کار هنری در منزل

آبان
۱۶

کار هنری در منزل

 

کار هنری در منزل

 
کار هنری در منزل - کار هنری در منزل 2
هنر در هر مکان و درهر زمان می تواند تبلور یابد و به صورت اثری زیبا پدیدار شود. در منزل نیز می توان کارهای هنری جذاب و محصولات ارزشمند ساخت. این کار به خلاقیت و تلاش نیاز دارد. کارهای هنری که در منزل انجام می شوند ،می توانند با درامدزایی مناسبی همراه باشند.امروزه، بسیاری از مردم از طریق تولید محصولات هنری که در منزل انجام می دهند، کسب درامد می کنند.
سعی می کنیم شما را با انواع کارهای هنری در خانه آشنا کنیم تا بتوانید از این اطلاعات، استفاده لازم را ببرید.

فرش و گلیم‌بافی

 
کار هنری در منزل - فرش و گلیم بافی
فرش و گلیم از آثار هنری زیبایی هستند که در منزل و خانه‌ها نیز بافته می‌شوند. بسیاری از فرش‌های زیبا و خوش‌نقش و نگار در منزل و با دستان هنرمند چند قالیباف تهیه شده اند.
برای بافتن فرش در منزل به مواد اولیه مانند کرک و کاموا و پشم ، دار قالی، قلاب، شانه قالی و قیچی قالی‌بافی، نیاز است. گلیم هم از دیگر مواردی است که در خانه ها بافته می شوند. طرحی زیبا و دستانی ماهر می تواند آثاری دیدنی را از این نوع هنر در خانه خلق کند.
اگر شما هم می خواهید در منزل خود فرش یا گلیم ببافید، باید ابتدا به اندازه کافی آموزش ببینید و به اندازه کافی با زیروبم های بافت فرش یا گلیم آشنا شوید. می توانید در کلاسهای آموزشی این رشته شرکت کنید و مهارت های های لازم را کسب کنید. درامد حاصل از این کار خوب است و می توانید روی ان حساب باز کنید.

معرق کاری

 
کار هنری در منزل - معرق کاری
کار هنری زیبای دیگری که در منزل می توان انجام داد، معرق کاری است. این هنر ظریف را می توان به اسانی در منزل انجام داد و آثار زیبایی را از آن خلق کرد. برای یادگیری این هنر ارزشمند باید دوره های آموزشی لازم مانند اشنایی با انواع چوب، آشنایی با ابزار کار معرق کاری ، نحوه برش چوب و روغن کاری و صیقل کاری را گذراند. معرق کاری در منزل بسیار راحت است و کار مفرحی است که می توانید هم از آن لذت ببرید و هم درامد کسب کنید.

خوشنویسی

 
کار هنری در منزل - خوشنویسی 1
از آثار زیبایی که در منزل خلق می‌شود، تابلوها و نوشته‌های خوشنویسی است که طرفداران زیادی نیز دارد. هنر خوشنویسی از دیرباز مورد توجه و علاقه مردم هنردوست بوده است. با تلاش لازم می توان این هنر را فرا گرفت و آثار هنری زیبایی را با خطوط خوشنویسی آفرید.

عروسک دوزی

 
کار هنری در منزل - عروسک دوزی
عروسک ، کالای مورد علاقه کودکان و بچه هاست که لحظات کودکی شان را با آن می گذرانند. ساخت عروسک از اسان ترین کارهای هنری در منزل است که می توانید به سرعت آن را فرا گرفته و عروسک های متنوعی را بسازید. با کمی خلاقیت و ابتکار عمل می توانید طرح های تازه ای در ساخت عروسک اعمال کنید. با هزینه بسیار کم برای عروسک دوزی می توانید سود قابل توجهی کسب کنید. عروسک دوزی مانند دیگر هنرهای دستی دارای دوره های اموزشی مخصوص به خود است .

خیاطی

 
کار هنری در منزل - خیاطی
یکی از رایج ترین کارهای هنری که در منزل انجام می شود و طرفداران بسیاری نیز دارد، دوخت انواع لباس و پرده و روتختی با خیاطی است.
اگر شما بتوانید در دوخت لباسهای زیبا خلاقیت به خرج دهید، بدون شک برای خود اعتبار کسب خواهید کرد. لباس برای کودکان، برای بزرگترها، لباس های رسمی و محلی همه می توانند در منزل و با شکلی زیبا دوخته شوند. ساده ترین مثال ان لباسهای عروس است که خیلی از آن‌ها درون منزل دوخته شده اند و تزیینات زیبای ان نیز کار دستهای خلاق بانوان ماهر است.
پرده ها و و روتختی نیز از دیگر مواردی است که با خیاطی می توانید در منزل بدوزید. در صورت ارائه طرحهای زیبا از طریق این کار می توانید برای خود درامد قابل توجهی به ارمغان اورید. با ما در ادامه مقاله کار هنری در منزل همراه باشید

گلسازی

 
کار هنری در منزل - گلسازی 1
گل چه از نوع طبیعی و چه از نوع مصنوعی همیشه مورد توجه زیاد بوده است. گلسازی از هنرهایی است که هم دارای مشتریان فراوانی است و هم تنوع زیادی دارد. انواع گل ها را می توان به صورت مصنوعی ساخت. گلهای مسی، چینی، فانتزی، بلندر، پفکی و دیگر موارد که در تزیین مراسم،مجالس و خانه ها به کار می رود، همگی از آثاری هستند که با خلاقیت و ظرافت تهیه می شوند. ویدئوهای آموزشی بسیار زیادی را برای یادگیری این هنر می توانید پیدا کنید. دوره های اموزشی متنوعی نیز برای تعلیم این هنر برگزار می شود که همه می توانند از انها استفاده کنند.

قلم زنی

 
کار هنری در منزل - قلم زنی
قلم زنی یک مورد دیگر از کار هنری در منزل می باشد ، این هنر دیگر نیازی به معرفی ندارد. هنری پراوازه و اصیل که عبارت است از نقش‌های ظریف قلم بر روی ظروف مسی و سفالی. این هنر را می توان در منزل نیز انجام داد و ظروف زیبایی را از طریق قلمزنی ساخت. یادگیری این هنر نیاز به تلاش و دقت زیادی دارد. از آنجا که این هنر دارای علاقمندان زیادی است می تواند دارای درامدزایی خوبی برای شما باشد.

سوزن دوزی

 
کار هنری در منزل - سوزن دوزی 1
تزیین پارچه های ساده با نقوش برجسته زیبا توسط سوزن را هنر سوزن دوزی می گویند. این کار نیاز به ظرافت و حوصله فراوان دارد، چون باید برای ایجاد نقوش مرتب و زیبا بر روی پارچه دقت فراوانی به خرج داد. هنر سوزن دوزی معمولا با ترکیب با دیگر هنرها مانند پولک دوزی اثار زیبایی را ایجاد می کند. دوره های اموزشی لازم برای فراگیری این هنر به صورت منظم برگزار می شود.

خاتم کاری

 
کار هنری در منزل - خاتم کاری
هنر اصیل و ریشه دار دیگری که هواداران بسیاری دارد. این هنر را در منزل نیز می توان انجام داد و آثار هنری زیبا و جذابی را برای فروش ساخت. دوره های آموزشی برای فراگیری این هنر اصیل را در همه جا برگزار می گردد. با کمی پشتکار می توان در این هنر به مهارت کافی رسید. هنر تزیین لوازم و اشیا با تکه های چوب، هنری قدیمی در ایران است که می توان روی ان حساب ویژه ای باز کرد.

قلاب بافی

 
کار هنری در منزل - قلاب بافی 1
هنری جالب و زیبا برای تبدیل کلاف های کاموا و نخ های رنگین به پارچه های توری شکل که طرفداران خاص خود را دارد. این هنر که مطابق روز به جلو می رود، می تواند منبع درامد خوبی برای خانواده باشد. یادگیری ان بسیار ساده است و زحمت و هزینه بسیار کمی دارد.

حصیر بافی

 
کار هنری در منزل - حصیر بافی
یادگیری این هنر نیز بسیار اسان و ارزان است. ساخت زیراندازها و ظروف حصیری اصلا کار سخت و دشواری نیست و می توان به سرعت در چند دوره آموزشی فرا گرفت. به راحتی در فضای منزل می توان این کار را انجام داد و برای خود درامدزایی کرد.
کار هنری در منزل، هم موجب رفع بیکاری و و رونق کسب و کار می شود و هم منبع مناسبی برای کسب درامد است. منزل هم مانند کارگاههای تولیدی می تواند محلی برای تولید اثار جذاب و زیبای هنری باشد. اموزش و پشتکار در این زمینه بسیار لازم است و در صورت وجود این دو می توان اثار هنری ارزشمندی را در منزل خلق کرد.
امیدواریم از مقاله ی کار هنری در منزل لذت برده باشید و تصمیم خود برای کار آفرینی در زمینه ی کار هنری در منزل گرفته باشید.اگر در زمینه ی کار هنری در منزل مورد دیگری مدنظر دارید در همین صفحه نظر بگذارید.
 
مقالات مرتبط:
۱۹ فروشگاه لوازم هنری که واجب است آنها را بشناسید
۹ گزینه برای ساخت و خرید محصولات چوب و رزین و مواد اولیه آنها
۹ تا از پر فروش ترین محصولات صنایع دستی ایران

یک نظر

    kiachoob.com در کار هنری در منزل بهمن ۲۶, ۱۳۹۶ @ ۱۴:۵۲

    سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید