کار هنری خلاقانه

فروردین
۱۶

کار هنری خلاقانه

توسطalirastro |  

 

کار هنری خلاقانه

 
کار  هنری خلاقانه - کار  هنری خلاقانه 2
 
نویسنده: فاطمه قدیری
چند ایده کار هنری خلاقانه در ذهن دارید ؟ به دنبال چه ایده های کار هنری خلاقانه می گردید ؟ همراه ما باشید با مقاله ای مفید در این زمینه .
درختان به جهت زیبایی و تولید اکسیژن نقش به سزایی در زندگی انسان دارند و به‌نوعی ما انسان‌ها زنده ماندن خود را مدیون وجود درختان هستیم ، اما علاوه بر این قابلیت‌های چوب برای ساختن اشیاء گوناگون سبب شده تا بتوان از آن در ساخت وسایل زندگی ، وسایل هنری ، کاربردی و … استفاده نمود. حال می‌توان آن را ساده و بدون هیچ فکری به کار برد ، مانند همه طرح‌های تکراری که سال‌ها در اطراف خود دیده‌ایم و هم می‌توان کمی قوه خلاقیت خود را به کار انداخت و از آن اشیایی ساخت که بسیار زیبا ، کاربردی و درعین‌حال ناب و خلاقانه باشند .
 
کار  هنری خلاقانه - کار  هنری خلاقانه
 
حتی گاهی نیاز نیست کار خاصی روی آن چوب انجام دهیم مثلاً آن را بتراشیم ، شکل دهیم یا … فقط کافی است از شکل طبیعی خود آن بهره گرفته و کاربردی مناسب برای آن پیدا کنیم. درهرحال چوب‌های خشکیده درختان و شاخه‌هایشان ماده بسیار خوبی برای پرورش خلاقیت در خود و بروز آن در محیط زندگی است. در فصل بهار شاخه‌ها و درختان هرس شده بسیاری را اطراف باغات شهر پیدا خواهید کرد سعی کنید به شکل ظاهری آن‌ها خوب دقت کرده تا بتوانید اشیاء زیبایی را در آن‌ها ببینید . مثلاً :
با کنار هم گذاشتن چند قطعه چوب و بستن آن‌ها با یک طناب کنفی یک قاب برای آیینه خود بسازید .
یک تنه درخت که شاخه‌هایش به آن متصل است می‌تواند یک رخت آویز کاربردی برای شما باشد .
برشی از تنه قطور یک درخت را تصور کنید اگر با رنگ‌های پتینه نقاشی شود می‌تواند یک میز زیبا باشد ، اگرچه در عین سادگی و با رنگ طبیعی خود نیز همان زیبایی را دارد .
با چسباندن قطعات مسطح دو سانتیمتری از تنه‌های کوچک درختان در کنار هم و روی یک سطح صاف می‌توانید یک میز فانتزی زیبا بسازید .
در یک کافی شاپ جنوبی ایده بسیار جالبی دیدم تنه خشکیده نخل خرما را به شکل صندلی یکپارچه ای بریده و رنگ آمیزی کرده بودند که کاری بسیار خلاقانه و هماهنگ با مواد موجود در محیط اطراف آنها بود شما نیز همین کار را انجام دهید رمز موفقیت در خوب نگریستن است.
اگر تولیدکننده آثار هنری می باشید و یا به این آثار علاقمند هستید ، ما شما را به بازدید و قرار دادن آثار خود در ملاتیما تنها سایت آثار هنری خدمات رایگان ، برای هنرمندان دعوت می کنیم .
امیدواریم که از مقاله کار هنری خلاقانه خوشتان آمده باشد .
کار  هنری خلاقانه - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۶ فروشگاه برای خرید رنگ وستا که باید در موردشان بدانید
۹ کلاس صنایع دستی در شیراز جهت معرفی به هنرمندان
۱۲ تا از شرکت های صادرکننده صنایع دستی معتبر ایران