۹ کلاس صنایع دستی در شیراز جهت معرفی به هنرمندان

اسفند
۲۱

۹ کلاس صنایع دستی در شیراز جهت معرفی به هنرمندان

توسطalirastro |  

 

کلاس صنایع دستی در شیراز

 
کلاس صنایع دستی در شیراز - کلاس صنایع دستی در شیراز
نویسنده : سمانه ملکی
در این پست ۹ کلاس صنایع دستی در شیراز جهت معرفی به هنرمندان شیرازی را معرفی می نماییم. مقاله ای کاربردی و خواندنی که شما را با این کلاس های معتبر آشنا می نماید.
شیراز به عنوان یکی از مراکز مهم تولید کننده ی صنایع دستی در ایران می باشد. این شهر مرکز مهم تولیدات صنایع دستی مانند خاتم سازی ، سفالگری ، شیشه گری ، قلم زنی ، گلیم بافی ، معرق ، منبت ، منیاتور ، نمدمالی و غیره است به همین علت می تواند بازار خوبی برای فروش تولیدات صنایع دستی را به خود اختصاص دهد . جدا از بحث علاقه مندی مردم شیراز به هنر ، کارآفرینی و ایجاد درآمد در خانه و یا کارگاههای کوچک می تواند یکی از دلایل مهم برای استقبال زیاد از کلاس صنایع دستی در شیراز باشد . در این پست سعی می کنیم تا فهرستی از بهترین کلاس صنایع دستی در شیراز را به شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.

مجتمع آموزش هتلداری و گردشگری گردشگران سرو شیراز

این مجتمع آموزشی ، در دپارتمان صنایع دستی خود به برگزاری کلاس هایی در رشته های میناکاری اسلیمی، ختایی، پرداز وحجم ، سفالگری (چرخ وکتیبه) ، خاتم مقدماتی، خاتم پیشرفته اقدام می کند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این مجمع آموزشی مراجعه نمایید.
آدرس : شیراز – آخر فرهنگ‌ شهر- میدان احسان – پلاک ۲۳۳
شماره تماس : ۶۲۴۰۷۲۴ – ۰۷۱۳

کارگاههای ارگ کریم خان

کارگاههای دوره ای در ارگ کریم خان برگزار می شود که در آن استادکاران در رشته های مختلف ، مشغول به کار و آموزش حین کار می شوند . یکی از فواید این کارگاه ها آشنا شدن هنردوستان با استادکاران هر رشته می باشد.

خانه فرهنگ شیراز

 
کلاس صنایع دستی در شیراز - کلاس صنایع دستی در شیراز 2
خانه فرهنگ شیراز یکی از بهترین برگزار کننده های کلاس صنایع دستی در شیراز است که در شاخه های صنایع دستی ، موسیقی و هنرهای تجسمی فعالیت دارد.
آدرس : چهارراه ملاصدر – به سمت سه راه برق – جنب بانک پارسیان – آموزشگاه خانه فرهنگ شیراز
شماره تماس : ۳۲۳۰۶۸۵۹- ۰۷۱
تلگرام
اینستاگرام

کارگاه طلافنون ایران

فیروزه کوبی جز رشته های جدید صنایع دستی است که کلاس های محدودی در این زمینه ارائه می شود اگر به این رشته علاقه مند هستید می توانید به کارگاه طلافنون ایران در شیراز مراجعه کنید . این کارگاه در تهران و شیراز شعبه دارد و به آموزش و ساخت انواع زیوارآلات قیمتی می پردازد . مهم ترین دوره های این کارگاه عبارت است از : دوره تخصصی طلا و جواهرسازی – طراحی جواهرات با نرم افزار و ساخت قالب مومی جواهر – مخراجکاری (گوهرنشانی) – قلمزنی – مینا کاری – فیروزه کوبی بر روی زیورآلات طلا و نقره – برندینگ در صنعت طلا و جواهر.
آدرس : شیراز – خیابان ستارخان – کوچه ۹ – ساختمان آیشا – واحد ۱
شماره تماس : ۰۷۱-۳۶۴۹۱۰۰۴ – ۰۹۱۷۷۰۰۹۴۵۳
اینستاگرام

آموزشگاه طلاسازی و گوهرتراشی کیپا

این آموزشگاه در بخش گوهر تراشی ، طلا سازی ، تراش سنگ های نیمه قیمتی و گوهرشناسی فعال است.
آدرس : شیراز – خیابان مطهری شمالی – نبش ستارخان – ساختمان صدگل – طبقه اول – واحد ۸
شماره تماس : ۰۷۱-۳۶۴۹۳۱۳۸ – ۰۹۱۷۳۱۸۰۰۹۰

آموزشگاه آبانگان

 
کلاس صنایع دستی در شیراز - کلاس صنایع دستی در شیراز 3
این آموزشگاه اقدام به برگزاری دوره های آموزش پتینه، دکوپاژ (ظروف و ساختمان) ، آموزش منبت و حجم سازی با چوب ، آموزش نماکاشی، معرق کاشی، ویترای می کند و یکی از آموزشگاه های معتبر در بخش کلاس صنایع دستی در شیراز است.
آدرس : شیراز – خیابان عفیف آباد – نرسیده به کوچه ۳ – ساختمان افراسیابی – طبقه سوم
شماره تماس: ۰۷۱-۳۶۲۸۶۴۸۴ ، ۰۹۳۷۰۳۳۷۴۵۴
اینستاگرام

۱۴ کار هنری در منزل با درامد بالا که باید بدانید

آموزشگاه آزاد هنری و مرکز مهارت آموزی قلم مو

در این آموزشگاه دوره های صنایع چوب : پیکرتراشی ، منبت ، معرق چوب ، معرق کاشی . معرق مس ، معرق شیشه ، نقش برجسته روی سفال . ساخت سردیس گچی و سفالی . مجسمه سازی ، ویترای . نقاشی روی چوب ، سنگ ، سفال ، پارچه ، صنایع دستی ، ساخت زیورآلات با دست ، تابلوهای برجسته . تابلوهای آبستره و مدرن ، تابلوهای دکوراتیو ارائه می شود .
آدرس : شیراز – بلوار شهید بهشتی – چهارراه سیاحتگر – نبش خیابان اعتمادی
شماره تماس : ۰۷۱-۳۸۳۰۵۷۴۷ – ۰۹۱۷۴۳۳۳۰۲۶

آموزشگاه هنرهای تجسمی چاو

این آموزشگاه دوره های مختلف در زمینه هنرهای تجسمی و مجسمه سازی ارائه می دهد. اما در زمینه ی صنایع دستی کلاس های مینیاتور، تذهیب، گل و مرغ، قلم گیری برگزار می کند.
آدرس : شیراز – چهارراه سینماسعدی – ابتدای خیابان شوریده شیرازی – طبقه فوقانی بانک مسکن
شماره تماس : ۰۷۱-۳۲۳۰۹۰۶۴

موسسه فرهنگی هنری هما بصیری

 
کلاس صنایع دستی در شیراز - کلاس صنایع دستی در شیراز 4
آدرس : شیراز- عفیف آباد – بعد از بیمارستان دکتر میر- جنب شانار – ساختمان ۱۰۱- طبقه سوم
شماره تماس : ۳۶۲۶۳۸۱۱
آموزشگاه های ذکر شده جز آموزشگاههای ویژه ی هنر در شیراز می باشد . جدا از این آموزشگاهها می توانید به کارگاه ها و استادکاران هم رجوع کنید . برای مثال دوره ی آموزش خاتم پیچی که از هنرهای هزار ساله در شیراز است ، در کارگاه خاتم پیچی واقع در بازار وکیلی شمالی ، تیمچه گمرگ برگزار می شود . برای اطلاع از آدرس و شماره تماس سایر آمورشگاه های فنی و حرفه ای و هنری به این سایت مراجعه کنید. لازم به ذکر است که دوره های صنایع دستی به طور محدود در این آموزشگاهها ارائه می شود.
در صورتی که به آموزش مجازی علاقه مند هستید ، می توانید با جستجو در اینترنت ، به انواع سی دی و فیلم آموزشی و کلاس های غیر حضوری دست پیدا کنید . به عنوان مثال بنیاد آموزش مجازی و الکترونیکی ایرانیان با لینک یکی از مراکز معتبر آموزش های مجازی است ، اگر تمایل به یادگیری غیرحضوری و کامل خاتم سازی و دریافت مدرک معتبر از این مرکز هستید می توانید به لینک مراجعه کنید.
فهرست فوق مهمترین ومعتبرترین کلاس صنایع دستی در شیراز است که هر روز بر تعداد آن افزوده می شود . امیدواریم این پس مورد پسند و استفاده ی شما قرار گرفته باشد.
 
منابع:
payju
shiraze
 
مقالات مرتبط:
۱۹ فروشگاه لوازم هنری که واجب است آنها را بشناسید
۶ نکته کلیدی و مهم در نحوه ی صادرات صنایع دستی
۹ تا از پر فروش ترین محصولات صنایع دستی ایران