۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا که باید بدانید

آبان
۲۵

۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا که باید بدانید

توسطmalatima |  

۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - کار هنری در منزل با درامد بالا
نویسنده : سمانه ملکی
گرایش خانم های خانه دار یا در حالت کلی تر همه ی خانم ها به کار هنری در منزل ما را بر آن داشت تا یک مقاله مفید در رابطه با کار هنری در منزل با درامد بالا بنویسیم. مهمترین هنرهای خانگی درامدزا عبارتند از:
 

فرش و گلیم‌ بافی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - فرش و گلیم بافی
فرش و گلیم از آثار هنری زیبایی هستند که در کارگاه و همین طور خانه توسط بافنده های مبتدی تا حرفه ای بافته می‌شوند. بسیاری از فرش‌های زیبا و خوش‌نقش و نگار در منزل و با دستان هنرمند چند قالیباف تهیه شده اند. از آنجایی که فرش یکی از مهمترین صادرات ایران است و فرش دستبافت از ارزش زیادی برخوردار است ، این هنر می تواند منبع کسب درامد بسیار مهمی در بخش صنایع دستی و مشاغل خانگی باشد.
برای بافتن فرش در منزل به مواد اولیه مانند کرک و کاموا و پشم ، دار قالی، قلاب، شانه قالی و قیچی قالی‌بافی، نیاز است. البته می توان از ابریشم نیز برای بافت فرش های نفیس و تابلو فرش ها استفاده کرد که به علت کوچکتر بودن دارقالی آن ،در خانه های آپارتمانی امروزی نیز قابل استفاده است و می تواند یک کار هنری در منزل با درامد بالا محسوب شود.
گلیم هم از دیگر مواردی است که در خانه ها بافته می شوند. طرحی زیبا و دستانی ماهر و هنرمند می توانند آثاری دیدنی در این زمینه خلق کنند. گلیم انواع زیادی دارد که بر اساس طرح و نوع بافت دسته بندی می شوند و هر یک ارزش خاص خود را دارند ولی بافتش نسبت به فرش راحت تر است.
اگر شما هم می خواهید در منزل خود فرش یا گلیم ببافید، باید ابتدا به اندازه کافی آموزش ببینید و به اندازه کافی با زیروبم های بافت فرش یا گلیم آشنا شوید. می توانید در کلاسهای آموزشی این رشته شرکت کنید و مهارت های های لازم را کسب کنید. سازمان فنی و حرفه ای ، هنرستان های کار و دانش ، آموزشگاه هایی که تحت نظارت میراٍث فرهنگی هستند ، آموزشگاههای آزاد و کارگاه های تخصصی جای مناسبی برای کسب مهارت در زمینه کار هنری در منزل برای علاقه مندان است . درامد حاصل از این کار خوب است و می توانید روی آن حساب باز کنید.
 

معرق کاری

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - معرق کاری
کار هنری زیبای دیگری که در منزل می توان انجام داد، معرق کاری است. این هنر ظریف را می توان به آسانی در منزل انجام داد و آثار زیبایی را از آن خلق کرد. معرق می تواند بر روی چوب ،کاشی و یا چرم اجرا شود که معرق چوب رایج تر است . برای یادگیری این هنر ارزشمند باید دوره های آموزشی لازم مانند آشنایی با انواع چوب، آشنایی با ابزار کار معرق کاری ، نحوه برش چوب و روغن کاری و صیقل کاری را یگذرانید. معرق کار هنری در منزل بسیار راحت است و کار مفرحی است که می توانید هم از آن لذت ببرید و هم درامد کسب کنید.محصول عمده در این هنر صنایع دستی ،انواع تابلوهایی است که در آن شعر ،آیات قرآنی ، گل و مرغ، منیاتور و سایر نقاشی ها و نقش های هندسی به کمک هنر معرق اجرا شده است.
 

خوشنویسی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - خوشنویسی
از آثار زیبایی که در منزل خلق می‌شود، تابلوها و نوشته‌های خوشنویسی است که طرفداران زیادی نیز دارد. هنر خوشنویسی از دیرباز مورد توجه و علاقه مردم هنردوست بوده است. با تلاش لازم می توان این هنر را فرا گرفت و آثار هنری زیبایی را با خطوط خوشنویسی آفرید.
خوشنویسی علاقه مندان خاص خود را دارد که در رشته های مختلف آن فعالیت می کنند . یکی از شاخه های پرکاربرد آن خوشنویسی با خودکار است که این روزها آموزش آن بازار پر رونقی پیدا کرده است و افراد زیادی تمایل به شرکت در این کلاسها را دارند . اگر در این زمینه استعداد دارید ، با تمرین و تکمیل مهارت خود می توانید به آموزش این هنر زیبا نیز بپردازید و یک کار هنری در منزل بی نظیر را رقم بزنید.
خوشنویسی به همراه تذهیب و نگارگری موجب خلق آثار بی نظیری می شود که آثار هنرمندان در این زمینه بسیار ارزشمند و نفیس است .
 

عروسک دوزی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - عروسک دوزی
عروسک ، کالای مورد علاقه ی کودکان و بچه هاست که لحظات کودکی شان را با آن می گذرانند. ساخت عروسک از اسان ترین کارهای هنری در منزل است که می توانید به سرعت آن را فرا گرفته و عروسک های متنوعی را بسازید. با کمی خلاقیت و ابتکار عمل می توانید طرح های تازه ای در ساخت عروسک اعمال کنید. با هزینه بسیار کم برای عروسک دوزی می توانید سود قابل توجهی کسب کنید. عروسک دوزی مانند دیگر هنرهای دستی دارای دوره های آموزشی مخصوص به خود است .در ضمن الگوی انواع عروسک به راحتی در اینترنت موجود است . کافی است روش دوخت عروسک را بدانید تا با استفاده از این وب سایت ها به منبع عظیمی از الگوها دسترسی پیدا کنید . عروسک ، جاسوئیچی، کوله های کودکانه ، گیره و تل و … از جمله ی محصولات در این رشته ی هنری است که می تواند کار هنری در منزل با درامد بالا محسوب شود.
خیلی ها کسانی که مشغول عروسک دوزی هستند را جدی نمی گیرند اما خوب است بدانید که برخی از این عروسک ها به قیمت های بالای چند ده میلیون تومان در بازار آزاد فروخته می شوند و این هنر از جمله هنرهای دستی درامدزا محسوب می شود.
در زیر چند لینک برای دسترسی به الگوی عروسک دوزی ارائه می شود :
thesprucecrafts
allcrafts
pinterest
etsy
 

خیاطی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - خیاطی
یکی از رایج ترین کارهای هنری که در منزل انجام می شود و طرفداران بسیاری نیز دارد، طراحی و دوخت انواع لباس ، پرده و روتختی است. اما چرا می توان از این کار هنری در منزل به خوبی درامدزایی کرد؟
خانم ها از همان زمان کودکی وقتی در کنار مادر خود بودند ، شاید مدت زمان های زیادی او را مشغول دوخت لباس و مانتو دیده باشند و این خود اولین جرقه های یادگیری این هنر در همان دوران کودکی بوده است.
اگر شما بتوانید در دوخت لباسهای زیبا خلاقیت به خرج دهید، بدون شک برای خود اعتبار کسب خواهید کرد. لباس برای کودکان، بزرگسالان، لباس های رسمی و محلی همه می توانند در منزل و با شکلی زیبا دوخته شوند. ساده ترین مثال ان لباسهای عروس است که خیلی از آن‌ها درون منزل دوخته شده اند و تزیینات زیبای ان نیز کار دستهای خلاق بانوان ماهر است.
پرده ها و و روتختی نیز از دیگر مواردی است که با خیاطی می توانید در منزل بدوزید. در صورت ارائه طرحهای زیبا از طریق این کار می توانید برای خود درامد قابل توجهی به ارمغان اورید.
امروزه خیاطی بسیار حرفه ای و در رشته ی طراحی و دخت در هنرستان ها و آموزشگاهها ارائه می شود و دوره های آموزشی آن شامل نازک دوزی،کلفت دوزی،دوخت لباس شب،راسته دوزی می باشد .
انواع دوخت های تزئینی که تعداد آن بسیار زیاد است مانند ساخت پارچه ، جواهر دوزی ،زری دوزی، کردی دوزی، شماره دوزی، گلدوزی، نقش دوزی و … است در کنار این هنر می تواند زمینه ی بسیار وسیعی برای فعالیت در خانه و یا کارگاه های کوچک ایجاد کند که درآمد بسیار بالایی به همراه دارد . البته تجهیزات لازم برای خیاطی حرفه ای کمی گران تر از سایر رشته هایی است که تا کنون معرفی کرده ایم .
از تجهیزات این رشته می توان به اتو و میز اتو، چرخ خیاطی ، چرخ سردوز در کنار سایر جزئیات مانند انواع قیچی ، انواع سوزن و نخ ،انواع خط کش و شابلون نام برد که بسته به مهارت و نوع فعالیت شما از ساده تا حرفه ای آن موجود است .
 

گلسازی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - گلسازی
گل چه از نوع طبیعی و چه از نوع مصنوعی همیشه مورد توجه زیاد بوده است. گلسازی از هنرهایی است که هم دارای مشتریان فراوانی است و هم تنوع زیادی دارد. انواع گل ها را می توان به صورت مصنوعی ساخت. گلهای مسی، چینی، فانتزی، بلندر، پفکی و دیگر موارد که در تزیین مراسم،مجالس و خانه ها به کار می رود، همگی از آثاری هستند که با خلاقیت و ظرافت تهیه می شوند. ویدئوهای آموزشی بسیار زیادی را برای یادگیری این هنر می توانید پیدا کنید. دوره های اموزشی متنوعی نیز برای تعلیم این هنر برگزار می شود که همه می توانند از انها استفاده کنند تا این هنر را به یک کار هنری در منزل با درامد بالا تبدیل کند .
 

قلم زنی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - قلم زنی
این هنر دیگر نیازی به معرفی ندارد. هنری پر آوازه و اصیل که عبارت است از نقش‌های ظریف قلم بر روی ظروف مسی، نقره و طلا. این هنر را می توان در منزل نیز انجام داد و ظروف زیبایی را از طریق قلمزنی ساخت. یادگیری این هنر نیاز به تلاش و دقت زیادی دارد. از آنجا که این هنر دارای علاقمندان زیادی است می تواند دارای درامدزایی خوبی برای شما باشد.این هنر جز صنایع فلز کاری محسوب می شود و هر چه نقش و نگار ظریف تر و فلز استفاده شده در آن باارزش تر باشد، ارزش کار هنری انجام شده بیشتر است . تاریخچه ی این هنر به دوره ی پیش از تاریخ می رسد و حتی ظروفی از دوره ی مادها به دست آمده است . این هنر جز صادارات مهم و صنایع دستی نفیس در اصفهان ، مشهد ، تبریز و .. می باشد .
 

سوزن دوزی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - سوزن دوزی
تزیین پارچه های ساده با نقوش برجسته زیبا توسط سوزن را هنر سوزن دوزی می گویند. این کار نیاز به ظرافت و حوصله فراوان دارد، چون باید برای ایجاد نقوش مرتب و زیبا بر روی پارچه دقت فراوانی به خرج داد. هنر سوزن دوزی معمولا با ترکیب با دیگر هنرها مانند پولک دوزی اثار زیبایی را ایجاد می کند. دوره های آموزشی لازم برای فراگیری این هنر به صورت منظم برگزار می شود.
از رشته های درامد زای این هنر که جزوه کار هنری در منزل با درامد بالا است و امروزه طرفداران زیادی دارد پارچه سازی است که نوعی دوخت سنگ و مروارید نفیس بر روی پارچه توری با نقش و نگار خاص است که برای لباس های شب ،مجلسی و عروس مورد استفاده قرار می گیرد . پارچه هایی که به این روش به دست می آیند بسیار ارزشمند هستند . کشورهای عربی و هند جز بازارهای اصلی این محصولات هستند .
 

خاتم کاری

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - خاتم کاری
هنر اصیل و ریشه دار دیگری که هواداران بسیاری دارد. این هنر را در منزل نیز می توان انجام داد و آثار هنری زیبا و جذابی را برای فروش ساخت. دوره های آموزشی برای فراگیری این هنر اصیل را در همه جا برگزار می گردد. با کمی پشتکار می توان در این هنر به مهارت کافی رسید. هنر تزیین لوازم و اشیا با تکه های چوب، هنری قدیمی در ایران است که می توان روی ان حساب ویژه ای باز کرد. اگر سری به میدان نقش جهان اصفهان بزنید می توانید خانم های زیادی را مشاهده نمایید که به عنوان کارآموز مشغول یادگیری خاتم کاری به عنوان یک کار هنری در منزل با درامد بالا هستند.
 

قلاب بافی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - قلاب بافی
نمونه دیگر کار هنری در منزل با درامد بالا است ، هنری جالب و زیبا برای تبدیل کلاف های کاموا و نخ های رنگین به پارچه های توری شکل که طرفداران خاص خود را دارد. این هنر که مطابق روز به جلو می رود، می تواند منبع درامد خوبی برای خانواده باشد. یادگیری ان بسیار ساده است و زحمت و هزینه بسیار کمی دارد.برای بافت انواع لباس، کلاه،شال گردن،رومیزی،پتو و… کافیست یک قلاب،میل بافتنی و کاموا داشته باشید و نقشه خوانی را بلد باشید تا از هزاران الگو و نقشه ی آماده در اینترنت استفاده کنید . آموزش انواع بافت ها به صورت کامل در اینترنت وجود دارد . سایت دونه دونه یکی از بهترین سایت های فارسی در این زمینه است . کافی است در گوگل کلماتی مانند knitwear یا crochet را تایپ کنید تا بهترین مدل ها و پترن های روز دنیا دسترسی پیدا کنید .
برخی سایتها مجلات روز دنیا را به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغی کم در اختیار شما قرار می دهند. سایتهایی مانند مجله ها و مجله رایگان از سایتهای موفق در این زمینه می باشند .
 

حصیر بافی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - حصیر بافی
یادگیری این هنر نیز بسیار اسان و ارزان است. ساخت زیراندازها و ظروف حصیری اصلا کار سخت و دشواری نیست و می توان به سرعت در چند دوره آموزشی فرا گرفت. به راحتی در فضای منزل می توان این کار را انجام داد و برای خود درامدزایی کرد.
کار هنری در منزل، هم موجب رفع بیکاری و و رونق کسب و کار می شود و هم منبع مناسبی برای کسب درامد است. منزل هم مانند کارگاههای تولیدی می تواند محلی برای تولید اثار جذاب و زیبای هنری باشد. اموزش و پشتکار در این زمینه بسیار لازم است و در صورت وجود این دو می توان اثار هنری ارزشمندی را در منزل خلق کرد.

اگر به دنبال کارهای هنری دیگر با درامد بالا در منزل هستید ، ویدیوهای ملاتیما در آپارات را دنبال کنید.

 

چرم دوزی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - چرم دوزی
چرم دوزی یکی از رشته های مهم و پرطرفدار صنایع دستی است که به راحتی می تواند به مهمترین مورد در لیست کار هنری در منزل با درامد بالا تبدیل شود. تنوع محصولاتی که در این رشته تولید می شود، نقش بسزایی در اهمیت آن دارد . انواع کیف ،کوله پشتی ، کاور لپ تاپ و تبلت ، کمربند ، ساک ، جای عینک ، دستبند و زیورآلات چرمی ، کاور دفتر و سررسید و … از جمله ی این محصولات می باشد که مورد نیاز و علاقه ی تمام اقشار جامعه به خصوص جوانان می باشد .
این هنر هم به صورت دوخت دستی و هم دوخت با چرخ صنعتی ارائه می شود . چرم مورد استفاده هم می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد که هر یک ارزش خاص خود را دارند. خدمات دیگر مانند سوخت رو چرم ، نقاشی روی چرم و حکاکی چرم از دیگر خدماتی است که در این رشته ارائه می شوند.
 

ساخت انواع جعبه و پاکت

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - ساخت انواع جعبه و پاکت
جعبه ها در انواع سایز و شکل مورد تقاضای بازار هستند . بیشتر فروشگاههایی که لوازم کادویی می فروشند ، بازار مناسبی برای این جعبه ها هستند . کادو دادن و کادو گرفتن یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که به بهانه های مختلف انجام می شود . همیشه جعبه ای که کادو در آن قرار می گیرد ، به زیبایی کادو می افزاید . این جعبه ها بین قشر جوان جامعه محبوبیت زیادی دارد .
برای این کار باید ذوق و سلیقه به خرج دهید و تمیز کار باشید در این صورت می توانید از هزاران الگوی آماده ی جعبه استفاده کنید . انواع پاکت پول را نیز می توانید به این بخش اضافه کند. یادتان باشد برای آنکه در یک کار هنری در منزل موفق باشید اول از همه ذوق و سلیقه نقش بسزایی در پیشرفت شما دارد.
 

چاپ دستی

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - چاپ دستی
از رشته های مهم کار هنری در منزل با درامد بالا می توان به چاپ دستی اشاره کرد . چاپ بر روی تیشرت ، روسری،مانتو ، پرده و روتختی و .. نام برد . تهیه ی انواع کوسن ، لباس های ست خانوادگی برای مناسبت های خاص از محصولات دیگر این رشته است . کافی است کمی ذوق و خلاقیت داشته باشید تا بهترین و جدیدترین ایده ها را بر روی هر چیز به خصوص پارچه ارائه کنید .
 

ملاتیما

 
کار هنری در منزل با درامد بالا - ملاتیما
به خاطر داشته باشید که در کنار تمام این فعالیت ها باید از دنیای مجازی مانند سایت ها ، اینستاگرام ، شبکه های مجازی و کانال ها برای معرفی فعالیت خود و فروش محصولاتتان استفاده کنید ، یکی از این وب سایت ها ملاتیما می باشد ، سایتی جهت فروش محصولات هنرمندان ، کافی است به صفحه پروژه های هنرمندان ملاتیما مراجعه نمایید تا با محصولات آنها آشنا شوید .
ایده های پولساز هنری و هنرهای خانگی درآمدزا دیگر مقالات ما هستند که با مطالعه آنها دید بسیار مناسبی را در این زمینه پیدا خواهید نمود.امیدواریم از مقاله ی کار هنری در منزل با درامد بالا لذت برده باشید ما سعی نمودیم که به بهترین شکل هنرهای دستی درامدزا را به شما معرفی نماییم ، چنانچه تجربه ای در مورد کار هنری در منزل با درامد بالا دارید لطفا آن را با ما به اشتراک بزارید .
 
مقالات مرتبط :
بهترین فروشگاه های صنایع دستی
آموزش صنایع دستی شیراز
معرفی ۳۹ کلاس صنایع دستی مشهد