی که دارند را راضی نگه دارد . استفاده از یک تابلو ی زیبا میتواند محیط منزل و اتاق را چندین برابر زیباتر ، دلباز تر و حتی هماهنگ تر جلوه دهد . برای محیط های کاری یا مدرن ، از تابلو های مدرن و …. میتوان استفاده کرد . برای منزل ، یا طرفداران طبیعت میتونانند از سبک های رئالیسم و … استفاده کنند .
 
مجسمه ها و کارهای هنری چوبی
 
کارهای هنری خلاقانه - مجسمه ها و کارهای هنری چوبی
 
کارهای هنری چوبی از جمله مجسمه های چوبی ، لوازم تزئینی و دکورهای چوبی ، طرفداران بسیاری پیدا کرده است . و بعنوان یک دکور خیلی زیبا در منازل بکار میرود . زیبایی و انرژی ای که چوب در خود دارد ، اکثر افراد را متقاعد میکند که حتما در دکور اتاق و منزل یا اداره ی خود یک وسیله چوبی خریداری و نگهداری کنند .
 
وسایل هنری رزینی
 
 کارهای هنری خلاقانه - وسایل هنری رزینی
 
کارهای هنری رزینی ، در سالهای اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . زیبایی و شفافیتی که رزین در کار بوجود می آورد باعث شده در زمینه های خیلی زیادی از جمله ، جواهرآلات رزینی ، پلاک ها ، گردنبند ها ، مجسمه های رزینی ، حتی برای زیبا و شفاف سازی در تابلوهای نقاشی و چوبی بسیاری بکار می رود . مسلما برای کشیدن نقاشی های حجمی و سه بعدی ، استفاده از رزین ، یکی از بهترین انتخاب هاست . انواع دیگری از کارهای هنری مانند چرم دوزی ، نقاشی دکوراتیو ، نقاشی روی شیشه ، پارچه و .. هم وجود دارند .
حالا سبک و کارهای هنری خلاقانه شما برای فعالیت و یا خرید چیست؟
 کارهای هنری خلاقانه - ملاتیما
سایت ملاتیما برای حمایت از نوآوران و هنرمندان ، محیطی را بوجود آورده که هنرمندان میتوانند در هر زمینه ی کاری که توانایی و فعالیت دارند ، در آن فعالیت و کسب درآمد داشته باشند . فقط کافیست به آدرس سایت مراجعه کرده و همکاری خود را آغاز کنید .
امیدواریم که از مقاله کارهای هنری خلاقانه خوشتان آمده باشد .
 
ایده کار در منزل
ایده های هنری
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
هنر دستی در خانه