کارگاه تولیدی صنایع دستی

اسفند
۲۴

کارگاه تولیدی صنایع دستی

توسطalirastro |  

 
کارگاه تولیدی صنایع دستی
 
نویسنده: فاطمه قدیری
 
 کارگاه تولیدی صنایع دستی - کارگاه تولیدی صنایع دستی 2
 
اگر به دنبال راه اندازی کارگاه تولیدی صنایع دستی هستید و یا می خواهید در مورد کارگاه تولیدی صنایع دستی اطلاعاتی مفیدی کسب نمایید ، پیشنهاد ما به شما مطالعه این مقاله است .
در شرایط کنونی کشور آنچه مورد توجه عموم، از جمله مسئولان و مردم قرار دارد اشتغال‌زایی و تأمین معیشتی افراد است که این امر به اعتلای جامعه نیز خواهد انجامید. خیل عظیم تحصیل‌کردگان که از شغل مناسب و کسب درآمد محرومند به عنوان یک معضل بزرگ در حوزه اشتغال خودنمایی می‌کند. یکی از راه ها برای حل این معضل که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین سازمان فنی و حرفه ای مورد حمایت قرار گرفته است راه‌اندازی کارگاه‌ تولیدی صنایع‌دستی است. افراد می‌توانند با پرداختن به هنری که مورد علاقه آنهاست هم روح خود را از آسیب‌ها مصون سازند و هم به وسیله آن اقدام به تامین معیشت خویش نمایند و حتی زمینه اشتغال و کسب درآمد برای چندین نفر دیگر را هم فراهم آورند؛ چنانکه شاهد هستیم بسیاری از کارگاه‌ها به صورت خانوادگی اداره می شود. اشتغال‌زایی برای چندین نفر در یک کارگاه از جمله محاسن این کار به شمار می‌آید هر تولید‌کننده با گسترش فعالیت تولیدی خویش و اشتغال‌زایی برای افراد در مجموعه‌اش، می‌تواند کمکی به رفع معضل بیکاری که امروزه در کشور بسیار بحران ساز است نماید.
 
 کارگاه تولیدی صنایع دستی - کارگاه تولیدی صنایع دستی 1
 
هزینه راه اندازی چنین کارگاه‌هایی در مقایسه با احداث کارگاه در مشاغل صنعتی بسیار کم بوده و حتی امکان احداث آن در منزل مسکونی نیز میسر می‌باشد. در گذشته که این کارگاه‌ها به‌صورت امروزی وجود نداشت اکثر تولیدکنندگان در هنرهایی همچون قالیبافی، سفالگری، چرم‌دوزی و … در بخش کوچکی از منزل مسکونی به فعالیت می‌پرداختند؛ اما امروزه امکان گسترش آن برای علاقه‌مندان بسیاری فراهم است.
در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در حوزه کارگاه تولیدی صنایع دستی فعال هستند و اقدام به ارائه خدمات مشاوره در زمینه احداث کارگاه، تولید، بازار فروش و … به علاقمندانی که قصد انجام چنین کاری را دارند می نمایند. البته راه‌اندازی کارگاه تولیدی صنایع‌دستی نیازمند کسب مجوزهایی مربوطه از سازمان میراث فرهنگی است تا این کارگاه‌ها سازمان یافته باشند و تحت حمایت این سازمان نیز قرار گیرند.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله کارگاه تولیدی صنایع دستی خوشتان آمده باشد .
 کارگاه تولیدی صنایع دستی - ملاتیما
هنرهای دستی
عکس اتاق خواب دخترانه
گالری آثار هنری
فرش دستبافت قم
هنرهای خانگی
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
وسایل چرم دوزی با دست